Registered Employee Details of Division Kolhan division
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 A. K. Barnwal Technical AdvisorWater Resources Department 
2 A.banra Chain ManWater Resources Department 
3 A.k.dongra DriverWater Resources Department
4 A.k.pati TYPISTWater Resources Department 
5 A.k.singh CHAUKIDARWater Resources Department 
6 A.k.sinha Accounts ClerkWater Resources Department 
7 A.k.sinha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
8 A.pal PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikella
9 A.tirki TYPISTWater Resources Department 
10 A.v.s.k. Mohan STENOGRAPHER/TYPISTWater Resources Department 
11 Aakash Jaiswal JUNIOR ENGINEERDrinking Water & Sanitation Division 
12 Abhay Deep Ashish Kujur Assistant EngineerWater Resources Department 
13 Abhay Kumar Assistant EngineerWater Resources Department 
14 Abhay Kumar JUNIOR ENGINEERDrinking Water & Sanitation Division 
15 Abhay Kumar Himanshu JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
16 Abhimanyu Mahato B. PrinterWater Resources Department 
17 Abhiram Mahato PeonWater Resources Department 
18 Abhishek Kumar Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
19 Abhishek Kushwaha AssistantInformation & Public Relation Department 
20 Abir Kumar Mahato SECRETARIATE ASSISTANTWater Resources Department 
21 Adhor Prasad Mahato C. ClearkWater Resources Department 
22 Ajambar Gagrai SurveyorWater Resources DepartmentRAJKIYA MGM
23 Ajay Kumar Kujur JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
24 Ajay Kumar Singh Assistant EngineerWater Resources Department 
25 Ajay Kumar Singh Lower Division ClerkWater Resources Department 
26 Ajit Kr Das DriverWater Resources Department 
27 Ajit Kr Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department SUBARNAREKHA DAM DIVISION NO-02, CHANDIL
28 Ajit Kumar Kapardar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
29 Ajit Kumar Mahto PeonWater Resources Department 
30 Ajit Mahato PeonWater Resources Department 
31 Akash Kumar Computer OperatorForest Division 
32 Akhileshwar Ram JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
33 Alfread Marshal Peter DraftsmanWater Resources Department 
34 Alok Tirkey TREASURE GUARDWater Resources Department 
35 Alok Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
36 Aman Kumar Lower Division ClerkWater Resources Department 
37 Aman Kumar Khandait Computer OperatorRURAL WORKS DEPARTMENT 
38 Amar Kishore Singh ClerkJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
39 Ambuj Chandra Mahato T. GardWater Resources Department 
40 Ambuj Mahato ChainmanWater Resources DepartmentRUANI MGM
41 Ambuj Mahato PeonWater Resources Department 
42 Amin Chandra Mahato PeonWater Resources Department 
43 Amirilal Ram DriverWater Resources Department 
44 Amit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
45 Amit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
46 Amit Kumar Sah PeonWater Resources Department 
47 Amrendra Kumar Singh ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
48 Amulya Mahto DriverWater Resources Department 
49 Anand Ratna JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
50 Anand Lal Mahanti PeonWater Resources Department 
51 Anand Sagar Gope PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
52 Anant Lal Purty Lower Division ClerkWater Resources Department ICHA Chaliyama
53 Ananya Sinha Lower Division ClerkWater Resources Department 
54 Anil Chandra Gope StorekeeperWater Resources Department 
55 Anil Chandra Rajak DriverWater Resources Department 
56 Anil Chandra.mahato PeonWater Resources Department 
57 Anil Kumar Head ClerkRoad Construction Department 
58 Anil Kumar Behera DriverWater Resources Department 
59 Anil Kumar Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
60 Anil Kumar Minz StenographerRoad Construction Dept. (Road Circle) 
61 Anil Kumar Sharma Assistant EngineerWater Resources Department 
62 Anirudh Shank Accounts ClerkRoad Construction Department 
63 Anita Kerketta Assistant EngineerWater Resources Department 
64 Anita Kumari Assistant EngineerWater Resources Department 
65 Anita Kumari Lower Division ClerkWater Resources Department 
66 Anjali Mahto TYPISTWater Resources Department 
67 Anjan Kumar Mandal Accounts ClerkWater Resources Department 
68 Anjana Prabha Bage AssistantREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
69 Anjani Kumar EXECUTIVE ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
70 Ankit Raj Birua JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
71 Ankur Gope DaftariWater Resources Department 
72 Arati Mahato TYPISTWater Resources Department 
73 Arbind Kumar PeonWater Resources Department 
74 Arbind Kumar UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
75 Archana Kumari C. ClearkWater Resources Department 
76 Arial Topno PeonDist. Animal Husbandry office 
77 Aric Roshan Ekka Bangla ChaukidarD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
78 Arjun Gope Office ChaukidarD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
79 Arjun Kumhar PeonWater Resources Department 
80 Arpana Kumari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
81 Arun Chandra Pramanik JUNIOR ACCOUNTS CLERKWater Resources Department 
82 Arun Gope TREASURE GUARDWater Resources Department 
83 Arun Kerketta JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
84 Arun Kr Singh ClerkWater Resources Department 
85 Arun Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentGOVT. POLYTECHNIC BARONI MGM
86 Arun Kumar Kisku JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
87 Arun Kumar Singh Assistant EngineerExecutive Engineer, Building division 
88 Arun Manjhi PeonWater Resources Department 
89 Arvind Kumar CashierMINOR IRRIGATION 
90 Arvind Kumar Data Entry OperatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
91 Asha Dutta PeonWater Resources DepartmentGAMHARIA MGM
92 Asha Kumari PeonQuality control DivisionNAGAR NAUSA MGM
93 Ashalata Purty AssistantWater Resources DepartmentST. YARER'S MGM
94 Ashe Ekka STENOGRAPHER/TYPISTWater Resources Department 
95 Ashim Kumar Haldar SurveyorWater Resources Departmentmahulia MGM
96 Ashima Devi C. ClearkWater Resources Department 
97 Ashok Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
98 Ashok Kumar Assistant EngineerWater Resources Department 
99 Ashok Kumar Adhikari TREASURE GUARDWater Resources Department 
100 Ashok Kumar Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
101 Ashok Kumar Dey JUNIOR ENGINEERExecutive Engineer, Building division 
102 Ashok Kumar Jha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
103 Ashok Kumar Mishra C. ClearkExecutive Engineer, Building division 
104 Ashok Kumar Sahadev TYPISTWater Resources Department 
105 Ashok Kumar Sarangi Chain ManWater Resources Department 
106 Ashok Kumar Singh Draftsman-IIRoad Construction Dept. (Road Circle) 
107 Ashutosh Gorai C. ClearkWater Resources Department 
108 Ashutosh Mahato B. PrinterWater Resources Department 
109 Ashwani Kumar Karji PeonWater Resources DepartmentASHURA RAJNAGAR
110 Ashwini Kumar Mahato PeonWater Resources Department 
111 Asim Birua Assistant EngineerWater Resources Department 
112 Asutosh Mukherjee TracerWater Resources Department 
113 Ati Manjhi ClerkWater Resources Department 
114 Atwari Bhegra PeonWater Resources Department 
115 Awadh Kishor Singh Accounts ClerkWater Resources Department 
116 Awadhesh Kumar Jha C. ClearkWater Resources Department 
117 Awadhesh Kumar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
118 Ayan Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
119 B. D. S. Munda ClerkWater Resources Department 
120 B. R. K. Singh Accounts ClerkMINOR IRRIGATION 
121 B.l.pradhan C. ClearkWater Resources Department 
122 B.mai PeonWater Resources Department Mechnical Division Icha Chailiyama
123 Baban Pandey JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
124 Babulal Murmu PeonWater Resources Department 
125 Badal Chandra Ghosh DriverWater Resources Department 
126 Badal Chandra Arddi T. GardWater Resources DepartmentDULMI MGM
127 Badal Chandra Urawan Store KeeperWater Resources Department 
128 Bahadur Dibar PeonWater Resources DepartmentKMPM MGM
129 Baidyanath Kamat CHAUKIDARWater Resources Department 
130 Baidyanath Singh Sardar STENOGRAPHER/TYPISTWater Resources Department 
131 Bairagi Kumhar PeonWater Resources Department 
132 Baldeo Mahato T. GardWater Resources Department 
133 Balentina Guria UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
134 Balram Pan TREASURE GUARDWater Resources Department 
135 Ban Bihari Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
136 Ban Bihari Mahto DaftariWater Resources Department 
137 Ban Bihari Manjhi PeonWater Resources Department 
138 Bari Tudu PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
139 Barisa Manjhi CHAUKIDARWater Resources Department 
140 Barun Chandra Pramanik Chain ManWater Resources DepartmentBIBEKANND SANSKRIT MGM
141 Barun Chandra Pramanik T. GardWater Resources Department 
142 Barun Prasad Singh DraftsmanWater Resources Department 
143 Barun Shome TREASURE GUARDWater Resources Department 
144 Basant Oraon PeonRoad Division 
145 Basanti Munda PeonWater Resources Department 
146 Basudeo Pati Head ClerkWater Resources Department 
147 Bhablu Chandra Poddar PeonWater Resources Department 
148 Bhagwan Manjhi PeonWater Resources Department 
149 Bhagwat Soren C. ClearkWater Resources Department 
150 Bhagwati Kumbhakar B. PrinterWater Resources Department 
151 Bhajahari Mahali C. ClearkWater Resources Department 
152 Bhanu Shankar Das AssistantREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTSPorahat Forest Division, Chaibasa
153 Bharat Mahato PeonWater Resources Department 
154 Bharat Munda PeonWater Resources Department 
155 Bharat Prasad Thakur JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
156 Bhashan Manjhi Accounts ClerkWater Resources Department 
157 Bhavtaran Mahto PeonWater Resources Department 
158 Bhim Choudhary PeonWater Resources Department
159 Bhimo Das PeonWater Resources DepartmentCHAIBASA MGM
160 Bhimsen Kumar Pradhan Treasure GuardRoad Construction Dept. (Road Circle) 
161 Bhriguram Mahato SurveyorWater Resources DepartmentRAGHUNATHPUR MGM
162 Bhudev Prasad Singh Patar UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
163 Bhupendra Narayan Singh STENOGRAPHER/TYPISTRegional Chief Conservator of Forests 
164 Bhusan Chandra Mahato MetroanWater Resources Department 
165 Bhut Nath Singh Accounts ClerkWater Resources Department 
166 Bhuwan Chandra Manjhi C. ClearkWater Resources DepartmentCHANDIL, S.S. MGM
167 Bhuwneshwar Ray CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
168 Bibhisan Mahato PeonWater Resources Department 
169 Bibhuti Bhushan Gope T. GardWater Resources DepartmentICHAGARH, BIKRAMADITYA CHANDIL
170 Bideshi Mirdha PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
171 Bidha Sagar Munduiya Head ClerkWater Resources Department 
172 Bidu Bhusan Kumar C. ClearkWater Resources Department 
173 Bigne Mahato PeonWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
174 Bijay Kumar Das Assistant EngineerWater Resources Department 
175 Bijay Kumar Singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
176 Bikash Chandra Das TYPISTWater Resources DepartmentBihar Examination Board Patna no
177 Bilash Thakur PeonWater Resources Department 
178 Billi Poddar PeonWater Resources Department 
179 Bimal Kr Mahanti DaftariWater Resources Department 
180 Bimal Kumar Singhdeo UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
181 Bimal Kumar Tudu C. ClearkWater Resources DepartmentML RUNTA HIGH SCHOOL CHAIBASA M.G.M
182 Bimala Majhian PeonWater Resources Departmentprayag mahila vidyapit chandil
183 Bimla Jonko C. ClearkWater Resources Department Machanical Division Icha Chaliyama, Seraikela
184 Bina Pani Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
185 Binay Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
186 Binay Kr Verma Accounts ClerkWater Resources Department 
187 Binay Kr.prasad Assistant EngineerWater Resources Department 
188 Binay Kumar Baranwal EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
189 Binay Kumar Das DaftariWater Resources Department 
190 Binay Kumar Sah B. PrinterWater Resources DepartmentKARIM CITY M.G.M
191 Bindeswari Prasad Yadav ChowkidarRoad Construction Dept. (Road Circle) 
192 Bindu Lata Devi PeonWater Resources Department 
193 Binod Kumar Jha SECRETARYDIV. Commisioner Office 
194 Binod Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
195 Birbal Mahato ChainmanWater Resources DepartmentDAYANAND SANSKRIT MGM
196 Biren Pramanik SurveyorWater Resources DepartmentSINGHBHUM MGM
197 Birendra Kumar Singh PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
198 Birendra Kumar Turi SECRETARIATE ASSISTANTWater Resources Department 
199 Birendra Singh DriverWater Resources Department 
200 Birgit Kerketta PeonRoad Construction Department 
201 Birnchi Mahato PeonWater Resources Department 
202 Bisambhar Bhuiya PeonWater Resources Department 
203 Bishakha Gope TYPISTWater Resources Department 
204 Bisheshwar Bera Head ClerkWater Resources Department 
205 Bishnu Oraon JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
206 Bishnu Chandra Podar Chain ManWater Resources DepartmentDULMI MGM
207 Bishnu Dev Rajak SECRETARIATE ASSISTANTDivisional Commissioner Office 
208 Bishnudeo Tanti EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
209 Bishu Hansdah Head ClerkWater Resources Department 
210 Bishu Tantuwai Patar PeonWater Resources Department 
211 Bishwa Jit Layak Accounts ClerkWater Resources Department 
212 Bishwa Nath Gorai TracerWater Resources Department 
213 Bishwanath Mahali PeonWater Resources Department 
214 Bistu Charan Mahato PeonWater Resources Department 
215 Biswajeet Gope Computer OperatorWater Resources Department 
216 Biswanath Chaudhary PeonAnimal HusbandaryMAHABIR VIDYALAYA JUGSALAI TELCO HOSPITAL
217 Biswanath Pramanick T. GardWater Resources Department 
218 Brajeshwar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
219 Brajnandan Prasad CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
220 Brazmohan Barik DaftariWater Resources Department 
221 Brihaspati Gorai Lower Division ClerkWater Resources Department 
222 Brihaspati Pramanik PeonWater Resources Department 
223 Budeshwar Gope TREASURE GUARDWater Resources Department 
224 Budhan Tudu PeonREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
225 Budhan Goalin PeonWater Resources Department
226 Budheshwar Mahto TREASURE GUARDWater Resources Department 
227 Budheshwar Manjhi PeonWater Resources Department 
228 Budheshwar Pramanik DriverWater Resources Department 
229 Budheshwar Singh Sardar PeonWater Resources Department 
230 Budheswar Majhi PeonWater Resources Department 
231 Budhu Majhi PeonWater Resources Department 
232 Budhu Ram Manjhi PeonWater Resources Department 
233 C.m,.sardarin PeonWater Resources Department 
234 Cdr Braj Bhushan Mishra (retd) District Sainik Welfare OfficerDistrict Sainik Welfare Office 
235 Chaitu Ghatwal PeonWater Resources Department 
236 Chalchit Kr Mahato JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
237 Chanchala Kumari PeonWater Resources Department 
238 Chand Tara Devi PeonWater Resources Department 
239 Chandi Charan Kumar TracerWater Resources Department 
240 Chandra Kant Mishra Assistant EngineerWater Resources Department 
241 Chandra Mohan Besra ClerkRegional Chief Conservator of Forests 
242 Chandra Mohan Deogam TYPISTWater Resources Department 
243 Chandrakant Laha PeonWater Resources Department 
244 Chandrashekhar JUNIOR ENGINEERExecutive Engineer, Building division 
245 Charan Pareya TracerWater Resources DepartmentGC JAIN COMMERCE COLLEGE CHAIBASA
246 Charubala Dasi PeonWater Resources DepartmentSARKARI ICHADIH MGM
247 Chhote Lal Mishra GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
248 Chhutu Lal Mahato CHAUKIDARWater Resources Department 
249 Chhutu Lal Mahato T. GardWater Resources DepartmentBORAM, ADIVASHI BORAM
250 Chinmoy Dey Bill ClerkWater Resources Department 
251 Chinta Mohan Mahato ChainmanWater Resources DepartmentB.L.N. MGM
252 Chitta Ranjan Modak TYPISTWater Resources Department 
253 Chota Shiva Banra ChainmanWater Resources DepartmentBARAMOUDI MGM
254 Chuna Ram Singh PeonWater Resources Department 
255 Chura Majhiyan PeonWater Resources Department 
256 Chura Mani Devi PeonWater Resources Department 
257 Chutu Lal Mahato TracerWater Resources Department 
258 Chutu Lal Manjhi PeonWater Resources DepartmentGANGUDIH CHANDIL
259 Chutu Ram Manjhi PeonWater Resources Department 
260 D.banra Chain ManWater Resources Department 
261 D.gagrai Chain ManWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikella Kharsawan
262 D.gope PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
263 D.n.mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
264 D.sardar PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
265 Dal Govind Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
266 Danaw Gorai Chain ManWater Resources Department 
267 Darga Majhi PeonWater Resources Department 
268 Daroga Prasad Munda JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentRAHE HIGH SCHOOL RAHE
269 Darpo Gope CHAUKIDARWater Resources Department 
270 Darpo Gope Chain ManWater Resources Department 
271 Dashrath Das PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
272 Dasrath Singh Munda Accounts ClerkQuality control DivisionJILA SCHOOL DHANBAD MGM
273 Davit Masih PeonWater Resources Department 
274 Daya Nanda Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
275 Debashis Das AssistantREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
276 Deep Narayan Hansda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
277 Deepak Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
278 Deepak Prasad PeonWater Resources Department 
279 Deo Raj Gorai TREASURE GUARDWater Resources Department 
280 Deshbhushan Sharma DriverWater Resources Department 
281 Devabrat Maity ChainmanWater Resources DepartmentSEVA BHARATI MAHA VIDYALAYA MGM
282 Devendra Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
283 Devendra Mahato AssistantD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
284 Devendra Prasad DriverR.W.D . Works Division 
285 Devendra Prasad Singh SurveyorWater Resources DepartmentKashi sahu MGM
286 Devesh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
287 Devi Singh Munda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
288 Dhan Singh Deogam C. ClearkWater Resources Department 
289 Dhan Singh Lohra Head ClerkWater Resources Department 
290 Dhan Singh Munda Chain ManWater Resources DepartmentUdatair MGM
291 Dhanai Manjhi PeonWater Resources Department 
292 Dhananjay Hansda StorekeeperWater Resources Department 
293 Dhananjay Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
294 Dhananjay Kumhar PeonWater Resources Department 
295 Dhananjay Singh Sardar PeonWater Resources DepartmentCHOWKA MGM
296 Dhanga Manjhi T. GardWater Resources DepartmentDHATKIDIH MGM
297 Dhani Ram Alda PeonWater Resources Department 
298 Dharmendra Kumar JUNIOR ENGINEERDrinking Water & Sanitation Division 
299 Dherendra Nath Napit TREASURE GUARDWater Resources Department 
300 Dhirandra Nath Mahto AssistantWater Resources Department 
301 Dhiren Singh Sardar Chain ManWater Resources DepartmentKALI CHAMDA MGM
302 Dhirendra Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
303 Dhirendra Nath Chand PeonQuality control DivisionMANUSMURIA MAUSMURIA
304 Dilip Kumar GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
305 Dilip Kumar Gorai TracerWater Resources Department KHARKAI DAM DIVISION NO-02, ICHA CHALIYAMA
306 Dilip Kumar Jha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
307 Dilip Pramanik PeonWater Resources Department 
308 Dinanath Mahto PeonWater Resources Department 
309 Dinesh Murmu JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
310 Dinesh Kr Murmu JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentST. JOSHEPH HIGH SCHOOL, GUHIAJORI, DUMKA. DUMKA
311 Dinesh Tiwary PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
312 Dinesh Topno EXECUTIVE ENGINEERExecutive Engineer, Building division 
313 Dineshwar Kumar Verma Assistant Section OfficerJhakhand State Information Commission 
314 Dinkar Sahani PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
315 Dip Narayan Mandal EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
316 Dipak Gope PeonWater Resources Department 
317 Dipak Kumar Haldar SurveyorWater Resources DepartmentBIKRAMADITYA SAMUDYEK SWASTHA KENDRA CHOULIBASA
318 Dipak Mahato C. ClearkWater Resources Department 
319 Dipak Mahato PeonWater Resources DepartmentLATEMDA MGM
320 Dipu Mukhrejee ClerkWater Resources Department 
321 Diwakar Haldar SurveyorWater Resources DepartmentSINGHBHUM MGM
322 Diwakar Ranjan Kumar PeonWater Resources Department 
323 Dolgobind Mahato SurveyorWater Resources DepartmentRAJYA SAMPOSIT MGM
324 Dolly Manju Bhagat COMMERCIAL TAXES OFFICERJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
325 Doman Mandal Assistant EngineerR.W.D . Works DivisionB R A UNIVERSITY, MUZAFFARPUR
326 Doman Mochi Head ClerkWater Resources Department
327 Dubraj Manjhi PeonWater Resources Department 
328 Dubraj Tiu DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
329 Dukhharan Munda PeonWater Resources Department 
330 Dulali Wala PeonWater Resources Department 
331 Durga Bhuiyan PeonWater Resources Department 
332 Durga Charan Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
333 Durga Hoo PeonWater Resources Department 
334 Durga Manjhiyan PeonWater Resources Department 
335 Durga Soy Chain ManWater Resources DepartmentKULABURU MGM
336 Durgacharan Mukhi PeonWater Resources Department 
337 Dwarika Nath Ray JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
338 Dwijpad Gope ChainmanWater Resources DepartmentGOPALPUR, APAR MGM
339 E. Jawahar Lal Assistant EngineerWater Resources Department 
340 Ejaj Ahamad DaftariRoad Construction Dept. (Road Circle) 
341 Esther Tirkey ClerkJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
342 Fagu Manjhi TREASURE GUARDWater Resources DepartmentPANDRA MGM
343 Fani Bhushan Pd.singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
344 Fatik Chandra Mahato B. PrinterWater Resources Department 
345 For Man Manjhi PeonWater Resources Department 
346 Francis Manoj Kumar Mundri JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
347 Francline Kullu Assistant EngineerWater Resources Department 
348 Fuchu Manjhi PeonWater Resources Department 
349 Fukwati Manjhi PeonWater Resources DepartmentRAGHUNATHPUR MGM
350 Fulchand Sahu PeonDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
351 Fulmani Bhuiyan PeonRoad Construction Department 
352 G. Kr Bandapadyai PeonWater Resources Department 
353 G. Kumar C. ClearkWater Resources Department 
354 G.d.ghasi PeonWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
355 G.k.sarangi PeonWater Resources Department Machanical Division Icha Chaliayama, Seraikella
356 G.mahto C. ClearkWater Resources Department 
357 G.mukherjee Chain ManWater Resources Department 
358 G.p.karjee PeonWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
359 G.p.mahato SurveyorWater Resources DepartmentTATA COLLEGE CHAIBASA M.G.M.
360 G.prasad DriverWater Resources Department 
361 G.r.patel DriverWater Resources Department 
362 Ganesh Chandra Mahato PeonWater Resources Department 
363 Ganesh Chandra Saw Accounts ClerkWater Resources Department 
364 Ganesh Kumar Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
365 Ganesh Mahato B. PrinterWater Resources Department 
366 Ganesh Mandal PeonWater Resources Department 
367 Ganesh Pramanik T. GardWater Resources Department 
368 Ganesh Prasad Samant Accounts ClerkRoad Construction Department 
369 Ganesh Prasad Singh CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
370 Ganga Oraon PeonWater Resources Department Icha Chailiyama Seraikela
371 Gardi Gope CHAUKIDARWater Resources Department 
372 Gautam Kumar Namta AssistantREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
373 Geeta Devi PeonWater Resources Department 
374 Geeta Rani PeonWater Resources Department 
375 Ghaltu Bhuyan PeonWater Resources Department 
376 Ghanashyam Gope UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
377 Ghanashyam Manjhi PeonWater Resources DepartmentCHALYAMA RAGHUNATHPUR
378 Ghasia Manjhi Chain ManWater Resources DepartmentDIMUDIH APAR MGM
379 Ghasiram Murmu Accounts ClerkWater Resources Department 
380 Ghasu Poddar T. GardWater Resources Department 
381 Gitanjli Sinha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
382 Gloria Kindo Computer OperatorJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
383 Gondhu Singh PeonWater Resources DepartmentANDA MGM
384 Gopal Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
385 Gopal Chandra Gorai Accounts ClerkRoad Construction Dept. (Road Circle) 
386 Gopal Chandra Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
387 Gopal Jee Prasad Gupta KhalasiR.W.D . Works DivisionR.K.H.S. SURAJPURA
388 Gopal Munda AssistantD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
389 Gopeshwar Gope PeonWater Resources DepartmentCHANDIL MGM
390 Gopeswar Mahato PeonWater Resources Department 
391 Gopi Nath Dey JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
392 Gourang Prasad Modak Lower Division ClerkWater Resources Department 
393 Gouri Maluwa ClerkWater Resources Department 
394 Gouri Shankar Kumar DriverJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
395 Govind Mandal Accounts ClerkWater Resources Department
396 Govind Singh Munda ClerkRegional Deputy Director of Education OfficeDistrict Superintendent of Education, East Singhbhum
397 Govinda Singh Munda PeonWater Resources Department 
398 Gurchu Manjhi PeonWater Resources DepartmentICHAGARH ICHAGARH
399 Guru Charan Mahato Accounts ClerkWater Resources DepartmentBIKRAMADITYA MGM
400 Guru Das Manjhi PeonWater Resources Department 
401 Guru Pada Mahato Accounts ClerkWater Resources Department 
402 Gurucharan Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
403 Gurupad Tudu DriverWater Resources Department 
404 H.mahato DriverWater Resources Department 
405 H.p. Mahakud PeonWater Resources Department 
406 Haldhar Das AssistantD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
407 Haradhan Gope DRAFT MAN -IIWater Resources DepartmentICHAGARH MGM
408 Haradhan Gope Chain ManWater Resources DepartmentRAJKIYA MGM
409 Haradhan Singh Sardar Chain ManWater Resources Department 
410 Hare Krishna Gope PeonREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
411 Harendra Kr.singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
412 Hari Gope PeonWater Resources DepartmentRAJNAGAR MGM
413 Hari Nandan Rajak JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
414 Hari Pada Rajwar AssistantWater Resources Department 
415 Hari Sadhan Mukhopadhay ClerkWater Resources Department 
416 Hari Singh Jonko Accounts ClerkWater Resources Department 
417 Haricharan Soy PeonWater Resources Department 
418 Haripad Gope C. ClearkRoad Construction Department 
419 Haripada Mahali PeonWater Resources Department 
420 Heera Lal Soren LAB ASSISTANTHEALTH DEPARTMENTTata Collage
421 Hemanti Laguri ClerkWater Resources Department 
422 Hemendra Kumar Jha CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
423 Hena Kuiri ClerkWater Resources Department 
424 Hindu Singh Sinku PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
425 Hira Lal Singh Assistant EngineerWater Resources Department 
426 Hopna Manjhi DriverWater Resources Department 
427 I.gope PeonWater Resources Department 
428 Indradev Prasad C. ClearkWater Resources Department Water Resources Department
429 Indrajeet Kumar LECTURERERHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT
430 Indranand Prasad SurveyorWater Resources DepartmentBIPIN MGM
431 J Trinath PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
432 J. Maghi PeonWater Resources Department 
433 J.samad PeonWater Resources Department 
434 J.tiyu PeonWater Resources Department 
435 Jagannath Mahato DaftariWater Resources DepartmentKALYANPUR CHANDIL
436 Jagannath Singh Sardar C. ClearkWater Resources Department 
437 Jagat Kishore Prasad UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
438 Jagat Narayan Manjhi Chain ManWater Resources DepartmentRAJKIYA MGM
439 Jagdish Singh PeonWater Resources Department 
440 Jagdish Sundi PeonDist. Animal Husbandry office 
441 Jageshwar Rajwar Assistant EngineerWater Resources Department 
442 Jagri Manjhi PeonWater Resources Department 
443 Jai Krishna Panda TREASURE GUARDWater Resources Department 
444 Jaideo Das DriverWater Resources Department 
445 Jalasari Manjhian PeonWater Resources Department 
446 James Binay UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
447 James Jonko TYPISTWater Resources Department 
448 Jamini Manjhi PeonWater Resources Department 
449 Janki Ram Mahato PeonWater Resources Department 
450 Jawahar Jha PeonWater Resources Department 
451 Jaya Laxmi Devi PeonWater Resources Department 
452 Jema Banra C. ClearkWater Resources Department 
453 Jena Ram Banra PeonSupert. Engineer Suwarnrekha Dam Circle, Chandil 
454 Jethu Mahato PeonWater Resources Department 
455 Jhagar Kaivat PeonWater Resources DepartmentGAMHARIA, S.S. MGM
456 Jhuni Gope PeonWater Resources Department 
457 Jiban Chandra Lohara TracerWater Resources Department 
458 Jitendra Mahato ClerkWater Resources Department 
459 Jitendra Kumar Paswan JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
460 Jogay Munda PeonWater Resources Department 
461 Jonga Kudada PeonWater Resources Department 
462 Josefh Horo PeonWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
463 Jotelsoren Manjhi PeonWater Resources Department 
464 Jumbal Budiuli T. GardWater Resources Department 
465 Jumbal Hembrom RECORD KEEPERWater Resources Department 
466 Juru Majhi PeonWater Resources Department 
467 Jyotish Kandulna JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
468 K. C. Rai DaftariWater Resources Department 
469 K. P. Patra PeonWater Resources Department 
470 K.banra PeonWater Resources Department 
471 K.c Mandal TracerWater Resources Department 
472 K.c.mahato Accounts ClerkWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
473 K.c.pal PeonWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
474 K.k.gorai TracerWater Resources Department Mechanical Division Icha Chaliyama
475 K.k.singh DriverWater Resources Department 
476 K.kaivart PeonWater Resources Department 
477 K.kalindi Chain ManWater Resources Department 
478 K.kalundia PeonWater Resources Department 
479 K.prajapati PeonWater Resources Department 
480 K.tuddu PeonWater Resources Department 
481 Kailash Prasad Sahu JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
482 Kajal Rabidas JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
483 Kali Charan Singh PeonWater Resources Department 
484 Kali Das Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
485 Kalicharan Singh Munda JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
486 Kalu Gope TREASURE GUARDWater Resources Department 
487 Kalyani Bala Mahato PeonWater Resources DepartmentBirsa middle School Shankradih
488 Kamal Manjhi PeonWater Resources Department 
489 Kamal Napit PeonWater Resources Department 
490 Kameshwar Ram Ravi ClerkJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
491 Kameshwar Hembram TYPISTWater Resources Department 
492 Kamla Nayak PeonWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
493 Kamlesh Kumar PeonJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
494 Kamlesh Kumar Sinha JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentGANDHI MGM
495 Kamleshwar Mahto JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
496 Kamru Mahato PeonWater Resources Department 
497 Kanai Lal Murmu T. GardWater Resources Department 
498 Kandev Mahto T. GardWater Resources Department 
499 Kandra Manjhi PeonWater Resources Department 
500 Kanhaiya Kumar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
501 Kanhaiya Lal JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
502 Kanwaljeet Sinku PeonWater Resources Department 
503 Kapil Deo Yadev JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
504 Karam Majhi Accounts ClerkWater Resources Department 
505 Karmu Gope PeonWater Resources Department 
506 Kartik Chandra Mahato C. ClearkWater Resources Department 
507 Kartik Chandra Sao C. ClearkWater Resources Department 
508 Kartik Singh Munda PeonWater Resources Department 
509 Kashi Nath Mahato PeonWater Resources Department 
510 Kaushik Kumar Bhakat JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works DivisionGOVT. POLYTECHNIC DHANBAD
511 Kemendra Nath Mahto JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
512 Keshu Manjhi PeonWater Resources Department 
513 Keshwar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
514 Khela Ram Mahli SECRETARIATE ASSISTANTWater Resources Department 
515 Kheru Singh Sardar ChainmanWater Resources Department 
516 Khetu Mahto PeonWater Resources Department 
517 Khokan Singh Sardar PeonWater Resources Department 
518 Kiriti Bhusan Mahato TracerWater Resources Department 
519 Kiriti Bhusan Mahato T. GardWater Resources DepartmentRAGHUNATHPUR NIMDIH
520 Kiriti Bhushan Mandal C. ClearkWater Resources Department 
521 Kiriti Mahato SurveyorWater Resources DepartmentSINGHBHUM MGM
522 Kiriti Mahato TracerWater Resources Department 
523 Kishan Singh Lohra TREASURE GUARDWater Resources Department 
524 Kishor Hari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
525 Kishore Kumar TYPISTWater Resources Department 
526 Kishore Kumar Das DriverWater Resources Department 
527 Kishta Das SurveyorWater Resources DepartmentHRSUNDRPUR MGM
528 Kodmi Gope PeonWater Resources Department 
529 Krishna Chandra Gope TracerWater Resources Department
530 Krishna Chandra Gorai TracerWater Resources Department 
531 Krishna Chandra Hansda AssistantWater Resources Department 
532 Krishna Das Lower Division ClerkForest Division 
533 Krishna Das Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
534 Krishna Deo Kumar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
535 Krishna Kalundia Accounts ClerkWater Resources Department 
536 Krishna Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
537 Krishna Kumar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
538 Krishna Layek PeonWater Resources Department 
539 Krishna Rai PeonWater Resources Department 
540 Krishna Singh Sardar PeonRegional Deputy Director of Education OfficeDISTRICT EDUCATION OFFICE, SERAIKELA-KHARSAWAN SADAR HOSPITAL SERAIKELA
541 Kristo Manjhi PeonWater Resources Department 
542 Kudomani Khandait B. PrinterWater Resources Department 
543 Kumar Satyaprakash Accounts ClerkWater Resources Department 
544 Kumar Pratik Clerkrange education office, chatraJAMSHEDPUR WORKERS' COLLEGE, JAMSHEDPUR
545 Kumar Subodh Saran TYPISTWater Resources Department 
546 Kumbh Karan Mahato PeonWater Resources Department 
547 Kunal Kumar Sao Computer OperatorForest DivisionGyan chand jain commerce college
548 Kunal Rajwar Lower Division ClerkWater Resources Department
549 Kursho Gagrai PeonRoad Construction Department 
550 Kushnu Suren PeonWater Resources Department 
551 Kushtini C. ClearkWater Resources Department 
552 Ladu Bhuia PeonWater Resources Department 
553 Ladura Tamsoy Orderly PeonD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
554 Lago Birua PeonWater Resources Department KHARKAI CANAL DIVISION CHAIBASA
555 Lakhan Chandra Mahato DaftariWater Resources Department 
556 Lakhan Lohar CHAUKIDARWater Resources Department 
557 Lakhan Manki PeonWater Resources DepartmentBANSA MGM
558 Lakhay Soren PeonRoad Construction Dept. (Road Circle) 
559 Lakhi Das PeonWater Resources DepartmentGAMHARIA MGM
560 Lakhi Mahatani PeonWater Resources DepartmentBHADUDIH MGM
561 Lakhindar Majhi PeonWater Resources Department 
562 Lakhinder Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
563 Lakhindra Mahto T. GardWater Resources DepartmentADIVASI MGM
564 Lakshman Kumar Tudu C. ClearkWater Resources Department 
565 Lal Mohan Gorai DriverWater Resources Department 
566 Lali Ram Assistant EngineerWater Resources Department 
567 Lalit Kishor Singh Sardar PeonWater Resources Department
568 Lalita Devi PeonWater Resources Department 
569 Lalita Sardar PeonWater Resources Department 
570 Lalmohan Pramanik PeonWater Resources Department 
571 Laxman Ho DriverWater Resources Department 
572 Laxman Mahato B. PrinterWater Resources Department 
573 Laxmi Kanta Poddar PeonWater Resources Department 
574 Laxmi Narayan Lohra C. ClearkWater Resources DepartmentICHAGARH, BIKRAMADITYA MGM
575 Lila Dhar Prasad Yadav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
576 Lilmani Majhiyan PeonWater Resources DepartmentPILIP MGM
577 Lochan Ram TREASURE GUARDWater Resources Department 
578 Lokmi Kui PeonWater Resources Department 
579 Lorance Tutti DriverWater Resources Department 
580 Lucy Hembram ClerkWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
581 Lulai Kumhar PeonWater Resources Department 
582 Lulai Machua PeonWater Resources Department 
583 Lulo Kalindi CHAUKIDARWater Resources Department 
584 Lutu Devgam TREASURE GUARDWater Resources Department 
585 M. Kha DriverWater Resources Department 
586 M.kalundia TREASURE GUARDWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
587 M.mahato Chain ManWater Resources Department 
588 M.munduiya C. ClearkWater Resources Department 
589 M.n.mahato Chain ManWater Resources Department 
590 M.s.kudada TracerWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
591 Madan Chandra Das CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
592 Madhab Chandra Pramanik TYPISTWater Resources Department 
593 Madhu Samad Assistant EngineerWater Resources Department 
594 Madhu Sudan Mahato TYPISTWater Resources Department 
595 Madhusudan Haldar TracerWater Resources Department 
596 Madhusudan Srivastav C. ClearkWater Resources Department 
597 Magan Deo DriverWater Resources Department 
598 Mahabir Kumar DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
599 Mahabir Prasad Mahato C. ClearkWater Resources Department 
600 Mahati Bari Work SarkarD.W&S Division 
601 Mahendra Kalundia PeonWater Resources Department 
602 Mahendra Prasad Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
603 Mahendra Rajak PeonWater Resources Department 
604 Mahesh Prasad Arya ClerkWater Resources Department 
605 Mahesh Prasad Sinha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
606 Makra Machua PeonWater Resources Department 
607 Malti Kumari TYPISTWater Resources Department 
608 Mamata Mahanty Head ClerkWater Resources Department 
609 Man Singh Kudada PeonWater Resources Department 
610 Man Singh Munda TracerWater Resources Department 
611 Manashi Das UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department
612 Manay Bari JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
613 Manaye Bari C. ClearkWater Resources Department 
614 Manbahal Minz C. ClearkRoad Construction Department 
615 Mangal Hansda ORDERLYWater Resources Department 
616 Mangal Kumar PeonWater Resources Department 
617 Mangal Machhua CHAUKIDARWater Resources Department 
618 Mangal Mahato DaftariWater Resources Department 
619 Mangal Manjhi PeonWater Resources Department 
620 Mangal Mochi PeonWater Resources Department 
621 Mangal Singh Munda No-1 PeonWater Resources Department 
622 Mangal Singh Munda-ii PeonWater Resources Department 
623 Mangal Singh Nayak Head ClerkWater Resources Department 
624 Manik Chandra Kundu Head ClerkWater Resources Department 
625 Manimay Arun Assistant EngineerWater Resources Department 
626 Manish Paddar SupervisorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
627 Manisha Kumari Accounts ClerkWater Resources Department 
628 Manjhi Mahali PeonWater Resources Department 
629 Manoj Murmu JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
630 Manoj Kumar Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
631 Manoj Kumar Sharma Computer OperatorEmployment Exchange 
632 Manoj Kumar Singh Deputy DirectorWater Resources Department 
633 Mantu Gope Lower Division ClerkWater Resources Department 
634 Mantu Kumar Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
635 Martin Sanga JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
636 Mary Manju Kujur Head ClerkRoad Construction Department 
637 Matiur Rahman DriverWater Resources Department 
638 Md Akhtar Hussain JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
639 Md Ayub Mansoori T. GardWater Resources Department 
640 Md Hakim PeonWater Resources Department 
641 Md Israil Mansuri Technical AdvisorRoad Construction Dept. (Road Circle) 
642 Md Minnatullah Ansari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
643 Md Sattar Ansari PeonWater Resources Department KHARKAI DAM DIVISION NO. 02, ICHA CHALIYAMA
644 Md Sazzad Hussain JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
645 Md Shadab Anwer JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
646 Md Ziauddin JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
647 Md. Arshad Hussain Lower Division ClerkWater Resources Department 
648 Md. Zafar Alam JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
649 Md.sagir Azmal AssistantWater Resources DepartmentNATIONAL WARSALIGUNJ
650 Md.shakil Akhtar Assistant EngineerWater Resources Department 
651 Md.shamin Akhtar UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
652 Md.sonaullah DriverWater Resources Department 
653 Meghnath Singh PeonWater Resources Department 
654 Methar Rajwar PeonWater Resources DepartmentICHAGARH MGM
655 Michael Kisku JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
656 Mintu Kumar Mishra PeonR.W.D . Works Division 
657 Mirtunjay Mahto JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
658 Mithilesh Kumar Jha EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
659 Mithilesh Kumar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
660 Mithilesh Kumar Singh EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
661 Mithlesh Kumar C. ClearkRoad Construction Department 
662 Mithun Mallick JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
663 Mitku Kalindi PeonWater Resources Department 
664 Mohan Bari Orderly PeonD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
665 Mohan Gope DriverWater Resources Department 
666 Mohan Lal Bhumij B. PrinterWater Resources Department 
667 Mongra Kachhap PeonR.W.D . Works Division 
668 Monohar Napit PeonWater Resources Department 
669 Motay Banra PeonWater Resources Department Kharkai Dam Div. No 01, Mosaboni
670 Motay Barda Chain ManWater Resources DepartmentDHALBHNGA MGM
671 Motay Nayak CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
672 Motilal Mahto JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
673 Mrinal Kanti Hui PeonWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
674 Mritunjay Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
675 Muchi Ram Mahato PeonWater Resources Department 
676 Muchiram Kumhar PeonWater Resources Department 
677 Muchiram Manjhi Accounts ClerkWater Resources Department 
678 Mukesh Keshri Lower Division ClerkWater Resources Department Mechanical Division, Icha-Chaliyama
679 Mukesh Jha PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
680 Mukesh Kumar Manjhi JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
681 Mukesh Kumar Singh Computer OperatorRoad Construction Dept. (Road Circle) 
682 Mukesh Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
683 Munna Mahato PeonWater Resources DepartmentDUDRA CHANDIL
684 Murari Prasad Sinha PeonQuality control Division 
685 Murlidhar Sahu SurveyorWater Resources DepartmentKASHISAHU MGM
686 Muzaffar Hussain C. ClearkWater Resources Department 
687 N.bareek Chain ManWater Resources Department 
688 N.pati C. ClearkWater Resources Department Machanical Division Icha Chaliyama
689 Nabin Roy Lower Division ClerkWater Resources Department 
690 Nagina Devi PeonWater Resources Department 
691 Nalin Gorai TREASURE GUARDWater Resources Department 
692 Nand Kishore Jha AssistantWater Resources DepartmentSABAR MGM
693 Nand Lal Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
694 Nanda Dulal Mukharjee SurveyorWater Resources DepartmentKARIM COLLEGE OF EDUCATION MGM
695 Nandkishor Kumar ClerkRegional Deputy Director of Education Office 
696 Nandlal Lohra JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
697 Narayan Chaudhary MACHINE OPERATORWater Resources Department 
698 Narayan Gupta SurveyorWater Resources DepartmentKARIMSEETI MGM
699 Narayan Maity Head ClerkWater Resources Department 
700 Narayan Prasad DraftsmanWater Resources Department 
701 Narendra Kalundia TYPISTWater Resources Department 
702 Narendra Kumar Hembrom JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
703 Narendra Kumar Singh SurveyorWater Resources DepartmentPARWATI MGM
704 Narendra Nath Sharma SurveyorWater Resources DepartmentR D TATA MGM
705 Naresh Tanti PeonWater Resources Department 
706 Nathu Ram Kumhar PeonWater Resources Department 
707 Nauru Deogam Chain ManWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikella-Kharsawan
708 Navin Kumar Sinha Deputy DirectorHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT R.D.D HEALTH KOIHAN DIVISION CHAIBASA
709 Navin Kumar Verma EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Departmentgaludih right canal Div no.1 musabani camp-galudih
710 Nawal Khesh DriverR.W.D . Works Division 
711 Nawal Kishore Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
712 Neel Kamal Pramanik PeonWater Resources Department 
713 Neharu Manjhi PeonWater Resources Department 
714 Nepal Chandra Mahato T. GardWater Resources Department 
715 Nesar Ahamad Ansari Assistant EngineerWater Resources Department 
716 Nesru Manjhi PeonWater Resources Department 
717 Nidhi Kumari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
718 Nilamber Mishra SurveyorWater Resources DepartmentSUKHPUR MGM
719 Nimay Chandra Kumhar PeonWater Resources Department 
720 Niranjan EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
721 Niranjan Hansda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
722 Niranjan Bhuiya PeonWater Resources Department 
723 Niranjan Mahato TracerWater Resources Department 
724 Nirmal Mahato UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
725 Nirshi Devi PeonWater Resources Department 
726 Niru Singh Sardar DriverWater Resources Department 
727 Nishikant Mahto B. PrinterWater Resources Department 
728 Nitesh Kumar JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
729 Nitu Banra PeonWater Resources Department 
730 Nityanand Hansda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
731 Nityanand Kumhr PeonWater Resources Department 
732 Niyati Kumhar PeonWater Resources Department 
733 Nunu Gopal Nayak PeonRoad Construction Dept. (Road Circle) 
734 Om Prakash Perjapati JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
735 Onkar Bhagat PeonDDC OFFICE,CHAIBASA 
736 P.c.gorai TREASURE GUARDWater Resources Department 
737 P.c.mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
738 P.c.mahto DriverWater Resources Department 
739 P.l.sarangi T. GardWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
740 Padmo Charan Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
741 Pahar Chandra Mahato T. GardWater Resources Department 
742 Panchanan Mahato B. PrinterWater Resources Department 
743 Pancho Nayak CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
744 Pankaj Narayan JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
745 Pankaj Jha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
746 Paresh Gorai C. ClearkWater Resources Department 
747 Paresh Chandra Vishwas JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
748 Parmanand Bhuiya PeonWater Resources Department 
749 Parmanand Sharma Assistant EngineerWater Resources Department 
750 Parsenjeet Ghosh TYPISTWater Resources Department 
751 Parsuram Bhandari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
752 Partibha Mandal PeonWater Resources Department 
753 Parwati Mandi DraftsmanWater Resources Department 
754 Parwati Naikani PeonWater Resources Department 
755 Pashupati Mahato DriverWater Resources Department 
756 Pashupati Mandal C. ClearkWater Resources Department 
757 Patel Mahato B. PrinterWater Resources Department 
758 Penjan Kui PeonWater Resources Department 
759 Pere Munda JUNIOR ENGINEERExecutive Engineer, Building division 
760 Phani Bhushan EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
761 Phani Bhushan Gope ChainmanWater Resources Department 
762 Phulchand Nayak Chain ManWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikella Kharsawan
763 Phulmani Hansda PeonRoad Construction Department 
764 Pithu Manjhi TREASURE GUARDWater Resources Department 
765 Piyush Priyam JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
766 Pooja Kumari Lower Division ClerkWater Resources Department 
767 Prabhakar Pan AssistantREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTSPorahat Forest Division, Chaibasa
768 Prabhasini Giri PeonWater Resources Department 
769 Prabhat Kumar PeonR.W.D . Works Division 
770 Prabhat Kumar Das AssistantD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
771 Prabhat Kumar Vivek JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
772 Prabhu Mahato PeonWater Resources Department 
773 Pradeep Kr Kandeyang Accounts ClerkWater Resources Department 
774 Prafulla Nayak PeonWater Resources Department 
775 Prahlad Chandra Mahapatra PeonWater Resources Department 
776 Prakash Kumar Kachhap JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
777 Pramath Singh Sardar Chain ManWater Resources Department 
778 Pramila Bhumijani PeonWater Resources Department 
779 Pramila Devi ChaukidarDrinking Water & Sanitation Division 
780 Pramod Kr.malviya Assistant EngineerWater Resources Department 
781 Pramod Kumar Choubey AssistantQuality control DivisionK.M.P.M. MULTI PURPOSE SCHOOL, JAMSHEDPUR JUGSALAI
782 Pramod Kumar Pankaj Assistant EngineerWater Resources Department 
783 Pramod Prasad JUNIOR ENGINEERWater Ways Division 
784 Pran Krishna Singh Munda C. ClearkQuality control Divisiontiruldih ichagarh
785 Pranav Shankar C. ClearkWater Resources Department 
786 Prasanna Kumar Mahanty AssistantWater Resources Department 
787 Prasanta Kumar Chatterjee TYPISTWater Resources Department 
788 Pratik Anand Lower Division ClerkForest Division 
789 Pravir Kumar T. GardWater Resources Department 
790 Preetam Kumar Chakravarty JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
791 Prem Kudada PeonWater Resources Department 
792 Prem Soren Assistant EngineerWater Resources Department 
793 Prem Chand Mahato Head ClerkWater Resources Department 
794 Prem Kumar Sinha Accounts ClerkWater Resources Department 
795 Prem Lal Hembrom Head ClerkWater Resources Department 
796 Prem Ranjan Accounts ClerkWater Resources Department 
797 Premanand Madhusudan Kumar TYPISTWater Resources DepartmentS.S. CHANDIL
798 Pritam Prabhat Tigga Assistant Section OfficerWater Resources Department 
799 Pritthvi Soren PeonWater Resources Department 
800 Promila Mahato Accounts ClerkWater Resources Department 
801 Puja Kumari Computer OperatorForest & Environment Department, Tutorial Circle 
802 Puku Manjhiyan PeonWater Resources Department 
803 Punai Oraon JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
804 Purabi Chatterjee C. ClearkWater Resources Department 
805 Purnima Mahato PeonWater Resources Department 
806 Pushpendra Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
807 Pushplata Mahato TYPISTWater Resources Department 
808 Putan Chandra Mandal C. ClearkWater Resources Department 
809 R.acharya UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
810 R.banarjee ChainmanWater Resources Department 
811 R.c.barda Head ClerkWater Resources Department 
812 R.devgam T. GardWater Resources Department Machinical Division Icha Chaliyama
813 R.gope Chain ManWater Resources Department 
814 R.k.choudhary DriverWater Resources Department 
815 R.k.srivastva C. ClearkWater Resources Department 
816 R.n.kalundia PeonWater Resources Department 
817 R.r Manjhi DraftsmanWater Resources Department 
818 R.sharma DrillerWater Resources Department MECHANICAL DIVISION ICHA CHALIYAMA
819 Rabindra Nath Mahapatra T. GardWater Resources Department 
820 Rabindra Nath Singh Munda PeonWater Resources Department 
821 Rabishankar Prasad Head ClerkRoad Construction Department 
822 Radha Ballabh Mahato Accounts ClerkWater Resources DepartmentKASHI SAHU MGM
823 Radha Govind Mahato ChainmanWater Resources DepartmentADARSH SANSKRIT MGM
824 Radha Rani Bera C. ClearkWater Resources Department 
825 Radheshyam Das PeonWater Resources Department 
826 Raghav Chandra Kalindi PeonWater Resources Department 
827 Raghu Oraon GAURDWater Resources Department Machanical Division Icha Chaliyama Seraikella
828 Raghunath Das UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
829 Rahul Kumar Das JUNIOR ACCOUNTS CLERKExecutive Engineer, Building division 
830 Rahul Singh Sardar PeonWater Resources Department 
831 Raj Kishor Chaurasia DriverWater Resources Department 
832 Raj Kisor Banra Bangla ChaukidarD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
833 Raj Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
834 Raj Kumar Agarwal Correspondence ClerkRoad Construction Dept. (Road Circle) 
835 Raj Kumar Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
836 Raj Narayan Pandey JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
837 Raja Hembrom JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
838 Raja Ram DriverWater Resources Department 
839 Raja Ram Mahato TracerWater Resources Department 
840 Raja Ram Prasad DriverWater Resources Department 
841 Rajeev Ranjan JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
842 Rajeev Kumar Choubey Accounts ClerkWater Resources Department 
843 Rajendra Bhumij Sardar DriverWater Resources Department 
844 Rajendra Prasad DriverWater Resources Department 
845 Rajendra Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
846 Rajendra Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
847 Rajendra Prasad Mahato SurveyorWater Resources DepartmentCHANDIL MGM
848 Rajendra Prasad Routh CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
849 Rajendra Soren PeonWater Resources Department 
850 Rajesh Pramanik JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
851 Rajesh Das PeonWater Resources Department 
852 Rajesh Kalindi ChaukidarWater Resources Department 
853 Rajesh Kumar Gope Lower Division ClerkWater Resources Department 
854 Rajiv Kumar Srivastava JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
855 Rajkumar Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
856 Rajkumar Parmanik TREASURE GUARDWater Resources Department 
857 Rajnandan Paswan SurveyorWater Resources DepartmentCOLLEGATE MGM
858 Raju Gope Lower Division Accounts ClerkRoad Construction Dept. (Road Circle) 
859 Raju Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
860 Rakesh Kumar Accounts ClerkWater Resources Department 
861 Rakesh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
862 Rakesh Kumar Accounts ClerkWater Resources Department 
863 Rakesh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
864 Rakesh Kumar Yadav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
865 Ram Awatar Ram Assistant EngineerRoad Construction Dept. (Road Circle) 
866 Ram Ayodhya Prasad ClerkRURAL WORKS DEPARTMENTRAJKIT HIGH SCHOOL GONA PATNA HOSPITAL SERAIKELA
867 Ram Chandra Mahato PeonWater Resources Department 
868 Ram Chandra Singh Orderly PeonD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
869 Ram Hembram PeonWater Resources Department 
870 Ram Janam Prasad CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
871 Ram Janam Vidyakar Deputy DirectorDIV. Commisioner Office
872 Ram Krishna Das TREASURE GUARDWater Resources Department 
873 Ram Kumar Bedia Assistant EngineerWater Resources Department 
874 Ram Nath Sharma C. ClearkExecutive Engineer, Building division 
875 Ram Prasad Hembram T. GardWater Resources Department 
876 Ram Prawesh Thakur PeonWater Resources Department 
877 Ram Pujan Ram DriverR.W.D . Works Division 
878 Ram Rup Panda TracerWater Resources Department 
879 Ram Sanjay Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
880 Ram Shankar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
881 Ram Shankar Singh CHAUKIDARWater Resources Department 
882 Ramanand Paswan DriverWater Resources Department 
883 Ramanand Thakur PeonRoad Construction Dept. (Road Circle) 
884 Ramashish Mahato DaftariWater Resources Department 
885 Rambalak Singh Assistant EngineerWater Resources DepartmentKharkai Dam Division No 2 Icha Chaliyama
886 Rambriksh Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
887 Ramchandra Ram NALKUP MISTRID.W&S Division 
888 Ramdhan Leyangi PeonWater Resources Department 
889 Ramekbal Mahato DraftsmanQuality control DivisionGORAUL MGM
890 Ramesh Mahto Chain ManWater Resources Department 
891 Ramesh Chandra Mahato Head ClerkWater Resources DepartmentPLIDE, ANUGRAHA NARAYAN MGM
892 Ramesh Kumar Choudhary Assistant EngineerWater Resources Department 
893 Ramesh Prasad Accounts ClerkWater Resources Department 
894 Ramesh Singh Munda TracerWater Resources DepartmentDeoghar Vidyapit MGM
895 Ramesh Verma DriverWater Resources DepartmentRANCHI, GOURI DUTTA MGM
896 Ramji Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
897 Ramji Singh Yadav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
898 Ramjiban Singh Munda PeonWater Resources Department 
899 Ramkrit Mahato CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
900 Ramlakhan Singh Assistant EngineerWater Resources Department 
901 Ramnandan Singh JUNIOR ENGINEERRural Development Special Circle 
902 Ramsai Manjhi Head ClerkWater Resources Department 
903 Ramu Gorai PeonWater Resources Department 
904 Rana Krishna Pratap Singh PeonWater Resources Department 
905 Ranjan Kumar Mishra UNDER SECRETARYWater Resources Department 
906 Ranjan Tudu DaftariWater Resources Department 
907 Ranjay Kumar Jha TYPISTWater Resources Department 
908 Ranjeet Kumar JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
909 Ranjit Kujur Assistant EngineerWater Resources Department 
910 Ranjit Gope SurveyorWater Resources DepartmentGOPALPUR MGM
911 Ranjit Kumar Addya T. GardWater Resources Department 
912 Ranjit Manjhi T. GardWater Resources Department 
913 Ranjit Singh Munda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
914 Ranju Kumari COMMERCIAL TAXES OFFICERJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
915 Rashan Kongari JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
916 Rashmi Kumari Lower Division ClerkWater Resources Department 
917 Ratan Singh PeonWater Resources Department 
918 Ratan Benerjee ChainmanWater Resources Department 
919 Ratan Lal Sao T. GardWater Resources Department 
920 Ratheen Kumar JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
921 Rathu Manjhi PeonWater Resources DepartmentUDAL MGM
922 Rathu Pramanick DaftariWater Resources Department 
923 Rathu Singh Sardar PeonWater Resources Department 
924 Ravi Ghatwal CLERKWater Resources Department 
925 Ravi Kumar Gupta JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
926 Ravi Prakash Ram PeonWater Resources Department 
927 Ravi Pramanik PeonWater Resources DepartmentPHODLOGORA CHANDIL
928 Ravi Shankar District CoordinatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISIONBIRLA INSTITUTE OF TCHNOLOGY
929 Ravindra Deogam Accounts ClerkWater Resources Department 
930 Ravindra Kumar Singh AssistantWater Resources DepartmentRAJASTHAN VIDYA MANDIR MGM
931 Ravindra Nath Mahato PeonWater Resources Department 
932 Ravindra Nath Pramanik Lower Division ClerkWater Resources Department 
933 Raysingh Soy CHAUKIDARForest Division 
934 Reeta Kalundia PeonWater Resources Department 
935 Renubala Sharma C. ClearkWater Resources Department 
936 Rina Rani Das TYPISTWater Resources DepartmentKADMA GIRLS MGM
937 Rita Devi PeonWater Resources Department 
938 Rohin Chandra Mahato DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
939 Rohit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentGOVT. POLYTECHNIC RANCHI
940 Rohit Ram Assistant EngineerWater Resources Department 
941 Rohit Srivastava JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
942 Roshni Devi PeonWater Resources Department 
943 Rugda Manjhi PeonWater Resources Department 
944 Ruila Mahato DriverWater Resources Department 
945 Rupesh Kumar Tripathy Computer OperatorMINOR IRRIGATION 
946 S. Jagannath Swami PeonWater Resources Department 
947 S. Mukhi PeonWater Resources Department 
948 S.ahmed PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikella
949 S.c.mahato PeonWater Resources Department 
950 S.k Paswan PeonWater Resources Department 
951 S.k.dubey JUNIOR ENGINEERWater Resources DepartmentSARAN, BIHAR, ATARSHAN MGM
952 S.k.verma JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
953 S.kalundia TYPISTWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
954 S.kavi Lower Division ClerkWater Resources Department 
955 S.mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
956 S.n.s.dev C. ClearkWater Resources Department KHARKAI DAM DIVISION NO-02, ICHA CHALIYAMA
957 S.r.gope PeonWater Resources Department 
958 S.r.kalundia Head ClerkWater Resources Department Mechanical Division Icha Chaliyama, Seraikella-Kharsawan
959 Sabita Mukherjee PeonWater Resources Department 
960 Sabyasachi Sen Accounts ClerkWater Resources Department 
961 Sachchidanand Singh Assistant EngineerWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
962 Sachin Singh C. ClearkRoad Construction Department 
963 Sachit Kachhap JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
964 Sada Nand Mahato T. GardWater Resources Department 
965 Sadhu Charan Mahato T. GardWater Resources Department 
966 Sagar Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
967 Sahadeo Hansda PeonWater Resources DepartmentBANDU ICHAGARH NURSINGH HOME
968 Saheb Ram Hembram PeonWater Resources Department 
969 Saibal Dasgupta DraftsmanWater Resources Department 
970 Sajla Hinz Correspondence ClerkRoad Construction Dept. (Road Circle) 
971 Sakari Lamay Head ClerkWater Resources Department 
972 Sakhi Gwalain PeonWater Resources Department 
973 Saktipada Koley TracerR.W.D . Works DivisionBURDWAN UNIVERSITY
974 Samal Singh Sardar PeonWater Resources Department 
975 Samir Kumar Adhikari Probation OfficerForest & Environment Department, Tutorial Circle 
976 Samir Purty Computer OperatorRoad Construction Department 
977 Samit Kumar Banerjee GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
978 Sampad Mandal ClerkWater Resources Department 
979 Samu Buri Uli PeonWater Resources Department 
980 Sanat Kumarsur ClerkJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
981 Sanatan Das PeonWater Resources Department 
982 Sanatan Manjhi PeonWater Resources Department 
983 Sanatan Singh Munda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
984 Sandeep Ram JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
985 Sandeep Kumar ClerkAnimal Husbandary 
986 Sandhya Rani Mahato PeonWater Resources Department
987 Sangeet Kr.mishra EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
988 Sangita Kumari COMMERCIAL TAXES OFFICERJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
989 Sanjay Jarika CHAUKIDARDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
990 Sanjay Kumar LAB ASSISTANTRoad Construction Department 
991 Sanjay Kumar ClerkR.W.D . Works DivisionRANCHI UNIVERSITY
992 Sanjay Kumar Accounts ClerkWater Resources Department 
993 Sanjay Kumar ClerkSUB REGISTRY OFFICE CHAKRADHARPUR DIVISION 
994 Sanjay Kumar Giri PeonWater Resources Department 
995 Sanjay Kumar Pradhan SupervisorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
996 Sanjay Kumar Singh Head ClerkWater Resources Department 
997 Sanjay Kumar Singh PeonWater Resources Department 
998 Sanjay Mandal Computer OperatorWater Resources Department 
999 Sankho Hembrom Accounts ClerkRoad Construction Dept. (Road Circle) 
1000 Santosh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1001 Santosh Doraiburu Computer OperatorForest & Environment Department, Tutorial Circle 
1002 Santosh Kr Mahato DriverWater Resources Department 
1003 Santosh Kumar Accounts ClerkWater Resources Department 
1004 Santosh Kumar Dubey SECRETARIATE ASSISTANTCOMMISSIONER OFFICE 
1005 Santosh Kumar Mahato PeonWater Resources DepartmentKOKPARA CHAKULIYA
1006 Santosh Kumar Singh Sardar C. ClearkWater Resources Department 
1007 Santosh Mandal DaftariWater Resources Department 
1008 Santosh Prasad AccountantAgriculture & sugarcane development deptCommerce college chaibasa,jharkhand
1009 Santosh Singh Munda PeonWater Resources Department 
1010 Saroj Kumar Assistant EngineerWater Resources Department 
1011 Saroj Kumar Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1012 Sarojini Pramanik UPPER DIVISIONAL CLERKWater Resources Department 
1013 Sarswati Gope PeonWater Resources Department 
1014 Saswati Rani Gorai TYPISTWater Resources Department 
1015 Satari Deogam Bangla ChaukidarD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
1016 Satendra Kumar Das DriverWater Resources Department 
1017 Satish Chandra Chaudhary Superintending EngineerRoad Construction Dept. (Road Circle) 
1018 Satish Kumar C. ClearkWater Resources Department 
1019 Satrudhan Ram PeonWater Resources Department 
1020 Satrughan Thakur T. GardWater Resources Department 
1021 Satya Narayan Sharma UNDER SECRETARYWater Resources Department 
1022 Satya Ram Das TREASURE GUARDWater Resources Department 
1023 Satyapal Singh Marla Lower Division ClerkD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
1024 Satyavan Mahato T. GardWater Resources Department 
1025 Satyawan Sahu C. ClearkWater Resources Department 
1026 Satyendra Narayan Singh CHAUKIDARWater Resources Department 
1027 Sawitri Gope PeonWater Resources Department 
1028 Seikh Ahesan STENOGRAPHER/TYPISTWater Resources Department 
1029 Sekh Mohammad Ekbal DriverREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
1030 Selay Purty TYPISTWater Resources Department Machnical Division Icha Chaliyama
1031 Shahid Jamal Assistant EngineerWater Resources Department 
1032 Shailendra Kalundiya TYPISTWater Resources Department 
1033 Shailendra Kr Chaturbedi Accounts ClerkWater Resources Department 
1034 Shakti Pado Pahari Store KeeperWater Resources Department 
1035 Shakti Ravi Das JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1036 Shakuntala Sardarin PeonWater Resources Department
1037 Shaligaram Singh Assistant EngineerWater Resources Department 
1038 Shaligram Gorai Chain ManWater Resources DepartmentMOISARA MGM
1039 Shambhu Gorai DriverWater Resources Department 
1040 Shambhu Nath Jena PeonREGIONAL CHIEF CONSERVATOR OF FORESTS 
1041 Shambhu Nath Sharma JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1042 Shamim Khan Technical AssistantJharkhand Integrated Mines and Minerals System(JIMMS)Project Implementation Unit(PIU) 
1043 Shankar Chandra Das DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
1044 Shankar Kumar Pandey GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
1045 Shankar Lal Gope AssistantWater Resources Department 
1046 Shankar Prasad Assistant EngineerRoad Construction Department 
1047 Shankar Ram Deputy DirectorDivisional Commissioner Office 
1048 Shanti Jha PeonRoad Construction Department 
1049 Sharat Manjhi Lower Division ClerkWater Resources Department 
1050 Sharwan Kumar Tiwari ClerkRoad Construction Department 
1051 Shashadhar Mahato C. ClearkWater Resources Department 
1052 Shashank Kumar Lower Division ClerkWater Resources Department 
1053 Shashanka Sekhar Gorai C. ClearkWater Resources Department 
1054 Shashi Kant Oraon JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1055 Shashi Kumar Ram JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works DivisionRANCHI UNIVERSITY
1056 Shashi Singh PeonWater Resources DepartmentLYLOM MGM
1057 Shasti Pada Das JUNIOR ACCOUNTS CLERKWater Resources Department 
1058 Shatrughan Rajwar JUNIOR ENGINEERExecutive Engineer, Building division 
1059 Shatrughan Gope PeonWater Resources Department 
1060 Shekhar Kumar ORDERLYMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
1061 Shekhar Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKWater Resources Department 
1062 Sheo Nath Pandey JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1063 Sheo Shankar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1064 Shib Das Munda PeonRoad Construction Dept. (Road Circle) 
1065 Shib Prasad Bandyopadhyay C. ClearkWater Resources Department 
1066 Shikar Manjhi PeonWater Resources Department 
1067 Shishir Kumar Choudhary EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
1068 Shital Chandra Mahato ClerkWater Resources Department 
1069 Shital Kumar Mistry Computer OperatorR.W.D . Works DivisionJAWAHAR LAL NEHRU COLLEGE, CHAKRADHARPUR
1070 Shiv Charan Mahato PeonWater Resources Department 
1071 Shiv Dayal Singh Sardar PeonWater Resources Department 
1072 Shiv Lal Ram Superintending EngineerWater Resources Department 
1073 Shiv Narayan Tanti JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1074 Shiv Ram Mahato TYPISTWater Resources DepartmentBIHAR SCHOOL EXAMINATION BOARD PATNA
1075 Shiv Shankar Laguri PeonDIV. Commisioner Office 
1076 Shivcharan Goap Lower Division ClerkWater Resources Department 
1077 Shivnath Samad ClerkWater Resources Department 
1078 Shraban Mahto DriverWater Resources Department 
1079 Shrawan Kumar Sarma Assistant EngineerR.W.D . Works DivisionUTTAR PRADESH TECHNICAL BOARD
1080 Shree Abhinandan Prasad TYPISTWater Resources Department 
1081 Shree Ajay Kumar ClerkWater Resources DepartmentBHANU PRAKASH MGM
1082 Shree Balaram Gorai DriverWater Resources Departmentbhalubasa harizan MGM
1083 Shree Bishwanath Pal PeonWater Resources DepartmentDULMI MGM
1084 Shree Debashish Mahato DriverQuality control DivisionR.M.B. JAYKAN MGM
1085 Shree Guru Prasad Behra RECORD KEEPERWater Resources Department 
1086 Shree Kandan Manjhi Chain ManWater Resources DepartmentKALICHAMDA MGM
1087 Shree Pravash Pradhan AssistantWater Resources DepartmentD.K. MGM
1088 Shree Sanatan Gorai B. PrinterWater Resources DepartmentKADMA MGM
1089 Shree Sheo Shankar Mahato DriverWater Resources Department 
1090 Shree Subash Chandra Kora PeonRegional Deputy Director of Education OfficeRANGE EDUCATION OFFICER, JAMSHEDPUR
1091 Shreenivas Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKWater Resources DepartmentSHINGHBHUM COLLEGE CHANDIL MGM
1092 Shri Tapeshwar Kumar Sinha Accounts ClerkExecutive Engineer, Building division 
1093 Shuklal Murmu PeonWater Resources Department 
1094 Shuklu ChainmanWater Resources Department 
1095 Shushil Kumar Upadhyay C. ClearkWater Resources Department 
1096 Shyam Babu Rajak Accounts ClerkR.W.D . Works Division 
1097 Shyam Sundar Dutta DaftariWater Resources Department 
1098 Shyamakant Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1099 Shyamlal Bhagat CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
1100 Shyamlal Sao PeonWater Resources Department 
1101 Sidam Mahato T. GardWater Resources Department 
1102 Sidhesh Kumar Dutta Accounts Clark (LDC)Water Resource DepartmentK S COLLEGE SERAIKELA HOSPITAL SERAIKELA
1103 Sidhinath Thakur C. ClearkWater Resources Department 
1104 Silajeet Sahadeo VILLAGE LEVEL WORKERAgriculture & sugarcane development dept 
1105 Singray Kudada Lower Division ClerkWater Resources Department 
1106 Siram Munduiya B. PrinterWater Resources Department 
1107 Siram Sawaiya PeonWater Resources Department 
1108 Sita Ram Mahato ChainmanWater Resources DepartmentDARBHANGA, S.S.PARI MGM
1109 Sobha Gupta PeonWater Resources DepartmentRAJKIYA MADHYA VIDHYALA LALGITOLA PATNA MGM
1110 Sona Ram Mahato ClerkQuality control DivisionS.S. SAMUDYEK SWASTH KENDRA ADITYAPUR
1111 Sonaram Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1112 Sonaram Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1113 Sonu Bhuiya PeonWater Resources Department 
1114 Srawan Kumar Mahato JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1115 Sree Suresh Kumar Singhgia DriverWater Resources Department 
1116 Sree.kashinath Mahato C. ClearkWater Resources Department 
1117 Sri Jagdish Prasad Singh PeonWater Resources Department 
1118 Srikant Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1119 Srikant Prasad Suman Head ClerkWater Resources Department 
1120 Sripati Barik PeonWater Resources Department 
1121 Sristidhar Gope C. ClearkWater Resources Department 
1122 Subash Chandra Gorai T. GardWater Resources Department 
1123 Subhas Chandra Kalundia C. ClearkWater Resources Department 
1124 Subhaschandra Singh Accounts ClerkRoad Construction Department 
1125 Subhash Chandra Biruli Accounts ClerkWater Resources Department 
1126 Subhash Prasad Sinha Assistant EngineerWater Resources Department 
1127 Subodh Chandra Mahato TYPISTWater Resources Department 
1128 Suchitra Kumari TYPISTWater Resources Department 
1129 Sudhanshu Shekhar Pradhan DIVISIONAL ADDITIONAL PROGRAMME OFFICERJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
1130 Sudhanshu Kumar Kar Chain ManWater Resources Department Re Hablytation Office Swarnrekha Pariyojna Adityapur
1131 Sudhanshu Kumar Modak T. GardWater Resources Department 
1132 Sudhanshu Sekhar Akhuli JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1133 Sudhanshu Shekhar Sarangi Head ClerkWater Resources Department 
1134 Sudhansu Sathpati DriverRURAL WORKS DEPARTMENTBOYS MIDDLE SCHOOL SERAIKELA SERAIKELA
1135 Sudhir Kisku Lower Division ClerkWater Resources Department 
1136 Sudhir Chandra Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1137 Sudhir Chandra Puran PeonWater Resources Departmentsangram potka
1138 Sudhir Kumar Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1139 Sudhir Kumar Mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1140 Sudhir Manjhi PeonWater Resources DepartmentDULMI MGM
1141 Sudip Kujur Assistant EngineerWater Resources Department 
1142 Sudip Ram JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1143 Sujit Kr Yadav PeonWater Resources Department 
1144 Sujit Kumar Singh Head ClerkWater Resources Department 
1145 Sukhdev Singh DriverJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
1146 Sukhram Munda PeonWater Resources Department 
1147 Suklal Kujur PeonWater Resources Department KHARKAI DAM DIVISION NO-02, ICHA CHALIYAMA
1148 Suleman Barjo AssistantD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
1149 Sumi Bari PeonWater Resources Department 
1150 Sumit Kumar GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
1151 Sumitra Majhiain PeonWater Resources Department
1152 Sundari Devi PeonWater Resources Department 
1153 Sunil Oraon ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
1154 Sunil Chandra Gope DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
1155 Sunil Chandra Gope DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
1156 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1157 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1158 Sunil Kumar Adi. TREASURE GUARDWater Resources Department 
1159 Sunil Kumar Mahato T. GardWater Resources Department 
1160 Sunil Kumar Mandal TREASURE GUARDWater Resources Department 
1161 Sunil Kumar Singh PeonWater Resources DepartmentADARSH MAHAVIDYALAYA MGM
1162 Sunil Kumar Tudu Assistant EngineerWater Resources Department 
1163 Sunil Mahato PeonWater Resources Department 
1164 Sunil Mahto PeonWater Resources Department Icha Chaliyama Seraikela
1165 Sura Bari Accounts ClerkWater Resources Department Mechanical Division Icha Chaliyama
1166 Suraj Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1167 Surendra Bhagat PeonWater Resources Department 
1168 Surendra Kumar Singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
1169 Surendra Mahto JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1170 Surendra Pd.singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department Kharkai Canal Division Chaibasa
1171 Surendra Prasad T. GardRoad Construction Department 
1172 Surendra Prasad Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1173 Surendra Sharma T. GardExecutive Engineer, Building division 
1174 Surendra Singh DriverWater Resources Department 
1175 Surendra Thakur DraftsmanQuality control DivisionRAM KRISH PANDUI MGM
1176 Suresh Chandra Hessa Assistant EngineerWater Resources Department 
1177 Suresh Rajak TREASURE GUARDWater Resources Department 
1178 Surya Bhushan GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
1179 Suryavansh Pandey Accounts ClerkR.W.D . Works DivisionSECONDRY SCHOOL EXAMINATION PATNA
1180 Susen Mahato CLERKWater Resources Department 
1181 Sushanta Kumar Barik TREASURE GUARDWater Resources Department 
1182 Sushanta Pramanik Computer OperatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
1183 Sushil Kumar Karmkar DaftariWater Resources Department 
1184 Sushil Kumar Manjhi TYPISTWater Resources DepartmentCHANDIL, S.S. CHANDIL
1185 Sushil Kumar Pandey AssistantQuality control DivisionJILA SCHOOL MUZAFFARPUR SADAR HOSPITAL MAZAFFARPUR
1186 Sushila Devi PeonDIV. Commisioner Office 
1187 Swapan Kumar Sen C. ClearkWater Resources Department 
1188 Swapna Rani Soren TYPISTWater Resources Department 
1189 Sweta Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1190 Tapan Chandra Poddar PeonWater Resources Department 
1191 Tapan Kr Mahato DRAFT MAN -IIWater Resources Department 
1192 Tapan Kumar Mandal DraftsmanWater Resources Department 
1193 Tapan Sarkar DriverWater Resources Department 
1194 Tara Mani Pareya C. ClearkWater Resources Department 
1195 Tarani Munda PeonQuality control DivisionS.S. CHANDIL
1196 Tarkeshwar Prasad Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1197 Tarnisen Kumbhkar PeonWater Resources Department 
1198 Taru Kalindi PeonWater Resources Department 
1199 Tarun Kumar Dalai Lower Division ClerkWater Resources Department 
1200 Tej Prakash Yadav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1201 Thakur Kalindi PeonWater Resources Department 
1202 Tribhuwan Kumar Work SarkarD.W&S Division 
1203 Tumba Pareya PeonWater Resources Department 
1204 Turi Kudada PeonWater Resources Department 
1205 Tushar Kranti Kumar SECRETARIATE ASSISTANTWater Resources Department 
1206 Udai Kumar Singh Assistant EngineerWater Resources Department 
1207 Uday Pratap Yadav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1208 Ujar Manjhi C. ClearkWater Resources Department 
1209 Ujjwal Aind Junior EngineerRoad Construction Dept. (Road Circle) 
1210 Ujjwal Kumar Das JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
1211 Ujjwal Kumar Haldar Accounts ClerkWater Resources Department 
1212 Uma Devi PeonWater Resources Department 
1213 Uma Kant Pandey Lower Division ClerkWater Resources Department 
1214 Umakant Mahato Lower Division ClerkWater Resources Department 
1215 Umesh Paswan Head ClerkWater Resources Department 
1216 Umesh Prasad PeonAnimal Husbandary 
1217 Umesh Prasad PeonWater Resources Department 
1218 Upendra Prasad JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1219 Upendra Mahato DaftariWater Resources Department 
1220 Upendra Prasad Assistant EngineerWater Resources Department 
1221 Upendra Prasad Singh PeonWater Resources Department 
1222 Urmila Manjhiyan PeonWater Resources Department 
1223 V.devgam PeonWater Resources Department 
1224 Vardi Singh Sardar PeonWater Resources Department 
1225 Victoriya Ekka Lower Division ClerkD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
1226 Vijay Linda JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1227 Vijay Kachhap JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1228 Vijay Kumar Computer OperatorJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
1229 Vijay Kumar LAB ASSISTANTRoad Construction Department 
1230 Vijay Kumar ClerkWater Resources Department 
1231 Vijay Kumar Thapa PeonWater Resources Department 
1232 Vijay Mandal T. GardWater Resources Department 
1233 Vijoy Kumar Singh Divisional CommissionerDivisional Commissioner Office 
1234 Vikas Thakur JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1235 Vikram Vikrant Lower Division ClerkWater Resources Department 
1236 Vikram Kumar Ram JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1237 Vina Devi PeonWater Resources Department 
1238 Vinay Kumar Singh DriverRoad Construction Department 
1239 Vinod Kumar Assistant EngineerWater Resources Department 
1240 Virendra Kr.sharma DriverWater Resources DepartmentGAYA, BARHETA MGM
1241 Vishal Kumar Ram ClerkJoint Commissioner Commercial Taxes (Appeal) 
1242 Vivek Bari Computer OperatorD.F.O Saranda Forest Division, Chaibasa 
1243 Vivek Kumar Sah JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1244 Widow Bari Karmkar PeonWater Resources Department 
1245 Widow Kaushalya Kumharin PeonWater Resources Department 
1246 Widow Renuka Sardarin PeonWater Resources Department 
1247 William Jojo C. ClearkRoad Construction Department 
1248 Y.mahato TREASURE GUARDWater Resources Department 
1249 Yadav Chandra Mahato PeonWater Resources Department 
1250 Yamuna Choudhari ChaukidarRoad Construction Department 
1251 Yogeshwer Mahto DriverDeputy Director of Mines 
1252 Yudhisthir Kumhar Assistant TeacherKolhan UniversityJamshedpur \Worker's College Yudhisthir Kumhar
1253 Zenith Surin STENOGRAPHER/TYPISTWater Resources Department