Registered Employee Details of Department Agriculture and Sugarcane Department
   
Sl NoPresentNameDesignationEmp Registered LocationIn TerminalIn LocationIn TimeOut TerminalOut LocationOut Time
1 ABHISHEK HAZRA V.L.W       
2 ACHARYA MANAS PALLAV CLERK       
3 Aftab Ahamad S.M.S.       
4 AHMAD KHAN ORDERLY       
5 AJAY DAS V.L.W       
6 Ajay Kumar Thakur S.M.S.       
7 Ajita Soren B.T.M.       
8 akash singh B.T.M.       
9 AKHILESH KUMAR V.L.W       
10 Anil Kumar Gautam S.M.S.       
11 ANIL PRASAD NIRALA B.T.M.       
12 Anjiv Kumar Srivastav B.T.M.       
13 Anup Manish Lakra B.T.M.       
14 ARIK MARANDI LOWER DIVISION CLERK       
15 ARPAN ROBA DRIVER       
16 ARUN KUMAR B.T.M.       
17 ASHISH RANJAN JANSEWAK       
18 ASHOK KUMAR GOPE V.L.W       
19 ASNEHA LATA SINHA FARM ASSISTANT       
20 ASSHOK RANA ACCOUNTANT CUM COMPUTER OPERATOR       
21 Avijit das S.M.S.       
22 AVINASH KUMAR CHANDARKAR CLERK       
23 BANDANA KUMARI CLERK       
24 BANDHANA ORAON V.L.W       
25 banmali kumar mandal DRIVER       
26 Banti kumari S.M.S.       
27 Bhanu Pratap Singh S.M.S.       
28 Bharti Kumari S.M.S.       
29 BHUSHAN YADAV V.L.W       
30 BIGE BHAGAT FARM ASSISTANT       
31 BIJAY KUMAR CLERK       
32 BIJAY KUMAR MANDAL JANSEWAK       
33 BIMAL KUMAR RANA DATA ENTRY OPERATOR       
34 BISHNUKANT PANDEY CLERK       
35 BUDH NATH MAHTO NIGHT GUARD       
36 CHABI KHALKHO FARM ASSISTANT       
37 CHANDRA MANI KUMAR LOWER DIVISION CLERK       
38 CHANDRA SHEKHAR SINGH PEON       
39 CHINMAY DUTTA PEON       
40 DAYANAND UPADHYAYA PEON       
41 DEVASHISH SINGH CLERK       
42 Dhananjay kumar singh B.T.M.       
43 DHIRENDRA KUMAR V.L.W       
44 Diamond Raj Kunal Mondal S.M.S.       
45 DILIP KR.SINGH CLERK       
46 DILIP KUMAR BASKEY V.L.W       
47 DILIP KUMAR SINGH KAMDAR       
48 DUKHU SAHU DRIVER       
49 Emmanuel Kujur B.T.M.       
50 FEDRIK MINJ HEAD CLERK       
51 Ganesh soren S.M.S.       
52 GAURI SHANKAR SINGH FARM ASSISTANT       
53 GLORIA TIRKEY PEON       
54 Gomati Kumari S.M.S.       
55 GOPAL THAKUR SOIL CONSERVATION OFFICER       
56 GOUTAM BAURI V.L.W       
57 GOUTAM KUMAR MANDAL JANSEWAK       
58 HARADHAN KUMAR GHOSH JANSEWAK       
59 HIMANSHU KUMAR DAS B.T.M.       
60 Indra Pratap Pandey S.M.S.       
61 Janak Singh B.T.M.       
62 JAY KANT JHA LT ASSTT       
63 Jisu Marandi S.M.S.       
64 JITENDRA PRASAD DATA ENTRY OPERATOR       
65 JUBI URAON PLOUGHMAN       
66 JYOTISH PASWAN CLERK-CUM-TYPIST       
67 KANDE DEOGAM PEON       
68 Kanhaiya kuamr         
69 Karma munda DATA ENTRY OPERATOR       
70 KESHAR CHANDRA MAHATO DATA ENTRY OPERATOR       
71 KHAGENDRA NATH MAHATO S.M.S.       
72 Kishor Kumar Mahahto S.M.S.       
73 KRISHNAMURTI JAISWAL S.M.S.       
74 KULDIP SINGH ORDERLY       
75 Kumar Indrajeet Shekhar B.T.M.       
76 KUMAR KRISHNA ARJUN SARKAR SUPERVISOR       
77 kumar randhir singh B.T.M.       
78 KUMARI KARUNA SINGH SUB DIVISIONAL AGRICULTURE OFFICER       
79 KUMUD FARM ASSISTANT       
80 KUNJ BIHARI SINGH B.A.O.       
81 LAJWANTI DEVI PEON       
82 LAL MARANDI PLOUGHMAN       
83 LALAN PRASAD SAHU FARM ASSISTANT       
84 LALIT NARAYAN JANSEWAK       
85 LAXMI NARYAN SAH ACCOUNTANT       
86 MAHESH CHNADRA DUTT FARM ASSISTANT       
87 MAHESH MALTO V.L.W       
88 Mahesh Ram ASSISTANT TECHNOLOGY MANAGER       
89 MALGU MUNDU PEON       
90 MANGAL SINGH SWANSI CLERCK       
91 MANIK CHANDRA MANDAL ASSISTANT SOIL CHEMIST       
92 MANOJ KUJUR PEON       
93 MD ALI KHAN DATA ENTRY OPERATOR       
94 MD SHAMS AZAM V.L.W       
95 MD. FIROJ ADIL KAMDAR       
96 MD. NAJIR HAYAT FARM ASSISTANT       
97 MD.SHAMSUDDIN ANSARI SUB DIVISIONAL CUM DISTRICT AGRICULTURE OFFICER       
98 MEHAR PAL SINGH DISTRICT AGRICULTURE OFFICER       
99 MERAJUL HAQUE TECHNICIAN       
100 Mithilesh kumar B.T.M.       
101 Mitilesh Kusum S.M.S.       
102 MUKESH KUMAR SINHA ASSISTANT DIRECTOR       
103 MUNENDRA DAS JUNIOR PLANT PROTECTION OFFICER       
104 MUNESHWAR PD. SINGH SUPERVISOR       
105 NAND KISHOR PATHAK B.T.M.       
106 Nandlal Mandal S.M.S.       
107 NARAYAN KUMAR BHAGAT V.L.W       
108 NILU KUMARI CLERK       
109 Niraj Poddar S.M.S.       
110 Niranjan Kumar SMS       
111 NIRMAL KUMAR VERMA V.L.W       
112 NOBEL TOPPO SUB DIVISIONAL AGRICULTURE OFFICER       
113 OM PRAKASH PANDIT PLOUGHMAN       
114 Pankaj Haiburu S.M.S.       
115 PANKAJ KACHHAP B.T.M.       
116 PANKAJ KUMAR V.L.W       
117 PANKAJ KUMAR SINGH JANSEWAK       
118 parmanand B.T.M.       
119 Pawan Kumar Kapri B.T.M.       
120 PERMESWER MANDAL CLERK       
121 Piyush Ranjan Prabhakar S.M.S.       
122 PRABEZ AHAMAD DRIVER       
123 PRABHA KIRAN TUDU         
124 Pradip Kumar Sarkar B.T.M.       
125 PRASANT KUMAR KHAKHA FARM MANAGER       
126 PRATIMA BANRA B.T.M.       
127 PRAVIN KUMAR CLERK       
128 PREM KUMAR DAS V.L.W       
129 PREM NANDAN CHORE JANSEWAK       
130 PURNIMA MAHATO DATA ENTRY OPERATOR       
131 PUSHPA SINHA FARM ASSISTANT       
132 Radha Mohan B.T.M.       
133 Rahul Ranjan S.M.S.       
134 RAJ MOHAMMAD DATA ENTRY OPERATOR       
135 RAJEEV KUMAR DEPUTY DIRECTOR       
136 RAJENDERA LOHARA PEON       
137 Rajendra Soren S.M.S.       
138 RAJESH HEMBROM V.L.W       
139 Rajesh Kumar Verma B.T.M.       
140 RAJIV MURMU S.M.S.       
141 RAKESH MISHRA V.L.W       
142 RAKESH KUMAR V.L.W       
143 RAKESH KUMAR GUPTA V.L.W       
144 RAM NARAYAN RAJAK SOIL CONSERVATION SURVEY OFFICER       
145 RAM PADARTH YADAV FORTH GRADE       
146 Rameshwar Hansda S.M.S.       
147 RAMJIT OREYA CLERCK       
148 RANJEET SHARMA CLERK       
149 RANJEET SINGH B.T.M.       
150 RASHMI JANSEWAK       
151 RATNESHWAR PD STATISTICAL SPECIALIST       
152 RAVI KUMAR V.L.W       
153 RAVI NANDAN KUMAR LOWER DIVISION CLERK       
154 RAVINDRA NATH MAHLI PEON       
155 RAY BAHADUR MANJHI B.T.M.       
156 RINA SINGH CLERK       
157 RINKI KUMARI MALI       
158 RISHIKESH DUBEY PEON       
159 ROHAN DEV V.L.W       
160 ROSHAN KUMAR SINGH V.L.W       
161 SABAN GURIA DISTRICT AGRICULTURE OFFICER       
162 SACHIN KUMAR SINGH CLERK       
163 SAHADEO MAHATO OTHERS       
164 SAKALDIP SHARMA FARM ASSISTANT       
165 Sameer kumar B.T.M.       
166 SAMSHAD ANSARI CLERCK       
167 SANDEEP KACHAP CLERK       
168 SANDEEP SUBAL TOPPO S.M.S.       
169 SANDHYA SINHA FARM ASSISTANT       
170 sanjay kumar B.T.M.       
171 SANJEEV KUMAR V.L.W       
172 SANJEEV KUMAR JHA PLOUGHMAN       
173 SANTOSH PANDIT JANSEWAK       
174 SANTOSH KUMAR JHA V.L.W       
175 SARITA BARLA SUB DIVISIONAL AGRICULTURE OFFICER       
176 SARVESH KUMAR V.L.W       
177 SATISH KUMAR CLERK       
178 SATYANARAYAN MAHTO SUB DIVISIONAL AGRICULTURE OFFICER       
179 SAWITRI DEVI PEON       
180 SHAKTI PADA MAHATO S.M.S.       
181 SHAMBHU KUMAR JANSEWAK       
182 SHANICHAR BIRHOR CHAUKIDAR       
183 Shankar Tudu B.T.M.       
184 SHARAWAN KUMAR JUNIOR PLANT PROTECTION OFFICER       
185 SHASHA DHAR GOPE V.L.W       
186 SHASHI BHUSHAN KUAMR SINGH FIELD STAFF       
187 SHASHI SHAMA KHALKHO B.T.M.       
188 shashikant sharma B.T.M.       
189 SHEKH BADRUDDIN FARM ASSISTANT       
190 SHIVSHANKAR PRASAD FARM ASSISTANT       
191 SHYAM SUNDAR RAM ORDERLY       
192 Shyamali Mondal DATA ENTRY OPERATOR       
193 SITAPATI KUMARI FARM ASSISTANT       
194 Sitaram Mahato S.M.S.       
195 SONI KUMARI KESHRI ASSISTANT       
196 Sri Kant Kumar B.T.M.       
197 SRI. CHANDAN KUMAR PATHAK LOWER DIVISION CLERK       
198 SUBHASHI LAXMI CLERK       
199 SUBODH KUMAR DATA ENTRY OPERATOR       
200 SUDHA SINHA FARM ASSISTANT       
201 SUDHENDU PRAKASH JHA V.L.W       
202 Sujit Bhowmik S.M.S.       
203 SUKHLAL SOY S.M.S.       
204 SUKLA SARKAR S.M.S.       
205 SUNIL KUMAR V.L.W       
206 sunil kumar B.T.M.       
207 Sunil Kumar B.T.M.       
208 SUNIL KUMAR BHARTI B.T.M.       
209 SUNIL KUMAR YADAV V.L.W       
210 SUNITA KUMARI HAZRA OTHERS       
211 SURENDRA KR SAHA CLERK       
212 Sushil Murmu COMPUTER OPERATOR       
213 Sushila Tudu B.T.M.       
214 SWATANTRA PRAKASH GAUTAM B.T.M.       
215 SYLVIV TUDU V.L.W       
216 TAPAN KUMAR MANDAL JANSEWAK       
217 THOMAS PRADEEP BARLA V.L.W       
218 UMBLAN BARLA V.L.W       
219 UMENDRA PANDIT MACHINE OPERATOR       
220 UMESH KUMAR ASSISTANT       
221 UMESH TIRKI SUB DIVISIONAL AGRICULTURE OFFICER       
222 UTTAM KUMAR DAS JANSEWAK       
223 VIDHANAND PANDIT CLERK       
224 VIJAY ANAND SOIL CONSERVATION OFFICER       
225 VIKASH KUMAR VERMA HEAD CLERK       
226 VINAY KUMAR ASSISTANT       
227 VINOD KUMAR PATHAK FARM ASSISTANT       
228 VIVEK MOHAN LOWER DIVISION CLERK       
229 YASIN ANSARI OTHERS       
230 Yogesh Narayan Singh S.M.S.