Registered Employee Details of Division North Chotanagpur division
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 A.j.leyangi PeonRoad Construction Department 
2 Aakash Kumar B. PrinterRoad Construction Department 
3 Abdul Gaffar Pamria PeonWater Resources Department
4 Abdul Khalik ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
5 Abhay Prakash ZONAL MALARIA OFFICER,S.C. DIV.HEALTH DEPARTMENT 
6 Abhinav Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
7 Abhishek Minj EXECUTIVE ENGINEERWater Resources Department 
8 Abinash Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
9 Abul Klam PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
10 Acharya Manas Pallav ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
11 Achyuta Nand Rajak PeonRoad Construction Department 
12 Ahmad Khan ORDERLYAgriculture and Sugarcane Department 
13 Ajay Kumar Accounts ClerkR.W.D . Works Division 
14 Ajay Kumar Deputy SecretaryMines and Geology Department 
15 Ajay Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
16 Ajay Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
17 Ajay Kumar Yadav DaftariD.W.&S. Division, CHATRA 
18 Ajay Kumardas ORDERLYD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
19 Ajit Barla AccountantD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
20 Akhil Kumar Verma ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
21 Akhilesh Kumar Computer OperatorC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRACHATRA COLLEGE CHATRA
22 Akhouri Om Prakash Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
23 Akshaybar Prasad Singh ChainmanWater Resources Department
24 Alok Kumar Bharti Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
25 Aloka Kumar Tapaswi Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
26 Aloka Minz Assistant commissionerDIV. Commisioner Office 
27 Ambiya Devi PeonWater Resources Department 
28 Amerjit Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
29 Amit Kr. Singh ORDERLYDEPUTY INSPECTRESS OF SCHOOL, CHATRA 
30 Amit Kumar GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
31 Amit Kumar Jha Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRAVBU HAZARIBAG
32 Amit Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
33 Amit Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
34 Amit Kumar Sinha Lower Division ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
35 Amulya Mandal CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
36 Anadi Singh PeonWater Resources Department 
37 Anadi Mandal KhalasiR.W.D . Works Division 
38 Anand .kr. Bhagat Clerkrange education office, chatra 
39 Anil Kumar C. ClearkBuilding Construction Circle 
40 Anil Boury DaftariRoad Construction Department 
41 Anil Kr. Gupta JUNIOR ENGINEERMinor Irrigation Division 
42 Anil Kumar Bedia ORDERLYR.W.D . Works Division 
43 Anil Kumar Horo ClerkRegional Deputy Director of Education Office 
44 Anil Kumar Sinha DriverBuilding Construction Division, Ranchi 
45 Anjani Kumar ORDERLYPrimary Teacher Training College, Simariya 
46 Anjarul Haque Ansari Senior AuditorFinance & Audit 
47 Ankit Kumar ClerkAnimal Husbandry DepartmentANIMAL HUSBANDRY SCHOOL, GAURIAKARMA, HAZARIBAG
48 Ansumali Bikarnt CORRESPONDENCE CLERKWater Ways Division- 2 
49 Anup Kumar Sharma Computer OperatorR.W.D . Works Division 
50 Anupama Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
51 Arbind Banra Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
52 Arbind Kumar Singh Computer OperatorRoad Construction DepartmentA N College, Patna
53 Arik Marandi Lower Division ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
54 Arjun Mahato CHAUKIDARD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
55 Arjun Manjhi PeonR.W.D . Works Division 
56 Arjun Paswan JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
57 Arjun Prasad Mali KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
58 Arjun Ram PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
59 Arun Kumar PeonExecutive Engineer, Building division 
60 Arun Kumar Audit OfficerFinance & Audit 
61 Arun Kumar Deputy DirectorState Drugs Control Directorate 
62 Arun Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
63 Arun Kumar Assistant EngineerWater Resources Department
64 Arun Rana KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
65 Arvind Kumar PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
66 Arvind Kumar Singh Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
67 Ashok Jha JUNIOR ENGINEERD. W. & S. Division Hatia Project 
68 Ashok Kr Mandal Deputy DirectorDeputy Director of Mines 
69 Ashok Kumar TREASURE GUARDR.W.D . Works Division 
70 Ashok Kumar MechanicAnimal Husbandary 
71 Ashok Kumar ClerkDeputy Commissioner of Excise 
72 Ashok Kumar Ray Audit OfficerFinance & Audit 
73 Ashok Kumar Sinha CORRESPONDENCE CLERKWater Ways Division- 2 
74 Ashok Pandit CHAUKIDARDist. Animal Husbandry office 
75 Ashok Paswan C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
76 Ashok Ram PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
77 Ashok Toppo Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
78 Ashutosh Pathak KhalasiD.W.&S. Division, CHATRA 
79 Avinash Kumar JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
80 Awadh Bihari Mishra NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
81 Awdesh Prasad G. ReaderMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
82 Awdhesh Kumar Paswan JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
83 Baban Das Superintending EngineerBuilding Construction Circle 
84 Babuchand Mahato DriverR.W.D . Works Division 
85 Badri Prasad Deputy DirectorMines and Geology 
86 Bahadur Ram ClerkPrimary Teacher Training College, Simariya 
87 Baldeo Prasad Yadav JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
88 Baleshwar Mahto T. GardWater Resources Department
89 Baleshwar Paswan C. ClearkR.W.D . Works Division 
90 Balgovind Prasad Computer OperatorD.W.&S. Division, CHATRA 
91 Baliram Prasad CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
92 Balko Oraawn NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
93 Balram Mahto AssistantSub Registry Office 
94 Bandhan Ravidas KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
95 Bandhu Urawn Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
96 Banshi Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
97 Banshi Ravidas STENOGRAPHER/TYPISTDivisional Commissioner Office 
98 Basant Prasad Sahu JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
99 Basudeo Baitha NALKUP MISTRID. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
100 Basudeo Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
101 Basudeo Uraw B. PrinterD.W.&S. Division, CHATRA 
102 Bauri Mahto PeonWater Resources Department
103 Benedick Toppo Lower Division ClerkDivisional Commissioner Office 
104 Bhagirath Goswami PeonWater Resources Department
105 Bhagirath Prasad Yadav PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
106 Bhagwan Das JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
107 Bhagwanjee Jha TREASURE GUARDWater Resources Department
108 Bhagwati Devi PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
109 Bhairo Rana Orderly PeonC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRA 
110 Bharat Ram SWEEPARDIV. Commisioner Office 
111 Bharati Prasad TeacherEducationB K Roy M Girl's
112 Bhaskar Prasad Das Assistant EngineerWater Resources Department
113 Bhatu Choudhary KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
114 Bhikhan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
115 Bhola Mahto CHAUKIDARD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
116 Bhola Mahto Mali cum ChoukidarDivisional Commissioner Office 
117 Bhola Paswan Head ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
118 Bhulu Mahato DaftariWater Resources Department
119 Bhuneshwar Bhuiyan PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
120 Bigan Ram PeonR.W.D . Works Division 
121 Bigan Saw NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
122 Bijay Kumar Singh CHAUKIDARWater Resources Department
123 Bikram Hansda JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
124 Bina Srivastava Divisional CommissionerDivisional Commissioner Office 
125 Binay Kumar Keshri Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
126 Bindheshwar Ram Paswan Head ClerkMines and Geology 
127 Binod Bahadur Assistant EngineerD.W.&S. Division, CHATRA 
128 Binod Kumar Accounts ClerkWater Resources Department
129 Binod Munda ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
130 Binod Parashar EXECUTIVE ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA
131 Binod Paswan Poultry AttendantAnimal Husbandary 
132 Binod Rana NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
133 Bipin Bihari Singh AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaS.Sinha Collage Aurangabad(Bihar) Sadar
134 Bipin Kumar Bihari ASSISTANT ENGINEERWater Ways Division- 2 
135 Birendra Karmali JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
136 Birendra Kuamr NALKUP MISTRID.W&S Division 
137 Birendra Kumar Choudhary PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
138 Birendra Kumar Gupta Senior AuditorFinance & Audit 
139 Birendra Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
140 Birendra Sahu DriverDist. Animal Husbandry office 
141 Birsa Birchand Lakra Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
142 Bishnukant Pandey ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
143 Brahamdut Pandey CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
144 Braj Kishor Mahato JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
145 Braj Kishore Kr. DriverAnimal Husbandary 
146 Brajesh Kumar Accounts ClerkR.W.D. koderma 
147 Brajesh Kumar Dixit Corrospondance ClearkWater Ways Division- 2 
148 Brajesh Kumar Singh CLERCKHealth Department 
149 Brajesh Pathak PeonFinance & Audit 
150 Brajeshwar Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
151 Brijdeo Sharma Work SarkarD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
152 Brijnandan Paswan PeonD.W&S Division 
153 Budhan Ram DriverD.W.&S. Division, CHATRA 
154 Budhan Ravidas PeonWater Resources Department 
155 Champai Bodra Deputy Director(Laboratory)Agriculture & sugarcane development dept 
156 Chandan Kumar JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
157 Chandra Kant Mandal Chain ManWater Resources Department
158 Chandrika Ram JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
159 Chandrika Ravi Das PeonR.W.D . Works Division 
160 Chandrika Ravidas C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
161 Chhotu Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
162 Chhotu Ram SWEEPARHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
163 Chitranjan Prasad Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
164 Chittranjan Kr. Pandey TeacherEducationG.N.M
165 Chotu Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
166 Chutar Choudhary PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
167 Dasrath Birhor PeonR.W.D . Works Division 
168 Dasrath Prasad NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
169 Dasrath Singh KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
170 Deep Kumar Srivastav Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
171 Deepak Kujur JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
172 Deepak Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
173 Deo Kumar Chopra STENOGRAPHER/TYPISTDivisional Commissioner Office 
174 Deoki Yadav PeonWater Resources Department 
175 Deonarain Mahto ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
176 Dev Narayan Prasad DraftsmanRoad Construction Department 
177 Devashish Singh CLERKAgriculture and Sugarcane Department 
178 Devdas Kumar PeonR.W.D . Works Division 
179 Devendra Prasad Yadav PeonWater Resources Department 
180 Devnandan Pd. PeonWater Resources Department 
181 Dewaki Goap NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
182 Dhananjay Singh C. ClearkR.W.D . Works Division 
183 Dhaneshwar Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
184 Dhanji Singh NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
185 Dharichhan Prasad DaftariD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
186 Dharmendra Kumar ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
187 Dharmendra Kumar C. ClearkRoad Construction Department 
188 Dharmendra Kumar Assistant EngineerWater Resources Department
189 Dharmendra Kumar Singh Corrospondance ClearkWater Ways Division- 2 
190 Dharmendra Prasad Mehta JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
191 Dharmendra Singh DriverR.W.D . Works Division 
192 Dharmendra Singh Data Entry OperatorInformation & Public Relation Department 
193 Dharmraj Pd. TYPISTWater Resources Department 
194 Digmangal Ram ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
195 Dilip Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
196 Dinesh Munda JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
197 Dinesh Gope C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
198 Dinesh Kumar Das ASST. TEACHERDISTRICT EDUCATION OFFICE, PALAMUKBR HIGH SCHOOL, MAHUDA PHC, MAHUDA
199 Dinesh Prasad UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
200 Dinesh Prasad Singh Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
201 Dinesh Tripathi JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
202 Dineshwar Pandit PeonDivisional Commissioner Office 
203 Dineshwar Prasad Mehta KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
204 Dineshwar Ram PeonDeputy Director(Panchayti Raj Office)
205 Dipak Kumar Tiwary PeonWater Resources Department 
206 Dwarika Prasad Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRADWARIKA PRASAD SAHU
207 Fedrik Minj Head ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
208 Gabrial Kindo EXECUTIVE ENGINEERWater Ways Division- 2
209 Gabriel Chore Assistant EngineerExecutive Engineer, Building division 
210 Ganesh Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
211 Gangamuni Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
212 Ganpati Sharma Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
213 Ghanshyam Pd Sah Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
214 Ghanshyam Pramanik TracerR.W.D . Works Division 
215 Gopal Modi KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
216 Gopal Prasad Computer OperatorRegional Transport Authority 
217 Govind Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
218 Gulsher Prasad CHAUKIDARWater Ways Division- 2
219 Guru Charan Ram Poultry AttendantAnimal Husbandary 
220 Harendra Kr. Accounts ClerkWater Resources Department 
221 Hari Sah PeonWater Resources Department
222 Hari Shankar Tiwari KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
223 Hemant Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
224 Himanshu Kumar Mishra City ManagerMunicipal Corporation 
225 Hira Kant Ray KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
226 Hiralal Sah DriverR.W.D . Works Division 
227 Hulash Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
228 Imtiyaz Ali JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
229 Inderadeo Ram PeonExecutive Engineer, Building division 
230 Indradeo Mahto ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
231 Indradeo Paswan KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
232 Indrajit Kumar Das GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
233 Ishwar Das KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
234 Jagdish Chaudhary T. GardD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
235 Jagdish Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
236 Jageshwar Prajapati PeonBuilding Construction Circle 
237 Jageshwar Choudhary KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
238 Jagnarayan Rai CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
239 Janardan Singh PeonWater Resources Department
240 Janardhan Prasad DriverMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
241 Jawahar Prasad Assistant EngineerRoad Construction Department 
242 Jay Ram JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
243 Jay Kumar Patel JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
244 Jay Shanker Thakur STENOGRAPHER/TYPISTR.W.D . Works Division 
245 Jebiyar Soreng Assistant EngineerKonar Canal Division
246 Jeetendra Bahadur Singh JUNIOR ENGINEERbuilding construction department koderma 
247 Jitan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
248 Jitendra Kumar ChaukidarRoad Construction Department 
249 Jitendra Kumar Gautam ORDERLYPrimary Teacher Training College, Simariya 
250 Jitendra Kumar Koudilya Senior AuditorFinance & Audit 
251 Juthan Giri JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
252 Jyotish Kumar Oraon JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
253 Kailash Mistri JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
254 Kalipad Mahto PeonWater Resources Department 
255 Kalyani Gupta AssistantMines and Geology 
256 Kameshwar Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
257 Kameshwar Prasad PeonDIV. Commisioner Office 
258 Kanai Lal Mahli PeonWater Ways Division- 2 
259 Kanak Lata ClerkDeputy Director of Mines 
260 Kanhaiya Bharati Chain ManR.W.D . Works Division 
261 Kanti Kumar Sen TracerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
262 Kapil Sharma Work SarkarD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
263 Kartik Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
264 Karu Gop PeonWater Ways Division- 2
265 Karu Gop PeonWater Resources Department 
266 Kashi Nath Rajak JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
267 Kashi Nath Singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
268 Kesho Ram DriverAgriculture & sugarcane development dept 
269 Keshri Devi CHAUKIDARForest & Environment Department, S.F.D. KodermaSemariya (Chatra) Sadar
270 Khageshwar Das JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
271 Khalid Anwar Computer OperatorAssistant Director Survey Soil Conservation 
272 Kiran Devi AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaDoranda Sadar
273 Kishor Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
274 Kishore Ram PeonAdditional Director Geology 
275 Kishun Gope KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
276 Kisto Baouri TREASURE GUARDD.W&S Division 
277 Kittu Mahto PeonWater Resources Department 
278 Krishn Kumar Sharma JUNIOR ACCOUNTS CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
279 Krishna Chandra Bharati CHAUKIDARR.W.D . Works Division 
280 Kuldip Yadav PeonWater Resources Department
281 Kuleswar Ravidas PeonSDW, BERMO TENUGHATN/A N/A
282 Kumar Nagmani PeonRoad Division 
283 Kumar Rahul Accounts ClerkGround Water Investigation division 
284 Kumari Punam Rani Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
285 Kundan Ekka PeonDIV. Commisioner OfficeB.S. City College, Bokaro Sud-divisional Hospital, Tenughat No. 2
286 Kundan Kumar PeonR.W.D . Works Division 
287 Lal Das Ram PeonR.W.D . Works Division 
288 Lalan Mahto Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
289 Lalan Prasad Poultry AttendantAnimal Husbandary 
290 Lalan Ram NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
291 Lalgovind Gope PeonWater Resources Department 
292 Lalu Toppo EXECUTIVE ENGINEERBuilding Construction Division, Ranchi 
293 Lav Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
294 Laxman Mahto PeonWater Ways Division- 2 
295 Lorens Khalkho C. ClearkWater Resources Department
296 Madhu Sudan Pramanik DaftariR.W.D . Works Division 
297 Madhulika Kumari SECRETARIATE ASSISTANTDivisional Commissioner Office 
298 Maduri Chakravarti B. PrinterR.W.D . Works Division 
299 Mahabir Kumar PeonExecutive Engineer, Building division 
300 Mahadeo Prasad PeonExecutive Engineer, Building division 
301 Mahavir Singh T. GardMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
302 Mahavir Singh PeonWater Ways Division- 2
303 Mahendra Kumar KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
304 Mahesh Chandra Maurya JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
305 Makru Rajwar T. GardWater Resources Department
306 Mandev Upadhaya C. ClearkWater Resources Department
307 Mangal Rai PeonR.W.D . Works Division 
308 Manikant Prasad JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
309 Manindo Manjhi Poultry AttendantAnimal Husbandary 
310 Manish Kumar District CoordinatorD.W.&S. Division, CHATRA 
311 Manju Rani Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
312 Manjur Alam PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
313 Manoj Kr.mishra C. ClearkR.W.D . Works Division 
314 Manoj Kr.singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division
315 Manoj Kumar PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
316 Manoj Kumar Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
317 Manoj Kumar Ojha JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
318 Manoj Kumar Pandey PeonWater Resources Department 
319 Manoj Kumar Raut KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
320 Manoj Kumar Singh Manager (Technical)Jharkhand State Building Construction Corporation Ltd 
321 Manoj Lal Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
322 Mantosh Kumar Singh C. ClearkWater Resources Department
323 Mathura Rai KhalasiR.W.D . Works Division 
324 Matius Vijay Toppo Administrative OfficerDIV. Commisioner Office 
325 Maufizudin Ansari Chain ManWater Resources Department
326 Md Daud Alam GAURDForest & Environment Department, Tutorial Circle 
327 Md Manowar Alam JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
328 Md Meraj NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
329 Md Shahnawaz Alam ClerkAssistant Director Survey Soil Conservation 
330 Md Tanveer Alam Accounts ClerkWater Resources Department 
331 Md. Alaudin Ansari ORDERLYMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
332 Md. Jayaur Rahaman DriverWater Resources Department 
333 Md. Khajamuddin ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
334 Md.mannan Ansari PeonHEALTH DEPARTMENT 
335 Md.sajad Alam ClerkHEALTH DEPARTMENT 
336 Meghlal Yadav PeonWater Resources Department 
337 Mehandi Imam KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
338 Meraj Khan PeonDivisional Commissioner Office 
339 Miritunjay Singh PeonWater Ways Division- 2 
340 Miss Kalen Khalko Assistant Agriculture DirectorAGRICULTURE OFFICE 
341 Miss. Ursila Aind ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
342 Mithilesh Kumar Sah JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
343 Mithilesh Kumar Srivastava Accounts ClerkWater Resources Department
344 Mithilesh Prasad Accounts ClerkBuilding Construction Circle 
345 Mithlesh Kumar Pandey Chain ManR.W.D . Works Division 
346 Mithlesh Kumar Singh EXECUTIVE ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
347 Mobarak Ansari DriverWater Resources Department
348 Mohammad Mahmud DIVISIONAL COMPUTER PROGRAMMERDIV. Commisioner Office 
349 Mohan Mandal JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
350 Mohan Ram Chain ManMines and Geology 
351 Mohan Saw KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
352 Mohitram Mahato KhalasiR.W.D . Works Division 
353 Mukesh Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
354 Mukesh Kumar C. Clearkbuilding construction department koderma 
355 Mukesh Kumar Roy Homeopathic Medical OfficerHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
356 Mukesh Kumar Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
357 Mukesh Kumar Sinha Assistant DirectorAgriculture and Sugarcane Department 
358 Mukul Prasad Deputy DirectorMines and Geology 
359 Munendra Das Junior Plant Protection OfficerAgriculture and Sugarcane Department 
360 Munni Devi T. GardD.W.&S. Division, CHATRA 
361 Nageshwar Singh Poultry AttendantAnimal Husbandary 
362 Nakul Gop NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
363 Nandan Kumar C. ClearkExecutive Engineer, Building division 
364 Nandlal Vishwkarma KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
365 Narayan Prasad PeonRegional Deputy Director of Education Office 
366 Narayan Rajwar Chain ManWater Resources Department
367 Naresh Karmali PeonExecutive Engineer, Building division 
368 Nasima Khatun Lower Division ClerkR.W.D . Works Division 
369 Nathuni Ram DriverR.W.D . Works Division 
370 Natwar Lal Singh CHAUKIDARD.W&S Division 
371 Navin Alok Barwa CLERKDivisional Commissioner Office 
372 Nawdeep Kumar Darao ClerkBuilding Construction Divison,Chatra 
373 Nilesh Kumar Prasad PeonWater Resources Department 
374 Niraj Kumar Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
375 Niranjan Thakur C. ClearkWater Resources Department
376 Niriya Devi KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
377 Nishant Kandulna PeonDIV. Commisioner Office 
378 Nitesh Kumar Prajapati DIVISIONAL COMPUTER PROGRAMMERDivisional Commissioner Office 
379 Nunku Murmu CHAUKIDARWater Resources Department 
380 Om Prakash Singh Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
381 Pahlu Mahto PeonWater Resources Department
382 Pancham Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
383 Pankaj Kumar AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaM.J.K. Collage Bettiah Sadar
384 Pankaj Kumar Bhardwaj Computer OperatorDIV. Commisioner Office 
385 Pankaj Kumar Singh Accounts ClerkWater Resources Department
386 Pankaj Sharma DIVISIONAL ACCOUNTS OFFICERWater Ways Division- 2 
387 Pappu Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
388 Parama Prasad JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
389 Paras Prasad Singh JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
390 Parbhu Kumar Ojha PeonExecutive Engineer, Building division 
391 Parinita Verma ClerkDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
392 Paritosh Kumar EXECUTIVE ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
393 Parshuram Singh DriverR.W.D . Works Division 
394 Prabhu Sharan Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
395 Prabu Saw UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
396 Pradeep Kumar Yadav Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
397 Pradeep Lal DriverD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
398 Pradeep Paswan Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
399 Pradip Kumar Audit OfficerPlanning cum Finance Department 
400 Pradip Kumar Srivastava Asitt.Director(Poultry)Animal Husbandary 
401 Prakash Rana PeonWater Ways Division- 2
402 Prakash Yadav PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
403 Prakash Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
404 Pramod Kumar Deo T. GardWater Resources Department 
405 Pramod Kumar Nirala JUNIOR ENGINEERBuilding division,Chatra 
406 Pramod Kumar Sinha ZONAL MALARIA OFFICERHEALTH DEPARTMENT P.M.C.H, DHANBAD
407 Pramod Rai MACHINE OPERATORR.W.D . Works Division 
408 Prasadi Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
409 Praveen Chandra Mahto C. ClearkR.W.D . Works Division 
410 Praveen Kr.rai CashierR.W.D . Works Division 
411 Prem Bahadur PeonR.W.D . Works Division 
412 Prem Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
413 Prem Kumar Dy. DirectorInformation & Public Relation Department 
414 Pritam Devi PeonBuilding Construction Circle 
415 Pritam Kumar Sinha DRAFT MAN -IIR.W.D . Works Division 
416 Priy Ranjan Senior AuditorFinance & Audit 
417 Punit Ram PeonWater Resources Department
418 Radhe Shyam Sah Lower Division ClerkWater Resources Department 
419 Raghwendra Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
420 Rahual Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
421 Rahul Kumar CLERKWater Resources Department 
422 Rahul Kumar Malto Assistant EngineerWater Resources Department 
423 Rahul Kumar Verma Computer OperatorRegional Transport AuthorityANNADA COLLEGE
424 Raj Singh C. ClearkR.W.D . Works Division 
425 Raj Kumar ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
426 Raj Kumar Das Chain ManWater Resources Department
427 Raj Kumar Orawn NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
428 Raj Kumar Pandey NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
429 Raj Kumar Prasad STENOGRAPHER/TYPISTMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
430 Raj Kumar Ram ClerkDEPUTY INSPECTRESS OF SCHOOL, CHATRA 
431 Rajanti Devi PeonD.W.&S. Division, CHATRA 
432 Rajeev Kumar Deputy DirectorAgriculture and Sugarcane Department 
433 Rajendra Ravidas PeonR.W.D . Works Division 
434 Rajendra Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
435 Rajendra Prasad ClerkRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
436 Rajendra Prasad Kha Accounts ClerkD.W&S Division 
437 Rajesh Kumar Deputy DirectorDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
438 Rajesh Kumar Jha Computer OperatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
439 Rajesh Kumar Shrivastava Assistant EngineerWater Ways Division- 2Rajesh Srivastava Rajesh Srivastava
440 Rajesh Kumar Singh CLERKAgriculture & sugarcane development dept 
441 Rajesh Kumar Singh District CoordinatorD.W.&S. Division, CHATRA 
442 Rajesh Singh PeonWater Resources Department
443 Rajneesh Kumar JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
444 Rajnitik Mahto DriverDivisional Commissioner Office 
445 Rakesh Chandra Upadhaya JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
446 Rakesh Kumar Computer OperatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
447 Rakesh Kumar Verma PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
448 Rakesh Patel ClerkHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
449 Ram Awadh Singh C. ClearkBuilding Construction Circle 
450 Ram Ayodhya Roy JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
451 Ram Babu Chaudhary PeonExecutive Engineer, Building division 
452 Ram Bahadur Roy JUNIOR ENGINEERD.W&S Division 
453 Ram Bilas Kumar TYPISTR.W.D . Works Division 
454 Ram Janam Prasad AssistantDIV. Commisioner Office 
455 Ram Khelawan Mahto PeonRegional Deputy Director of Education Office 
456 Ram Lakhan Paswan PeonDivisional Commissioner Office 
457 Ram Narayan Maheli AssistantSDW, BERMO TENUGHATN/A N/A
458 Ram Narayan Mehta Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
459 Ram Naresh Singh KhalasiDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
460 Ram Niwas Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
461 Ram Pardeep Ram ORDERLYAgriculture & sugarcane development dept 
462 Ram Pukar Singh Audit OfficerFinance & Audit 
463 Ram Suresh Ram Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
464 Rama Shankar Shukla AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaRadha Santa Collage, Rohtas Sadar
465 Ramakant Ram HEAD CLERK CUM CASHIERMines and Geology 
466 Raman Kumar Singh CORRESPONDENCE CLERKBuilding Construction Circle 
467 Ramanand Sharma PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
468 Ramchandra Garai JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
469 Ramchandra Pandey Chain ManBuilding Construction Circle 
470 Ramesh Choudhary Senior AuditorFinance & Audit 
471 Ramesh Kr.choudhary Research Officer (Q.C.)NH DIVISION GUMLA 
472 Ramesh Kumar Lohiya PeonExecutive Engineer, Building division 
473 Ramesh Mahto ChainmanWater Resources Department
474 Ramesh Prasad Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
475 Ramesh Prasad Kamal D.F.O. S.F.D. KodermaForest & Environment Department, S.F.D. KodermaPatna Science Collage
476 Rameshwar Rana KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
477 Rameshwar Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
478 Ramji Prasad Clerkrange education office, chatra 
479 Ramkrisan Soren PeonR.W.D . Works Division 
480 Ramnath Mahto ORDERLYB.E.E.O HUNTERGANJ-II 
481 Ramprasad Manjhi PeonWater Resources Department 
482 Ramsevak Mehta STENOGRAPHER/TYPISTD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
483 Ranjan Kumar Singh PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
484 Ranjan N. Minz Assistant EngineerNH DIVISION GUMLA 
485 Ranjana Lower Division ClerkAssistant Director Survey Soil Conservation 
486 Ranjit Kumar Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
487 Ratan Kumar Singh R.D.D.ESchool Education & Literacy Department 
488 Ravi Kumar Orderly PeonD.F.O. CHATRA NORTH DIV. 
489 Ravindra Kumar LAB ASSISTANTD.W.&S. Division, CHATRA 
490 Ravindra Kumar UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
491 Rina Singh ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
492 Rina Viswkarma ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
493 Ritesh Kumar SECRETARIATE ASSISTANTDivisional Commissioner Office 
494 Ritesh Ranjan Kumar CHAUKIDARForest & Environment Department, S.F.D. KodermaJ.J.Collage Koderma Sadar
495 Rohit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
496 Rohit Kumar Ram Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
497 Roshan Sinha JUNIOR ACCOUNTS CLERKR.W.D . Works Division 
498 Roushan Kumar PeonD.W.&S. Division, CHATRANOU PATNA
499 Runwa Devi PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
500 Rupesh Kumar Lower Division ClerkWater Resources Department 
501 Ruplal Kumar Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
502 S.k.panday Accounts ClerkWater Resources Department 
503 Sabita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
504 Sachida Nand Prasad Accounts ClerkRoad Construction DepartmentEvening College, Bhagalpur
505 Sada Nand Yadav PeonRegional Transport Authority 
506 Sadhan Kumar Mandal C. ClearkR.W.D . Works Division 
507 Sadhna Kumari Accounts ClerkExecutive Engineer, Building division 
508 Sahay Hembram PeonAgriculture & sugarcane development dept 
509 Sahdev Paswan OrderlyRoad Construction Department 
510 Sahjad Alam Computer OperatorDIV. Commisioner Office 
511 Saifullah Ansari Assistant EngineerBuilding Construction Circle 
512 Sajo Gope NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
513 Sambhu Ram CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
514 Sanatan Ram PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
515 Sandeep Kachap ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
516 Sanjay Kumar Assistant EngineerBuilding Construction Department 
517 Sanjay Krumar Sharma EXECUTIVE ENGINEERD.W&S Division 
518 Sanjay Kumar Senior AuditorFinance & Audit 
519 Sanjay Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
520 Sanjay Kumar Dinkar JUNIOR ENGINEERbuilding construction department koderma 
521 Sanjay Kumar Sinha Computer OperatorD.W&S Division 
522 Sanjay Kumar Sinha AssistantDIV. Commisioner Office 
523 Sanjay Kumar Verma C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION, SIMDEGA 
524 Sanjay Ram DriverD.W.&S. Division, CHATRA 
525 Sanjeet Kumar Computer OperatorD.W.&S. Division, CHATRA 
526 Sanjeev Kumar JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
527 Sant Kumar Pandey CHAUKIDARD.W.&S. Division, CHATRA 
528 Santosh Soren JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
529 Santosh Kumar UPPER DIVISIONAL CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
530 Santosh Kumar Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
531 Santosh Kumar Mahato JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
532 Santosh Kumar Mahto PeonWater Resources Department 
533 Santosh Kumar Ojha Mali cum ChoukidarForest & Environment Department, Tutorial CircleGiridih College, Giridih
534 Santu Kumar Singh Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
535 Sapan Kumar Dutta Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
536 Sarita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
537 Sarodhar Manjhi PeonWater Resources Department 
538 Saroj Kumari ClerkRegional Transport Authority 
539 Saryu .pd. Singh JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
540 Sateshwar Mahto JUNIOR MECH. ENGINEERWater Resources Department 
541 Satish Kumar CLERKAgriculture and Sugarcane Department 
542 Satish Kumar Statistical SpecialistAgriculture & sugarcane development dept 
543 Satjit Banerji Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
544 Satyendra Choudhary STORE KEEPERWater Ways Division- 2 
545 Satyendra Kumar JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
546 Satyendra Kumar Singh UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRAHIGH SCHOOL BAIRAGIBAG
547 Satyendra Paswan TREASURE GUARDR.W.D . Works Division 
548 Sawitri Devi PeonAgriculture and Sugarcane Department 
549 Saytendra Narayan Singh Deputy DirectorAgriculture & sugarcane development dept 
550 Shahid Alam C. ClearkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
551 Shahjad Ansari DriverWater Resources Department
552 Shailendra Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
553 Shailendra Kumar Deputy Controller of AccountsFinance & Audit 
554 Shailesh Ranjan JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
555 Shambhu Kumar Lower Division ClerkC.F TERRITORIAL CIRCLE CHATRAHIGH SCHOOL KINJAR ARWAL
556 Shambhu Sharan Singh UPPER DIVISIONAL CLERKD.W.&S. Division, CHATRA 
557 Shankar Ram Peonwater b division khunti 
558 Shanti Nair C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
559 Shatrughan Pd. Agarwal Audit OfficerFinance & Audit 
560 Sheo Jee Singh Audit OfficerFinance & Audit 
561 Shishir Kumar Mahto Accounts ClerkWater Resources Department
562 Shiv Bhushan Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
563 Shiv Chandra Jha JUNIOR MECH. ENGINEERWater Ways Division- 2 
564 Shiv Kumar Sharma Senior AuditorFinance & Audit 
565 Shiv Kumar Singh Data Entry OperatorD.W&S DivisionBokaro steel city college
566 Shiv Narayan Rai DriverRegional Transport Authority 
567 Shiv Shankar Singh PeonWater Ways Division- 2
568 Shiv Shaw ORDERLYD.W.&S. Division, CHATRA 
569 Shivcharan Mahato KhalasiR.W.D . Works Division 
570 Shivdayal Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
571 Shivnandan Saw PeonRegional Deputy Director of Education OfficeN/A N/A
572 Shrawan Kumar MACHINE OPERATORR.W.D . Works Division 
573 Shukhmani Devi PeonBuilding Construction Circle 
574 Shyam Charan Singh RECORD KEEPERWater Resources Department 
575 Shyam Sundar Ram ORDERLYAgriculture and Sugarcane Department 
576 Sidharth Kumar Arya JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
577 Silbestar Linda Accounts ClerkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
578 Sitaram Gond PeonRoad Construction Department 
579 Siyaram Singh DriverD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
580 Sneh Kumar Computer OperatorInformation & Public Relation Department 
581 Sohan Saw PeonHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
582 Somar Manjhi PeonWater Resources Department 
583 Somar Oraon NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
584 Somari Ram KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
585 Somnath Chakrawarti DRAFT MAN -IIAdditional Director Geology 
586 Somra Oraon DRAFT MAN -IIwater b division khunti 
587 Srinath Nishad Mali cum ChoukidarAnimal Husbandary 
588 Sriram Rajak KhalasiR.W.D . Works Division 
589 Stephan Lakra ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
590 Subhash Chandra Hambram PeonWater Resources Department 
591 Subhash Chandra Sharma T. GardD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
592 Subhash Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
593 Subhashi Laxmi ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
594 Sudama Singh Assistant EngineerMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
595 Sudhanshu Kumar Accounts ClerkWater Resources Department
596 Sudhir Kumar Manjhi JUNIOR ENGINEERWater Resources Department
597 Sudhir Kumar Singh Accounts ClerkWater Ways Division- 2 
598 Sudip Kumar AssistantDivisional Commissioner Office 
599 Sujit Kumar Joint DirectorState Drugs Control Directorate
600 Sukhdev Mahto PeonWater Ways Division- 2
601 Suman Kumari Lower Division ClerkFinance & Audit 
602 Sunil Bhagat JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
603 Sunil Kumar Lower Division ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
604 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
605 Sunil Kumar JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
606 Sunil Kumar Singh AssistantD.F.O. CHATRA NORTH DIV. 
607 Sunil Kumar Singh PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
608 Sunil Kumar Vishwakarma C. ClearkBuilding Construction Circle 
609 Sunil Kumar Yadav PeonWater Resources Department 
610 Sunil Ram DriverForest Division
611 Sunita Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
612 Sunny AssistantDivisional Commissioner Office 
613 Surai Pal PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
614 Suraj Kumar Computer OperatorForest Division 
615 Surendra Kr Saha ClerkAgriculture and Sugarcane Department 
616 Surendra Kumar ClerkAgriculture & sugarcane development dept 
617 Surendra Mohan Sinha JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
618 Surendra Prasad Shrivastava TREASURE GUARDWater Resources Department 
619 Surendra Rajak Accounts ClerkR.W.D . Works Division 
620 Surendra Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
621 Suresh Das JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
622 Suresh Prasad KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
623 Suresh Prasad Mehta PeonWater Ways Division- 2
624 Suresh Prasad Mehta PeonWater Ways Division- 2
625 Suresh Ram NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
626 Suresh Sharma DriverHEALTH DEPARTMENT O/o RDD(HS) NCD, Hazaribagh
627 Suresh Yadav NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
628 Sushil Kumar Assistant EngineerD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
629 Susri Kiran Kumari PeonWater Resources Department 
630 Sweety Kumari Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
631 Sweta Ambasta Media Sahayak Information & Public Relation Department 
632 Talkeshwar Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
633 Tarun Kumar Suman Assistant EngineerWater Resources Department 
634 Tej Narayan Yadav DriverWater Resources Department
635 Telesphore Minj Assistant EngineerD.W.&S. Division, CHATRA 
636 Tikeshwar Sahu Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
637 Tilakdhari Yadav JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
638 Uday Kumar Pandey AssistantForest & Environment Department, S.F.D. KodermaRLSY Collage, Koderma Sadar
639 Upendra Prasad JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
640 Usha Devi PeonWater Resources Department 
641 Usha Kiran Bakhala Deputy DirectorDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
642 Utam Kumar PeonDIV. Commisioner Office 
643 Vedi Thakur NALKUP MISTRID.W.&S. Division, CHATRA 
644 Vicky Ram C. ClearkD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
645 Vijay Kumar Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
646 Vijay Lakra JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2 
647 Vijay .kr. Choubey AssistantD.F.O. CHATRA NORTH DIV.S.S. High School Bihta.
648 Vijay Kumar Peonrange education office, chatra 
649 Vijay Kumar Sharma Lower Division ClerkD.W.&S. Division, CHATRA 
650 Vijay Kumar Singh PeonD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
651 Vijay Prasad JUNIOR ENGINEERD.W.&S. Division, CHATRA 
652 Vijay Yadav Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
653 Vikas Chandra Das JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
654 Vikas Kachhap ClerkRegional Transport Authority 
655 Vikas Kumar District CoordinatorD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
656 Vimal Divisional CommissionerDivisional Commissioner Office 
657 Vimal Kumar Verma STENOGRAPHER/TYPISTMines and Geology 
658 Vinay Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
659 Vinod Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION,KODERMA 
660 Vinod Kumar JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
661 Vinod Kumar Rai Audit OfficerFinance & Audit 
662 Vinod Saw PeonDepartment of Food,Public Distribution & Consumer Affairs 
663 Virendra Prasad Barnwal JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION 
664 Virendra Sharma UPPER DIVISIONAL CLERKD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
665 Virsa Oraon PeonExecutive Engineer, Building division 
666 Vishnu Kumar Rawani JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
667 Vishwanath Kumar Giri Accounts ClerkWater Resources Department 
668 Vishwanath Pd. Singh Bangla ChaukidarD.F.O. CHATRA NORTH DIV.R.K. High School Mangrawn SADAR HOSPITAL, KODERMA
669 Vishwnath Ram DriverAgriculture & sugarcane development dept 
670 Vivek Sahay Senior AuditorFinance & Audit 
671 Viveka Nand Gupta Block Statistical SupervisorD.W.&S. Division, CHATRA 
672 Yadunandan Pasawan DriverD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
673 Yugal Yadav KhalasiD. W. & S. DIVISION JHUMRI TELAIYA 
674 Zafar Ahmad Lower Division ClerkWater Resources Department