Registered Employee Details of Division Kolhan division
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 Abhishek Kushwaha AssistantInformation & Public Relation Department 
2 Akash Kumar Computer OperatorForest Division 
3 Aman Kumar Khandait Computer OperatorRURAL WORKS DEPARTMENT 
4 Arvind Kumar Data Entry OperatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
5 Barun Shome TREASURE GUARDWater Resources Department 
6 Basant Oraon PeonRoad Division 
7 Bhuwneshwar Ray CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
8 Birendra Kumar Singh PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
9 Biswajeet Gope Computer OperatorWater Resources Department 
10 Cdr Braj Bhushan Mishra (retd) District Sainik Welfare OfficerDistrict Sainik Welfare Office 
11 Dinesh Tiwary PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
12 Dinkar Sahani PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
13 Gloria Kindo Computer OperatorJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
14 Gouri Shankar Kumar DriverJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
15 Heera Lal Soren LAB ASSISTANTHEALTH DEPARTMENTTata Collage
16 J Trinath PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
17 Kumar Pratik Clerkrange education office, chatraJAMSHEDPUR WORKERS' COLLEGE, JAMSHEDPUR
18 Kunal Kumar Sao Computer OperatorForest DivisionGyan chand jain commerce college
19 Madan Chandra Das CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
20 Manish Paddar SupervisorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
21 Manoj Kumar Sharma Computer OperatorEmployment Exchange 
22 Md Israil Mansuri Technical AdvisorRoad Construction Dept. (Road Circle) 
23 Mukesh Kumar Singh Computer OperatorRoad Construction Dept. (Road Circle) 
24 Onkar Bhagat PeonDDC OFFICE,CHAIBASA 
25 Puja Kumari Computer OperatorForest & Environment Department, Tutorial Circle 
26 Rajendra Prasad Routh CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
27 Ravi Prakash Ram PeonWater Resources Department 
28 Ravi Shankar District CoordinatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISIONBIRLA INSTITUTE OF TCHNOLOGY
29 Rupesh Kumar Tripathy Computer OperatorMINOR IRRIGATION 
30 Sachit Kachhap JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
31 Samir Purty Computer OperatorRoad Construction Department 
32 Sanjay Kumar Pradhan SupervisorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
33 Sanjay Mandal Computer OperatorWater Resources Department 
34 Santosh Doraiburu Computer OperatorForest & Environment Department, Tutorial Circle 
35 Santosh Prasad AccountantAgriculture & sugarcane development deptCommerce college chaibasa,jharkhand
36 Shamim Khan Technical AssistantJharkhand Integrated Mines and Minerals System(JIMMS)Project Implementation Unit(PIU) 
37 Shital Kumar Mistry Computer OperatorR.W.D . Works DivisionJAWAHAR LAL NEHRU COLLEGE, CHAKRADHARPUR
38 Sudhanshu Shekhar Pradhan DIVISIONAL ADDITIONAL PROGRAMME OFFICERJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
39 Sukhdev Singh DriverJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
40 Sushanta Pramanik Computer OperatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
41 Vijay Kumar Computer OperatorJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
42 Vikram Kumar Ram JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
43 Vivek Bari Computer OperatorD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
44 Yudhisthir Kumhar Assistant TeacherKolhan UniversityJamshedpur \Worker's College Yudhisthir Kumhar