Registered Employee Details of Division North Chotanagpur division
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 A.j.leyangi PeonRoad Construction Department 
2 Aakash Kumar B. PrinterRoad Construction Department 
3 Abdul Gaffar Pamria PeonWater Resources Department
4 Abdul Khalik ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
5 Abhay Prakash ZONAL MALARIA OFFICER,S.C. DIV.HEALTH DEPARTMENT 
6 Abhinav Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
7 Abhishek Minj EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
8 Abinash Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
9 Abul Klam PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
10 Acharya Manas Pallav ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
11 Achyuta Nand Rajak PeonRoad Construction Department 
12 Ahmad Khan ORDERLYAgriculture and Sugarcane Department 
13 Ajay Kumar Accounts ClerkR.W.D . Works Division 
14 Ajay Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
15 Ajay Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
16 Ajay Kumar Yadav DaftariD.W.&S. Division, CHATRA 
17 Ajay Kumardas ORDERLYD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
18 Ajit Barla AccountantD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
19 Akhil Kumar Verma ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
20 Akhilesh Kumar Computer OperatorC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRACHATRA COLLEGE CHATRA
21 Akhouri Om Prakash Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
22 Akshaybar Prasad Singh ChainmanWater Resources Department
23 Alok Kumar Bharti Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
24 Aloka Kumar Tapaswi Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
25 Aloka Minz Assistant commissionerDIV. Commisioner Office 
26 Ambiya Devi PeonWater Resources Department 
27 Amerjit Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
28 Amit Kr. Singh ORDERLYDEPUTY INSPECTRESS OF SCHOOL, CHATRA 
29 Amit Kumar Jha Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRAVBU HAZARIBAG
30 Amit Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
31 Amit Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
32 Amit Kumar Sinha Lower Division ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
33 Amulya Mandal CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
34 Anadi Singh PeonWater Resources Department 
35 Anadi Mandal KhalasiR.W.D . Works Division 
36 Anand .kr. Bhagat Clerkrange education office, chatra 
37 Anil Kumar C. ClearkBuilding Construction Circle 
38 Anil Boury DaftariRoad Construction Department 
39 Anil Kumar Bedia ORDERLYR.W.D . Works Division 
40 Anil Kumar Horo ClerkRegional Deputy Director of Education Office 
41 Anil Kumar Sinha DriverBuilding Construction Division, Ranchi 
42 Anjani Kumar ORDERLYPrimary Teacher Training College, Simariya 
43 Anjarul Haque Ansari Senior AuditorFinance & Audit 
44 Ankit Kumar ClerkAnimal Husbandry DepartmentANIMAL HUSBANDRY SCHOOL, GAURIAKARMA, HAZARIBAG
45 Ansumali Bikarnt CORRESPONDENCE CLERKWater Ways Division- 2 
46 Anup Kumar Sharma Computer OperatorR.W.D . Works Division 
47 Anupama Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
48 Arbind Banra Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
49 Arbind Kumar Singh Computer OperatorRoad Construction DepartmentA N College, Patna
50 Arik Marandi Lower Division ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
51 Arjun Mahato CHAUKIDARD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
52 Arjun Manjhi PeonR.W.D . Works Division 
53 Arjun Paswan JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
54 Arjun Prasad Mali KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
55 Arjun Ram PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
56 Arun Kumar PeonExecutive Engineer, Building division 
57 Arun Kumar Audit OfficerFinance & Audit 
58 Arun Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
59 Arun Kumar Assistant EngineerWater Resources Department
60 Arun Rana KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
61 Arvind Kumar PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
62 Arvind Kumar Singh Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
63 Ashok Jha JUNIOR ENGINEERD. W. & S. Division Hatia Project 
64 Ashok Kr Mandal Deputy DirectorDeputy Director of Mines 
65 Ashok Kumar TREASURE GUARDR.W.D . Works Division 
66 Ashok Kumar MechanicAnimal Husbandary 
67 Ashok Kumar ClerkDeputy Commissioner of Excise 
68 Ashok Kumar Ray Audit OfficerFinance & Audit 
69 Ashok Kumar Sinha CORRESPONDENCE CLERKWater Ways Division- 2 
70 Ashok Pandit CHAUKIDARDist. Animal Husbandry office 
71 Ashok Paswan C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
72 Ashok Ram PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
73 Ashok Toppo Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
74 Ashutosh Pathak KhalasiD.W.&S. Division, CHATRA 
75 Avinash Kumar JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
76 Awadh Bihari Mishra NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
77 Awdesh Prasad G. ReaderMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
78 Awdhesh Kumar Paswan JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
79 Baban Das Superintending EngineerBuilding Construction Circle 
80 Babuchand Mahato DriverR.W.D . Works Division 
81 Badri Prasad Deputy DirectorMines and Geology 
82 Bahadur Ram ClerkPrimary Teacher Training College, Simariya 
83 Baldeo Prasad Yadav JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
84 Baleshwar Mahto T. GardWater Resources Department
85 Baleshwar Paswan C. ClearkR.W.D . Works Division 
86 Balgovind Prasad Computer OperatorD.W.&S. Division, CHATRA 
87 Baliram Prasad CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
88 Balko Oraawn NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
89 Balram Mahto AssistantSub Registry Office 
90 Bandhan Ravidas KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
91 Bandhu Urawn Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
92 Banshi Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
93 Banshi Ravidas STENOGRAPHER/TYPISTDivisional Commissioner Office 
94 Basant Prasad Sahu JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
95 Basudeo Baitha NALKUP MISTRID. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
96 Basudeo Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
97 Basudeo Uraw B. PrinterD.W.&S. Division, CHATRA 
98 Bauri Mahto PeonWater Resources Department
99 Benedick Toppo Lower Division ClerkDivisional Commissioner Office 
100 Bhagirath Goswami PeonWater Resources Department
101 Bhagirath Prasad Yadav PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
102 Bhagwan Das JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
103 Bhagwanjee Jha TREASURE GUARDWater Resources Department
104 Bhagwati Devi PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
105 Bhairo Rana Orderly PeonC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRA 
106 Bharat Ram SWEEPARDIV. Commisioner Office 
107 Bharati Prasad TeacherEducationB K Roy M Girl's
108 Bhaskar Prasad Das Assistant EngineerWater Resources Department
109 Bhatu Choudhary KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
110 Bhikhan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
111 Bhola Mahto CHAUKIDARD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
112 Bhola Mahto Mali cum ChoukidarDivisional Commissioner Office 
113 Bhola Paswan Head ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
114 Bhulu Mahato DaftariWater Resources Department
115 Bhuneshwar Bhuiyan PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
116 Bigan Ram PeonR.W.D . Works Division 
117 Bigan Saw NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
118 Bijay Kumar Singh CHAUKIDARWater Resources Department
119 Bikram Hansda JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
120 Bina Srivastava Divisional CommissionerDivisional Commissioner Office 
121 Binay Kumar Keshri Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
122 Bindheshwar Ram Paswan Head ClerkMines and Geology 
123 Binod Bahadur Assistant EngineerD.W.&S. Division, CHATRA 
124 Binod Kumar Accounts ClerkWater Resources Department
125 Binod Munda ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
126 Binod Parashar EXECUTIVE ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA
127 Binod Paswan Poultry AttendantAnimal Husbandary 
128 Binod Rana NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
129 Bipin Bihari Singh AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaS.Sinha Collage Aurangabad(Bihar) Sadar
130 Bipin Kumar Bihari ASSISTANT ENGINEERWater Ways Division- 2 
131 Birendra Karmali JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
132 Birendra Kuamr NALKUP MISTRID.W&S Division 
133 Birendra Kumar Choudhary PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
134 Birendra Kumar Gupta Senior AuditorFinance & Audit 
135 Birendra Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
136 Birendra Sahu DriverDist. Animal Husbandry office 
137 Birsa Birchand Lakra Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
138 Bishnukant Pandey ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
139 Brahamdut Pandey CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
140 Braj Kishor Mahato JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
141 Braj Kishore Kr. DriverAnimal Husbandary 
142 Brajesh Kumar Accounts ClerkR.W.D. koderma 
143 Brajesh Kumar Dixit Corrospondance ClearkWater Ways Division- 2 
144 Brajesh Kumar Singh CLERCKHealth Department 
145 Brajesh Pathak PeonFinance & Audit 
146 Brajeshwar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
147 Brijdeo Sharma Work SarkarD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
148 Brijnandan Paswan PeonD.W&S Division 
149 Budhan Ram DriverD.W.&S. Division, CHATRA 
150 Budhan Ravidas PeonWater Resources Department 
151 Champai Bodra Deputy Director(Laboratory)Agriculture & sugarcane development dept 
152 Chandan Kumar JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
153 Chandra Kant Mandal Chain ManWater Resources Department
154 Chandrika Ram JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
155 Chandrika Ravi Das PeonR.W.D . Works Division 
156 Chandrika Ravidas C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
157 Chhotu Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
158 Chhotu Ram SWEEPARHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
159 Chitranjan Prasad Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
160 Chittranjan Kr. Pandey TeacherEducationG.N.M
161 Chotu Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
162 Chutar Choudhary PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
163 Dasrath Birhor PeonR.W.D . Works Division 
164 Dasrath Prasad NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
165 Dasrath Singh KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
166 Deep Kumar Srivastav Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
167 Deepak Kujur JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
168 Deepak Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
169 Deo Kumar Chopra STENOGRAPHER/TYPISTDivisional Commissioner Office 
170 Deoki Yadav PeonWater Resources Department 
171 Deonarain Mahto ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
172 Dev Narayan Prasad DraftsmanRoad Construction Department 
173 Devashish Singh CLERKAgriculture and Sugarcane Department 
174 Devdas Kumar PeonR.W.D . Works Division 
175 Devendra Prasad Yadav PeonWater Resources Department 
176 Devnandan Pd. PeonWater Resources Department 
177 Dewaki Goap NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
178 Dhananjay Singh C. ClearkR.W.D . Works Division 
179 Dhaneshwar Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
180 Dhanji Singh NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
181 Dharichhan Prasad DaftariD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
182 Dharmendra Kumar ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
183 Dharmendra Kumar C. ClearkRoad Construction Department 
184 Dharmendra Kumar Assistant EngineerWater Resources Department
185 Dharmendra Kumar Singh Corrospondance ClearkWater Ways Division- 2 
186 Dharmendra Prasad Mehta JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
187 Dharmendra Singh DriverR.W.D . Works Division 
188 Dharmendra Singh Data Entry OperatorInformation & Public Relation Department 
189 Dharmraj Pd. TYPISTWater Resources Department 
190 Digmangal Ram ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
191 Dilip Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
192 Dinesh Munda JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
193 Dinesh Gope C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
194 Dinesh Kumar Das ASST. TEACHERDISTRICT EDUCATION OFFICE, PALAMUKBR HIGH SCHOOL, MAHUDA PHC, MAHUDA
195 Dinesh Prasad UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
196 Dinesh Prasad Singh Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
197 Dinesh Tripathi JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
198 Dineshwar Pandit PeonDivisional Commissioner Office 
199 Dineshwar Prasad Mehta KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
200 Dineshwar Ram PeonDeputy Director(Panchayti Raj Office)
201 Dipak Kumar Tiwary PeonWater Resources Department 
202 Dwarika Prasad Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRADWARIKA PRASAD SAHU
203 Fedrik Minj Head ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
204 Gabrial Kindo EXECUTIVE ENGINEERWater Ways Division- 2
205 Gabriel Chore Assistant EngineerExecutive Engineer, Building division 
206 Ganesh Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
207 Gangamuni Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
208 Ganpati Sharma Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
209 Ghanshyam Pd Sah Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
210 Ghanshyam Pramanik TracerR.W.D . Works Division 
211 Gopal Modi KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
212 Gopal Prasad Computer OperatorRegional Transport Authority 
213 Govind Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
214 Gulsher Prasad CHAUKIDARWater Ways Division- 2
215 Guru Charan Ram Poultry AttendantAnimal Husbandary 
216 Harendra Kr. Accounts ClerkWater Resources Department 
217 Hari Sah PeonWater Resources Department
218 Hari Shankar Tiwari KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
219 Hemant Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
220 Hira Kant Ray KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
221 Hiralal Sah DriverR.W.D . Works Division 
222 Hulash Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
223 Imtiyaz Ali JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
224 Inderadeo Ram PeonExecutive Engineer, Building division 
225 Indradeo Mahto ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
226 Indradeo Paswan KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
227 Ishwar Das KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
228 Jagdish Chaudhary T. GardD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
229 Jagdish Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
230 Jageshwar Prajapati PeonBuilding Construction Circle 
231 Jageshwar Choudhary KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
232 Jagnarayan Rai CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
233 Janardan Singh PeonWater Resources Department
234 Janardhan Prasad DriverMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
235 Jawahar Prasad Assistant EngineerRoad Construction Department 
236 Jay Ram JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
237 Jay Kumar Patel JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
238 Jay Shanker Thakur STENOGRAPHER/TYPISTR.W.D . Works Division 
239 Jebiyar Soreng Assistant EngineerKonar Canal Division
240 Jeetendra Bahadur Singh JUNIOR ENGINEERbuilding construction department koderma 
241 Jitan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
242 Jitendra Kumar ChaukidarRoad Construction Department 
243 Jitendra Kumar Gautam ORDERLYPrimary Teacher Training College, Simariya 
244 Jitendra Kumar Koudilya Senior AuditorFinance & Audit 
245 Juthan Giri JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
246 Jyotish Kumar Oraon JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
247 Kailash Mistri JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
248 Kalipad Mahto PeonWater Resources Department 
249 Kalyani Gupta AssistantMines and Geology 
250 Kameshwar Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
251 Kameshwar Prasad PeonDIV. Commisioner Office 
252 Kanai Lal Mahli PeonWater Ways Division- 2 
253 Kanak Lata ClerkDeputy Director of Mines 
254 Kanhaiya Bharati Chain ManR.W.D . Works Division 
255 Kanti Kumar Sen TracerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
256 Kapil Sharma Work SarkarD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
257 Kartik Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
258 Karu Gop PeonWater Ways Division- 2
259 Karu Gop PeonWater Resources Department 
260 Kashi Nath Rajak JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
261 Kashi Nath Singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
262 Kesho Ram DriverAgriculture & sugarcane development dept 
263 Keshri Devi CHAUKIDARForest & Environment Department, S.F.D. KodermaSemariya (Chatra) Sadar
264 Khageshwar Das JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
265 Khalid Anwar Computer OperatorAssistant Director Survey Soil Conservation 
266 Kiran Devi AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaDoranda Sadar
267 Kishor Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
268 Kishore Ram PeonAdditional Director Geology 
269 Kishun Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
270 Kisto Baouri TREASURE GUARDD.W&S Division 
271 Kittu Mahto PeonWater Resources Department 
272 Krishn Kumar Sharma JUNIOR ACCOUNTS CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
273 Krishna Chandra Bharati CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
274 Kuldip Yadav PeonWater Resources Department
275 Kuleswar Ravidas PeonSDW, BERMO TENUGHATN/A N/A
276 Kumar Nagmani PeonRoad Division 
277 Kumar Rahul Accounts ClerkGround Water Investigation division 
278 Kumari Punam Rani Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
279 Kundan Ekka PeonDIV. Commisioner OfficeB.S. City College, Bokaro Sud-divisional Hospital, Tenughat No. 2
280 Kundan Kumar PeonR.W.D . Works Division 
281 Lal Das Ram PeonR.W.D . Works Division 
282 Lalan Mahto Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
283 Lalan Prasad Poultry AttendantAnimal Husbandary 
284 Lalan Ram NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
285 Lalgovind Gope PeonWater Resources Department 
286 Lalu Toppo EXECUTIVE ENGINEERBuilding Construction Division, Ranchi 
287 Lav Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
288 Laxman Mahto PeonWater Ways Division- 2 
289 Lorens Khalkho C. ClearkWater Resources Department
290 Madhu Sudan Pramanik DaftariR.W.D . Works Division 
291 Madhulika Kumari SECRETARIATE ASSISTANTDivisional Commissioner Office 
292 Maduri Chakravarti B. PrinterR.W.D . Works Division 
293 Mahabir Kumar PeonExecutive Engineer, Building division 
294 Mahadeo Prasad PeonExecutive Engineer, Building division 
295 Mahavir Singh T. GardMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
296 Mahavir Singh PeonWater Ways Division- 2
297 Mahendra Kumar KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
298 Mahesh Chandra Maurya JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
299 Makru Rajwar T. GardWater Resources Department
300 Mandev Upadhaya C. ClearkWater Resources Department
301 Mangal Rai PeonR.W.D . Works Division 
302 Manikant Prasad JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
303 Manindo Manjhi Poultry AttendantAnimal Husbandary 
304 Manish Kumar District CoordinatorD.W.&S. Division, CHATRA 
305 Manju Rani Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
306 Manjur Alam PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
307 Manoj Kr.mishra C. ClearkR.W.D . Works Division 
308 Manoj Kr.singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division
309 Manoj Kumar PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
310 Manoj Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
311 Manoj Kumar Ojha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
312 Manoj Kumar Pandey PeonWater Resources Department 
313 Manoj Kumar Raut KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
314 Manoj Lal Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
315 Mantosh Kumar Singh C. ClearkWater Resources Department
316 Mathura Rai KhalasiR.W.D . Works Division 
317 Matius Vijay Toppo Administrative OfficerDIV. Commisioner Office 
318 Maufizudin Ansari Chain ManWater Resources Department
319 Md Daud Alam GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
320 Md Manowar Alam JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
321 Md Meraj NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
322 Md Shahnawaz Alam ClerkAssistant Director Survey Soil Conservation 
323 Md Tanveer Alam Accounts ClerkWater Resources Department 
324 Md. Alaudin Ansari ORDERLYMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
325 Md. Jayaur Rahaman DriverWater Resources Department 
326 Md. Khajamuddin ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
327 Md.mannan Ansari PeonHEALTH DEPARTMENT 
328 Md.sajad Alam ClerkHEALTH DEPARTMENT 
329 Meghlal Yadav PeonWater Resources Department 
330 Mehandi Imam KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
331 Meraj Khan PeonDivisional Commissioner Office 
332 Miritunjay Singh PeonWater Ways Division- 2 
333 Miss Kalen Khalko Assistant Agriculture DirectorAGRICULTURE OFFICE 
334 Miss. Ursila Aind ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
335 Mithilesh Kumar Sah JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
336 Mithilesh Kumar Srivastava Accounts ClerkWater Resources Department
337 Mithilesh Prasad Accounts ClerkBuilding Construction Circle 
338 Mithlesh Kumar Pandey Chain ManR.W.D . Works Division 
339 Mithlesh Kumar Singh EXECUTIVE ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
340 Mobarak Ansari DriverWater Resources Department
341 Mohammad Mahmud DIVISIONAL COMPUTER PROGRAMMERDIV. Commisioner Office 
342 Mohan Mandal JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
343 Mohan Ram Chain ManMines and Geology 
344 Mohan Saw KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
345 Mohitram Mahato KhalasiR.W.D . Works Division 
346 Mukesh Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
347 Mukesh Kumar C. Clearkbuilding construction department koderma 
348 Mukesh Kumar Roy Homeopathic Medical OfficerHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
349 Mukesh Kumar Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
350 Mukesh Kumar Sinha Assistant DirectorAgriculture and Sugarcane Department 
351 Mukul Prasad Deputy DirectorMines and Geology 
352 Munendra Das Junior Plant Protection OfficerAgriculture and Sugarcane Department 
353 Munni Devi T. GardD.W.&S. Division, CHATRA 
354 Nageshwar Singh Poultry AttendantAnimal Husbandary 
355 Nakul Gop NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
356 Nandan Kumar C. ClearkExecutive Engineer, Building division 
357 Nandlal Vishwkarma KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
358 Narayan Prasad PeonRegional Deputy Director of Education Office 
359 Narayan Rajwar Chain ManWater Resources Department
360 Naresh Karmali PeonExecutive Engineer, Building division 
361 Nasima Khatun Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
362 Nathuni Ram DriverR.W.D . Works Division 
363 Natwar Lal Singh CHAUKIDARD.W&S Division 
364 Navin Alok Barwa CLERKDivisional Commissioner Office 
365 Nawdeep Kumar Darao ClerkBuilding Construction Divison,Chatra 
366 Nilesh Kumar Prasad PeonWater Resources Department 
367 Niraj Kumar Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
368 Niranjan Thakur C. ClearkWater Resources Department
369 Niriya Devi KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
370 Nishant Kandulna PeonDIV. Commisioner Office 
371 Nitesh Kumar Prajapati DIVISIONAL COMPUTER PROGRAMMERDivisional Commissioner Office 
372 Nunku Murmu CHAUKIDARWater Resources Department 
373 Om Prakash Singh Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
374 Pahlu Mahto PeonWater Resources Department
375 Pancham Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
376 Pankaj Kumar AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaM.J.K. Collage Bettiah Sadar
377 Pankaj Kumar Bhardwaj Computer OperatorDIV. Commisioner Office 
378 Pankaj Kumar Singh Accounts ClerkWater Resources Department
379 Pankaj Sharma DIVISIONAL ACCOUNTS OFFICERWater Ways Division- 2 
380 Pappu Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
381 Parama Prasad JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
382 Paras Prasad Singh JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
383 Parbhu Kumar Ojha PeonExecutive Engineer, Building division 
384 Parinita Verma ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
385 Paritosh Kumar EXECUTIVE ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
386 Parshuram Singh DriverR.W.D . Works Division 
387 Prabhu Sharan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
388 Prabu Saw UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
389 Pradeep Kumar Yadav Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
390 Pradeep Lal DriverD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
391 Pradeep Paswan Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
392 Pradip Kumar Srivastava Asitt.Director(Poultry)Animal Husbandary 
393 Prakash Rana PeonWater Ways Division- 2
394 Prakash Yadav PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
395 Prakash Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
396 Pramod Kumar Deo T. GardWater Resources Department 
397 Pramod Kumar Nirala JUNIOR ENGINEERBuilding division,Chatra 
398 Pramod Kumar Sinha ZONAL MALARIA OFFICERHEALTH DEPARTMENT P.M.C.H, DHANBAD
399 Pramod Rai MACHINE OPERATORR.W.D . Works Division 
400 Prasadi Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
401 Praveen Chandra Mahto C. ClearkR.W.D . Works Division 
402 Praveen Kr.rai CashierR.W.D . Works Division 
403 Prem Bahadur PeonR.W.D . Works Division 
404 Prem Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
405 Prem Kumar Dy. DirectorInformation & Public Relation Department 
406 Pritam Devi PeonBuilding Construction Circle 
407 Pritam Kumar Sinha DRAFT MAN -IIR.W.D . Works Division 
408 Priy Ranjan Senior AuditorFinance & Audit 
409 Punit Ram PeonWater Resources Department
410 Radhe Shyam Sah Lower Division ClerkWater Resources Department 
411 Raghwendra Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
412 Rahual Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
413 Rahul Kumar CLERKWater Resources Department 
414 Rahul Kumar Malto Assistant EngineerWater Resources Department 
415 Rahul Kumar Verma Computer OperatorRegional Transport AuthorityANNADA COLLEGE
416 Raj Singh C. ClearkR.W.D . Works Division 
417 Raj Kumar ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
418 Raj Kumar Das Chain ManWater Resources Department
419 Raj Kumar Orawn NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
420 Raj Kumar Pandey NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
421 Raj Kumar Prasad STENOGRAPHER/TYPISTMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
422 Raj Kumar Ram ClerkDEPUTY INSPECTRESS OF SCHOOL, CHATRA 
423 Rajanti Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
424 Rajeev Kumar Deputy DirectorAgriculture and Sugarcane Department 
425 Rajendra Ravidas PeonR.W.D . Works Division 
426 Rajendra Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
427 Rajendra Prasad ClerkRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
428 Rajendra Prasad Kha Accounts ClerkD.W&S Division 
429 Rajesh Kumar Deputy DirectorDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
430 Rajesh Kumar Jha Computer OperatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
431 Rajesh Kumar Shrivastava Assistant EngineerWater Ways Division- 2Rajesh Srivastava Rajesh Srivastava
432 Rajesh Kumar Singh CLERKAgriculture & sugarcane development dept 
433 Rajesh Kumar Singh District CoordinatorD.W.&S. Division, CHATRA 
434 Rajesh Singh PeonWater Resources Department
435 Rajneesh Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
436 Rajnitik Mahto DriverDivisional Commissioner Office 
437 Rakesh Chandra Upadhaya JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
438 Rakesh Kumar Computer OperatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
439 Rakesh Kumar Verma PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
440 Rakesh Patel ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
441 Ram Awadh Singh C. ClearkBuilding Construction Circle 
442 Ram Ayodhya Roy JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
443 Ram Babu Chaudhary PeonExecutive Engineer, Building division 
444 Ram Bahadur Roy JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
445 Ram Bilas Kumar TYPISTR.W.D . Works Division 
446 Ram Janam Prasad AssistantDIV. Commisioner Office 
447 Ram Khelawan Mahto PeonRegional Deputy Director of Education Office 
448 Ram Lakhan Paswan PeonDivisional Commissioner Office 
449 Ram Narayan Maheli AssistantSDW, BERMO TENUGHATN/A N/A
450 Ram Narayan Mehta Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
451 Ram Naresh Singh KhalasiDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
452 Ram Niwas Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
453 Ram Pardeep Ram ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
454 Ram Pukar Singh Audit OfficerFinance & Audit 
455 Ram Suresh Ram Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
456 Rama Shankar Shukla AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaRadha Santa Collage, Rohtas Sadar
457 Ramakant Ram HEAD CLERK CUM CASHIERMines and Geology 
458 Raman Kumar Singh CORRESPONDENCE CLERKBuilding Construction Circle 
459 Ramanand Sharma PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
460 Ramchandra Garai JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
461 Ramchandra Pandey Chain ManBuilding Construction Circle 
462 Ramesh Choudhary Senior AuditorFinance & Audit 
463 Ramesh Kr.choudhary Research Officer (Q.C.)NH DIVISION GUMLA 
464 Ramesh Kumar Lohiya PeonExecutive Engineer, Building division 
465 Ramesh Mahto ChainmanWater Resources Department
466 Ramesh Prasad Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
467 Ramesh Prasad Kamal D.F.O. S.F.D. KodermaForest & Environment Department, S.F.D. KodermaPatna Science Collage
468 Rameshwar Rana KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
469 Rameshwar Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
470 Ramji Prasad Clerkrange education office, chatra 
471 Ramkrisan Soren PeonR.W.D . Works Division 
472 Ramnath Mahto ORDERLYB.E.E.O HUNTERGANJ-II 
473 Ramprasad Manjhi PeonWater Resources Department 
474 Ramsevak Mehta STENOGRAPHER/TYPISTD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
475 Ranjan Kumar Singh PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
476 Ranjan N. Minz Assistant EngineerNH DIVISION GUMLA 
477 Ranjana Lower Division ClerkAssistant Director Survey Soil Conservation 
478 Ranjit Kumar Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
479 Ratan Kumar Singh R.D.D.ESchool Education & Literacy Department 
480 Ravi Kumar Orderly PeonD.F.O. CHATRA NORTH DIV. 
481 Ravindra Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
482 Ravindra Kumar UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
483 Rina Singh ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
484 Rina Viswkarma ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
485 Ritesh Kumar SECRETARIATE ASSISTANTDivisional Commissioner Office 
486 Ritesh Ranjan Kumar CHAUKIDARForest & Environment Department, S.F.D. KodermaJ.J.Collage Koderma Sadar
487 Rohit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
488 Rohit Kumar Ram Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
489 Roshan Sinha JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
490 Roushan Kumar PeonD.W.&S. Division, CHATRANOU PATNA
491 Runwa Devi PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
492 Rupesh Kumar Lower Division ClerkWater Resources Department 
493 Ruplal Kumar Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
494 S.k.panday Accounts ClerkWater Resources Department 
495 Sabita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
496 Sachida Nand Prasad Accounts ClerkRoad Construction DepartmentEvening College, Bhagalpur
497 Sada Nand Yadav PeonRegional Transport Authority 
498 Sadhan Kumar Mandal C. ClearkR.W.D . Works Division 
499 Sadhna Kumari Accounts ClerkExecutive Engineer, Building division 
500 Sahay Hembram PeonAgriculture & sugarcane development dept 
501 Sahdev Paswan OrderlyRoad Construction Department 
502 Sahjad Alam Computer OperatorDIV. Commisioner Office 
503 Saifullah Ansari Assistant EngineerBuilding Construction Circle 
504 Sajo Gope NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
505 Sambhu Ram CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
506 Sanatan Ram PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
507 Sandeep Kachap ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
508 Sanjay Krumar Sharma EXECUTIVE ENGINEERD.W&S Division 
509 Sanjay Kumar Senior AuditorFinance & Audit 
510 Sanjay Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
511 Sanjay Kumar Dinkar JUNIOR ENGINEERbuilding construction department koderma 
512 Sanjay Kumar Sinha Computer OperatorD.W&S Division 
513 Sanjay Kumar Sinha AssistantDIV. Commisioner Office 
514 Sanjay Kumar Verma C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION, SIMDEGA 
515 Sanjay Ram DriverD.W.&S. Division, CHATRA 
516 Sanjeet Kumar Computer OperatorD.W.&S. Division, CHATRA 
517 Sanjeev Kumar JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
518 Sant Kumar Pandey CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
519 Santosh Soren JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
520 Santosh Kumar UPPER DIVISIONAL CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
521 Santosh Kumar Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
522 Santosh Kumar Mahato JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
523 Santosh Kumar Mahto PeonWater Resources Department 
524 Santosh Kumar Ojha Mali cum ChoukidarForest & Environment Department, Tutorial CircleGiridih College, Giridih
525 Santu Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
526 Sapan Kumar Dutta Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
527 Sarita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
528 Sarodhar Manjhi PeonWater Resources Department 
529 Saroj Kumari ClerkRegional Transport Authority 
530 Saryu .pd. Singh JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
531 Sateshwar Mahto JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
532 Satish Kumar CLERKAgriculture and Sugarcane Department 
533 Satish Kumar Statistical SpecialistAgriculture & sugarcane development dept 
534 Satjit Banerji Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
535 Satyendra Choudhary STORE KEEPERWater Ways Division- 2 
536 Satyendra Kumar JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
537 Satyendra Kumar Singh UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRAHIGH SCHOOL BAIRAGIBAG
538 Satyendra Paswan TREASURE GUARDR.W.D . Works Division 
539 Sawitri Devi PeonAgriculture and Sugarcane Department 
540 Saytendra Narayan Singh Deputy DirectorAgriculture & sugarcane development dept 
541 Shahid Alam C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
542 Shahjad Ansari DriverWater Resources Department
543 Shailendra Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
544 Shailendra Kumar Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
545 Shailesh Ranjan JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
546 Shambhu Kumar Lower Division ClerkC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRAHIGH SCHOOL KINJAR ARWAL
547 Shambhu Sharan Singh UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
548 Shankar Ram Peonwater b division khunti 
549 Shanti Nair C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
550 Shatrughan Pd. Agarwal Audit OfficerFinance & Audit 
551 Sheo Jee Singh Audit OfficerFinance & Audit 
552 Shishir Kumar Mahto Accounts ClerkWater Resources Department
553 Shiv Bhushan Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
554 Shiv Chandra Jha JUNIOR MECH. ENGINEERWater Ways Division- 2 
555 Shiv Kumar Sharma Senior AuditorFinance & Audit 
556 Shiv Kumar Singh Data Entry OperatorD.W&S DivisionBokaro steel city college
557 Shiv Narayan Rai DriverRegional Transport Authority 
558 Shiv Shankar Singh PeonWater Ways Division- 2
559 Shiv Shaw ORDERLYD.W.&S. Division, CHATRA 
560 Shivcharan Mahato KhalasiR.W.D . Works Division 
561 Shivdayal Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
562 Shivnandan Saw PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
563 Shrawan Kumar MACHINE OPERATORR.W.D . Works Division 
564 Shukhmani Devi PeonBuilding Construction Circle 
565 Shyam Charan Singh RECORD KEEPERWater Resources Department 
566 Shyam Sundar Ram ORDERLYAgriculture and Sugarcane Department 
567 Sidharth Kumar Arya JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
568 Silbestar Linda Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
569 Sitaram Gond PeonRoad Construction Department 
570 Siyaram Singh DriverD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
571 Sneh Kumar Computer OperatorInformation & Public Relation Department 
572 Sohan Saw PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
573 Somar Manjhi PeonWater Resources Department 
574 Somar Oraon NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
575 Somari Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
576 Somnath Chakrawarti DRAFT MAN -IIAdditional Director Geology 
577 Somra Oraon DRAFT MAN -IIwater b division khunti 
578 Srinath Nishad Mali cum ChoukidarAnimal Husbandary 
579 Sriram Rajak KhalasiR.W.D . Works Division 
580 Stephan Lakra ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
581 Subhash Chandra Hambram PeonWater Resources Department 
582 Subhash Chandra Sharma T. GardD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
583 Subhash Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
584 Subhashi Laxmi ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
585 Sudama Singh Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
586 Sudhanshu Kumar Accounts ClerkWater Resources Department
587 Sudhir Kumar Manjhi JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
588 Sudhir Kumar Singh Accounts ClerkWater Ways Division- 2 
589 Sudip Kumar AssistantDivisional Commissioner Office 
590 Sukhdev Mahto PeonWater Ways Division- 2
591 Suman Kumari Lower Division ClerkFinance & Audit 
592 Sunil Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
593 Sunil Kumar Lower Division ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
594 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
595 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
596 Sunil Kumar Singh AssistantD.F.O. CHATRA NORTH DIV. 
597 Sunil Kumar Singh PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
598 Sunil Kumar Vishwakarma C. ClearkBuilding Construction Circle 
599 Sunil Kumar Yadav PeonWater Resources Department 
600 Sunil Ram DriverForest Division
601 Sunita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
602 Sunny AssistantDivisional Commissioner Office 
603 Surai Pal PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
604 Suraj Kumar Computer OperatorForest Division 
605 Surendra Kr Saha ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
606 Surendra Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
607 Surendra Mohan Sinha JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
608 Surendra Prasad Shrivastava TREASURE GUARDWater Resources Department 
609 Surendra Rajak Accounts ClerkR.W.D . Works Division 
610 Surendra Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
611 Suresh Das JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
612 Suresh Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
613 Suresh Prasad Mehta PeonWater Ways Division- 2
614 Suresh Prasad Mehta PeonWater Ways Division- 2
615 Suresh Ram NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
616 Suresh Sharma DriverHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
617 Suresh Yadav NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
618 Sushil Kumar Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
619 Susri Kiran Kumari PeonWater Resources Department 
620 Sweety Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
621 Sweta Ambasta Media Sahayak Information & Public Relation Department 
622 Talkeshwar Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
623 Tarun Kumar Suman Assistant EngineerWater Resources Department 
624 Tej Narayan Yadav DriverWater Resources Department
625 Telesphore Minj Assistant EngineerD.W.&S. Division, CHATRA 
626 Tikeshwar Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
627 Tilakdhari Yadav JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
628 Uday Kumar Pandey AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaRLSY Collage, Koderma Sadar
629 Upendra Prasad JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
630 Usha Devi PeonWater Resources Department 
631 Usha Kiran Bakhala Deputy DirectorDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
632 Utam Kumar PeonDIV. Commisioner Office 
633 Vedi Thakur NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
634 Vicky Ram C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
635 Vijay Kumar Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
636 Vijay Lakra JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
637 Vijay .kr. Choubey AssistantD.F.O. CHATRA NORTH DIV.S.S. High School Bihta.
638 Vijay Kumar Peonrange education office, chatra 
639 Vijay Kumar Sharma Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
640 Vijay Kumar Singh PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
641 Vijay Prasad JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
642 Vijay Yadav Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
643 Vikas Chandra Das JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
644 Vikas Kachhap ClerkRegional Transport Authority 
645 Vikas Kumar District CoordinatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
646 Vimal Divisional CommissionerDivisional Commissioner Office 
647 Vimal Kumar Verma STENOGRAPHER/TYPISTMines and Geology 
648 Vinay Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
649 Vinod Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
650 Vinod Kumar JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
651 Vinod Kumar Rai Audit OfficerFinance & Audit 
652 Vinod Saw PeonDepartment of Food,Public Distribution & Consumer Affairs 
653 Virendra Prasad Barnwal JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION 
654 Virendra Sharma UPPER DIVISIONAL CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
655 Virsa Oraon PeonExecutive Engineer, Building division 
656 Vishnu Kumar Rawani JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
657 Vishwanath Kumar Giri Accounts ClerkWater Resources Department 
658 Vishwanath Pd. Singh Bangla ChaukidarD.F.O. CHATRA NORTH DIV.R.K. High School Mangrawn SADAR HOSPITAL, KODERMA
659 Vishwnath Ram DriverAgriculture & sugarcane development dept 
660 Vivek Sahay Senior AuditorFinance & Audit 
661 Viveka Nand Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
662 Yadunandan Pasawan DriverD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
663 Yugal Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
664 Zafar Ahmad Lower Division ClerkWater Resources Department