Registered Employee Details of District Palamu
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 Aaditya Mahto AminDISTRICT LAND ACQUISITION OFFICEGraduate Sadar Hospital, Daltonganj
2 Abdul Rahim CookDISTRICT NAZARAT SECTION 
3 Abdul Rahman Ansari 4th GradeAgriculture and Sugar Cane 
4 Abha Sinha Daily Wages PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
5 Abhay Kumar Chief Electoral OfficerAssistant Registrar, Co-Operative Societies Circle 
6 Abhay Kumar Singh Upper Division ClerkJharkhand State Beverages Corp. Ltd. 
7 Abhay Kumar Singh Computer OperatorHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
8 Abhay Kumar Sinha TracerRoad Construction Department
9 Abhaynandan Kumar HINDI TYPISTB.D.O OFFICE 
10 Abhimanyu Kumar COMPUTER OPERATORCircle Office 
11 Abhimanyu Singh AsistantS.D.O Office sadar medininagar 
12 Abhishek Kumar Technical AssistantJharkhand Integrated Mines and Minerals System(JIMMS)Project Implementation Unit(PIU) 
13 Abhishek Kumar Dubey ASSITANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTU.P.G.HIGH SCHOOL CHIANKI
14 Abhishek Kumar Pathak ClerkEDUCATION DEPARTMENT
15 Abhishek Kumar Singh assistantDPRO 
16 Abhishek Kumar Soni Computer OperatorBlock Development Office 
17 Abinash Kumar Singh PeonHIGH SCHOOLBrahaman High School Medininagar
18 Abul Salim AminForest Division
19 Abulfazal Ansari Grain Gola ChoukidarWELFARE SECTION ( DC OFFICE) 
20 Aditya Kumar assistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
21 Afjal Ahamad AsistantCF, TERRITORIAL CIRCLE 
22 Afroj Alam JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
23 Agnes Kujur Auxiliary Nurse Midwife (ANM)HEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT 
24 Ajaj Ahamad Khan ASSISTANT TEACHEREducationProject kartik Oraon High School, manatu
25 Ajaj Ali Ansari assistantFOREST DIVISION 
26 Ajay Kumar ClerkANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
27 Ajay Bhan Singh CASHIARRural Development Special Division 
28 Ajay Kr. Singh MOHARIR(LIPIK)REVENUE AND LAND REFORM 
29 Ajay Kr. Sinha TYPISTRURAL WORKS DEPARTMENT 
30 Ajay Kr.pathak PeonGovernment Sanskrit High School, PalamauGovernment Sanskrit High School, Palamau
31 Ajay Kumar PeonD.L.A.O OFFICE 
32 Ajay Kumar FOURTH GRADEANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
33 Ajay Kumar ClerkHEALTH DEPARTMENT
34 Ajay Kumar ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRK High School Harinamar Chainpur
35 Ajay Kumar Ajay Lower Division ClerkD.W.&.S MECH. DIVISION PALAMAU 
36 Ajay Kumar Dubey PeonR.W.D., WORKS DIVISION
37 Ajay Kumar Mehta COMPUTER ASSISTANTB.D.O OFFICE 
38 Ajay Kumar Mehta ClerkIrrigation Division 
39 Ajay Kumar Panday PeonBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
40 Ajay Kumar Pandey RESOURCE PERSONBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
41 Ajay Kumar Singh AsistantFOREST DIVISION
42 Ajay Kumar Sinha TREASURE GUARDQuality control Division 
43 Ajay Kumar Tiwari PeonMINOR IRRIGATION DIVISION
44 Ajay Paswan ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K +2 HIGH SCHOOL, PANKI, PALAMAU
45 Ajay Prasad Roy ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K SITA+2HIGH SCHOOL HARIHARGANJ PALAMU JHARKHAND
46 Ajay Pratap Singh PANCHAYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
47 Ajay Ram PeonRCD, ROAD DIVISION 
48 Ajeet Kumar JUNIOR ENGINEERBuilding Construction Circle 
49 Ajit Kumar V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
50 Ajit Kumar CLERKRoad Construction Department 
51 Ajit Kumar Paswan Peon (Daily Wages)DISTRICT DEVELOPMENT SECTION 
52 Akanksha Kumari ASSISTANT TEACHEREducationR.K. High school, Lalgarh
53 Akash Kumar Singh Computer OperatorB.D.O OFFICE 
54 Akhilesh Kumar DATA ENTRY OPERATORDistrict Planning Office 
55 Akhilesh Kumar assistantDC Office 
56 Akhilesh Kumar Gupta PeonForest Division 
57 Akhilesh Kumar Sharma V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
58 Akhileshwar Mahto Panchayat SewakB.D.O OFFICE 
59 Akhileshwar Rai B.T.M.B.D.O OFFICE 
60 Akhileshwar Singh TECHNICIL ASSISTANTANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
61 Akhileshwar Tiwari AsistantFOREST DIVISION
62 Akhileshwer Prasad Srivastava CLERCKMINES AND GEOLOGY GARHWA 
63 Akshay Kumar P.G.TDEOR. K . +2 HIGH SCHOOL PATAN
64 Alakhdeo Pandey JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
65 Albina Kacchap A.N.M.Health & Family Welfare Department 
66 Alekh Kumar Chandravenshi PeonEducationR.K. Bakshi High School, Hussainbad
67 Alfred Minz APOANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
68 Alin Kumari Ekka assistantA C OFFICE 
69 Alka Devi PeonD.L.A.O OFFICE 
70 Alka Kumari HEAD ASSISTANTIndustrial Department 
71 Alok Tiwari V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
72 Alok Kumar ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG. High School Singra Kala Medininagar
73 Alok Kumar AccountantMunicipal Corporation 
74 Alok Kumar T.V.O(MOBILE)ANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
75 Alok Kumar PeonWELFARE SECTION ( DC OFFICE) 
76 Alok Ranjan Clerk+ 2 HIGH SCHOOLR.K. +2 high school Lesliganj
77 Amar Shyami Mishra LDC, CLERKRural Development Special Division 
78 Amardeep Kerketta P.G.TR K HIGH SCHOOLRK +2 KALYAN HIGH SCHOOL PANDU PALAMAU
79 Amardeep Kujur CLERKForest Division 
80 Amardip Kumar Accounts ClerkWater Resources Department 
81 Ambika Choudhary CHOUKIDARAnchal Office 
82 Ambuj Kumar Vimal JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
83 Amir Lal Paswan CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
84 Amit Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D., WORKS DIVISION
85 Amit Kr. Singh Accounts ClerkMinor Irrigation Division
86 Amit Kumar ASSITANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTUPG HIGH SCHOOL KHAJURI, CHHATARPUR
87 Amit Kumar B.T.M.BLOCK AGRICULTURE OFFICE 
88 Amit Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
89 Amit Kumar JUNIOR ENGINEERBUILDING CONSTRUCTION DIVISION 
90 Amit Kumar Giri V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
91 Amit Kumar Singh PeonROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
92 Amit Kumar Singh ASSISTANT TEACHERHIGH SCHOOLUPGRADED HIGH SCHOOL CHANDO CHAINPUR
93 Amit Kumar Singh PeonEducationR.K. +2 Girls high School, hussainbad
94 Amit Ranjan Prasad Gupta Computer OperatorC. O. OFFICE 
95 Amod Kumar Sinha RESOURCE PERSONBLOCK RESOURCE CENTRE, HUSSAINABAD 
96 Amod Prakash +2 ASSISTANT TEACHEREducationR.K. +2 girls high school, Hussainabad
97 Amrendra Kumar OPHTHALMIC ASSISTANTSADAR HOSPITAL
98 Amrendra Kumar Pathak TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
99 Amresh Kumar V.L.WB.D.O OFFICE 
100 Amresh Kr. Singh assistantDISTRICT DEVELOPMENT SECTION 
101 Amresh Kumar PeonSDO OFFICE CHHATARPUR 
102 Amresh Kumar Tiwary WARDERHOME, JAIL
103 Amresh Manjhi CompounderANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
104 Amrit Yadav PeonDEOR.K +2 SARVODYA HIGH SCHOOL, SATBARWA
105 Amritesh Kumar Mishra Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
106 Anamika Kumari AsistantSDO OFFICE 
107 Anand Kumar COPYIST (COPYING CLERK)REVENUE AND LAND REFORM 
108 Anand Kishor Dangi CIty Mission ManagerNagar Panchayat 
109 Anand Kumar Assistant Mining OfficerMines Directorate 
110 Anand Kumar AssistantAnchal Office 
111 Anand Kumar NIGHT GUARDBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
112 Anand Pal Sinha AminRehabilitation Office 
113 Anand Ram PeonB.D.O OFFICE 
114 Angar Nath Swrnakar B.D.O. LESLIGANJB.D.O OFFICE 
115 Anil Kr Paswan ClerkEDUCATIONRK Dr. Ambedkar High School Tetrain
116 Anil Kr. Ojha AsistantNALAM OFFICE 
117 Anil Kumar AssistantNAGAR PARISAD 
118 Anil Kumar Gupta TeacherEDUCATIONRk +2 Janta High School
119 Anil Kumar Gupta AssistantB.D.O OFFICE 
120 Anil Kumar Pal ClerkPHC
121 Anil Kumar Paswan Computer Operator -cum- Data Entry OperatorDISTRICT DEVELOPMENT OFFICE 
122 Anil Kumar Pathak MILK RECORDERANIMAL HUSBANDRY 
123 Anil Kumar Shukla AnushevakBlock Office 
124 Anil Kumar Singh JUNIOR ENGINEERR.D.D.E. S.P. DIV. 
125 Anil Kumar Singh DriverB.D.O OFFICE 
126 Anil Kumar Singh PeonZILA PARISHAD 
127 Anil Kumar Singh ASSISTANTCO Office 
128 Anil Kumar Sinha assistantS.D.O Office sadar medininagar 
129 Anil Ram MALE WARD ATTENDENTHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT 
130 Anil Shekhar Computer OperatorS.D.O. Office, Sadar, MedininagarGIRIWAR HIGH SCHOOL DALTONGANJ
131 Anila Kumari Auxiliary Nurse Midwife (ANM)HEALTH SUB CENTRE h.s.c ramgarh
132 Animesh Kumar Mishra PeonDEOR.K SURAT+2 HIGH SCHOOL, LOHRA, PANDWA
133 Animesh Kumar Singh CLERK-CUM-COMPUTER OPERATORZILA PARISHAD 
134 Anita Kumari ASSISTANT TEACHEREducationR.K.H.N.L High school, kishunpur
135 Anita Devi LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
136 Anita Singh ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG H.S SINGRA KALA MEDININAGAR PALAMU
137 Anjana Rajni Khusar Medical OfficerCHC Sub-Divisional Hospital Hussainabad
138 Anjani Kumar Sinha TECHNICIL ASSISTANTANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
139 Anju Kumari CounsellorSadar Hospital 
140 Anju Kumari AssistantCDPO OFFICE 
141 Anju Kunwar SweeperNagar Panchayat 
142 Anoop Kumar ClerkExcise Department 
143 Anubha Shalini Surin ASSISTANT ENGINEERCE Water Resources Department 
144 Anuj Kumar Data Entry OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
145 Anuj Kumar Computer OperatorJharkhand State Beverages Corp. Ltd. 
146 Anuj Kumar Choubey Ward AttendantCHC Chainpur 
147 Anulata Pandey Peon+2 HIGH SCHOOLGiriwar +2 High School Medininagar
148 Anup Kumar ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
149 Anup Kumar Das OPHTHALMIC ASSISTANTHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENTRIMS RANCHI CHHATARPUR
150 Anup Kumar Sharma FIELD STAFFNagar Nigam 
151 Anup Prasad Sahu AssistantCO Office 
152 Anup Rakesh Xalxo P.G.TEducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
153 Anupriya Assistant Project OfficerD R D A OFFICE 
154 Arbind Kumar Mishra ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTRAJKIYA BUNIYADI SCHOOL CHAINPUR PALAMU
155 Archana Ekka LDC, CLERKCF, TERRITORIAL CIRCLE 
156 Archana Kumari Auxiliary Nurse Midwife (ANM)CHC HusainabadGIRLE HIGH SCHOOL HUSPURA
157 Archana Rani Computer OperatorHEALTH DEPARTMENT 
158 Archna Kumari LADY SUPERVISORCDPO OFFICE 
159 Arjun Ray PeonWater Resources Department 
160 Arjun Ram NIGHT GUARDC.H.C 
161 Arjun Ram Accountant Cum Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
162 Arjun Singh CHOUKIDARRural Development Special Circle 
163 Arpan Toppo COMPUTER OPERATORS D O OFFICE 
164 Arshad Hussain ASSISTANT TEACHERRK+2 HIGH SCHOOL LESLIGANJRK+2 HIGH SCHOOL LESLIGANJ
165 Arti Kumari DATA ENTRY OPERATORA C OFFICE 
166 Arun Chandra Mohanta Medical OfficerP. H .C P.H.C, LESLIGANJ
167 Arun Kr. Shukla 4TH GRADEHEALTH DEPARTMENT
168 Arun Kumar PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
169 Arun Kumar Young ProfessionalD R D A OFFICE 
170 Arun Kumar ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRK+2 KALYAN HIGH SCHOOL PANDU
171 Arun Kumar PeonHospital 
172 Arun Kumar Accountant Cum Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
173 Arun Kumar ClerkDSE 
174 Arun Kumar Pathak CLERCKHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
175 Arun Kumar Roy PeonFOREST DIVISION
176 Arun Kumar Singh HOMEO PATHIC COMPOUNDERAYUSH
177 Arun Kumar Singh TeacherEDUCATIONRk +2 Janta High School
178 Arun Kumar Singh JUNIOR ENGINEERDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
179 Arun Kumar Singh Arun PeonDIST CHOKIDARI SEC 
180 Arun Kumar Srivastav Asst Settlement officerREVENUE AND LAND REFORM 
181 Arun Prajapati 1 Plant Protation OperatorAGRICULTURE OFFICE 
182 Aruna Kumari GRAM SEVIKAB.D.O OFFICE 
183 Aruna Kumari Ekka AssistantCO Office 
184 Arvind Kumar V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
185 Arvind Kr.singh CLERCKDISTRICT TRANSPORT OFFICE 
186 Arvind Kumar NIGHT GUARDIndustrial Department 
187 Arvind Kumar ASSITANT TEACHERHRDUPG H/S ITHE
188 Arvind Kumar POST GRADUATE TEACHEREDUCATION DEPARTMENTR.K +2 KALYAN HIGH SCHOOL, PANDU
189 Arvind Kumar Choubey HEALTH EDUCATORHEALTH DEPARTMENT
190 Arvind Kumar Ram District ManagerD C OFFICE 
191 Arvind Kumar Singh AssistantB.D.O OFFICE 
192 Arvind Kumar Singh PeonDIST. SUPPLY OFFICE
193 Arvind Kumari Deputy Superintendent of EducationDSED.S.E PALAMAU
194 Arvind Pathak ASSISTANT TEACHERHigh Schoolproject indira gandhi girls high school tarhasi
195 Asendera Prasad PeonSDO OFFICE HUSSAINABAD 
196 Asgar Ali Unani CompounderAYUSH
197 Asha Devi TREASURE GUARDR.W.D . Works Division 
198 Asha Devi PeonREVENUE AND LAND REFORM 
199 Asha Devi 4TH GRADEHEALTH DEPARTMENT
200 Asha Kumari ClerkDIST LEPROSY OFFICE
201 Ashish Chaudhary Chain ManMINES AND GEOLOGY 
202 Ashish Kumar JUNIOR ENGINEERIrrigation Circle 
203 Ashish Kumar ASSITANT TEACHERUpgraded High School 
204 Ashish Kumar Dasgupta assistantForest & Environment Department, S.F.D. Koderma
205 Ashish Kumar Dubey P.G.TEducation DepartmentGOVT GIRLS +2 HIGH SCHOOL DALTONGANJ
206 Ashish Kumar Shukla Computer OperatorBLOCK RESOURCE CENTER 
207 Ashish Ranjan Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
208 Ashok Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
209 Ashok Kr. DriverA.C.M.O OFFICE
210 Ashok Kr. Pathak AssistantB.D.O OFFICE 
211 Ashok Kr. Singh LAB. ASSISTANTEducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
212 Ashok Kumar Health VisitorDistrict TB Centre Palamau District TB Centre Palamau
213 Ashok Kumar TECHNICAL ASSISTANTD R D A OFFICE 
214 Ashok Kumar ClerkDSE 
215 Ashok Kumar Accountant Cum Computer OperatorNagar Panchayat
216 Ashok Kumar LAB ATTENDENTBUILDING CONSTRUCTION DIVISION 
217 Ashok Kumar MWASADAR HOSPITAL
218 Ashok Kumar ASSITANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTUPG URDU HIGH SCHOOL , RANNEBHARI, PANKI PALAMAU
219 Ashok Kumar assistantA C OFFICE 
220 Ashok Kumar Das JUNIOR ENGINEERWater Ways Division- 2
221 Ashok Kumar Lal PeonAGRICULTURE OFFICE 
222 Ashok Kumar Mahto PeonEDUCATIONRK +2 High School Patan
223 Ashok Kumar Mehta PeonHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTR.D SAHU GIRLS HIGH SCHOOL LESLIGANJ
224 Ashok Kumar Singh PANCHAYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
225 Ashok Kumar Singh STORE KEEPERMINOR IRRIGATION DIVISION 
226 Ashok Kumar Sinha CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
227 Ashok Kumar Srivastava ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG H.S KANDA NAWA BAZAR
228 Ashok Ram DriverD P R O OFFICE 
229 Ashutosh Kumar Dubey COMPUTER OPERATORDIST. PROVIDENT FUND OFFICE 
230 Ashutosh Kumar Gupta ClerkDIST. EMPLOYMENT EXCHANGE OFFICE 
231 Asiqk Hussain PeonRCD, ROAD DIVISION 
232 Atul Kumar Singal ASSISTANT ENGINEERRoad Construction Department 
233 Atul Prasad RESOURCE PERSONBEEO CUM BRCC OFFICE 
234 Atwa Tirky ClerkAGRICULTURE OFFICE 
235 Avinash Kumar COMPUTER OPERATORSocial Security CellG.L.A COLLAGE
236 Avinash Kumar Tiwari ASSISTANT TEACHERHRDUpgraded High School chiyanki, Medininagar
237 Awadh Kishor Kushwaha DriverDistrict Mining Office 
238 Awadhesh Kumar Sanitary SupervisorNagar Panchayat 
239 Awanish Mishra ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTU.P.G. H/S Salatuwa
240 Awdesh Prasad Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION 
241 Baban Ram SweeperNagar Panchayat 
242 Baban Ram Road roller driverR.W.D., WORKS DIVISION
243 Babita Devi SERVANTCOMMERCIAL TAXES 
244 Bablu Ram JUNIOR ACCOUNTS CLERKRural Development Special Division 
245 Baij Nath Ram DriverExcise Department 
246 Baijnath Ram ASSISTANT TEACHERSECONDARY EDUCATION JHARKHAND+2 R. K. HIGH SCHOOL HAIDARNAGAR
247 Bakhtayar Ahmad Khan AssistantSDO Office 
248 Baleshwar Singh PeonA C OFFICE 
249 Bali Mahto AnushevakIrrigation Division 
250 Bali Ram Singh ClerkLabour, Employment and Training Department 
251 Baliram Singh ChowkidarCE Water Resources Department 
252 Balram Kumar ClerkEDUCATIONTeacher Training College Satbarwa
253 Balram Pathak TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
254 Balram Saw CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
255 Banho Kunwar PeonB.D.O OFFICE 
256 Basant Kumar assistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
257 Basant Kumar Block CoordinatorBlock Office 
258 Basant Kumar Mishra LECTURERSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
259 Basant Raj AsistantD P R O OFFICE 
260 Basant Ram AssistantB.D.O OFFICE 
261 Basanti Devi PeonDSE 
262 Bashisht Chaudhary ChowkidarR.W.D., WORKS DIVISION
263 Belhen Aind PeonRoad Construction Department 
264 Bhagirath Handi SweeperROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
265 Bhagirathi Singh AnushevakR.W.D., WORKS DIVISION
266 Bharat Bhusan Prasad ASSISTANT STATISTICAL OFFICERDIST STATISTICS OFFICE 
267 Bhikam Ram PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
268 Bhikhari Uraon PeonCOMMERCIAL TAXES 
269 Bhogendra Mandal CHOWKIDARROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
270 Bhola Kumar Roy TeacherEDUCATIONRk +2 Janta High School
271 Bhola Nath Modi JUNIOR ENGINEERCE Water Resources Department 
272 Bhola Paswan Computer Operator cum Data Entry OperatorDeputy Director Geology 
273 Bhola Pd.singh FOREST RANGE OFFICERFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
274 Bhola Ram AssistantBLOCK OFFICE 
275 Bhola Ram PeonCF, TERRITORIAL CIRCLE 
276 Bhuneshwar Yadav ClerkANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
277 Bhushan Pd. SECRETARY (TECH.)District Mining Office 
278 Bhuwaneshawar Vishwakrama PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
279 Bidesh Manjhi Daily Wages PeonD.C. CONFIDENTIAL SECTION 
280 Bigan Kumar Bhunya CHAIN MANMINOR IRRIGATION DIVISION
281 Bigan Ram CHOWKIDARRCD, ROAD DIVISION 
282 Bigu Ram PANCHAYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
283 Bijay Kumar Ram JUNIOR ENGINEERB.D.O OFFICE 
284 Bijay Bihari Pandey ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTGOVT. UPG H.S CHIYAKI
285 Bijay Pd. Singh PANCHAYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
286 Bijay Ram PeonEDUCATIONRK High School Harinamar Chainpur
287 Bijul Paswan WARDERHOME, JAIL
288 Bikarma Ram PeonDSE 
289 Bikram Kumar Pump OperatorJharkhand Hill Area Lift Irrigation Corp. Ltd. 
290 Binay Kr. PeonWater Resources Department 
291 Binay Kumar assistantDistrict Welfare Office 
292 Binay Kumar CHOWKIDARROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
293 Binay Kumar Singh NIGHT GUARDR.M.S.A. PALAMU 
294 Binay Kumar Tiwari PeonCO Office 
295 Binay Kumar Tiwari ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
296 Bindesh Ram AssistantB.D.O OFFICE 
297 Bindeshwari Pd.chaudhary ASSISTANT TEACHERHIGH SCHOOLRK Sita high School hariharganj
298 Bineshwer Kr. Singh Truck KhalasiWater Resource Department 
299 Binod Oraon AsistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
300 Binod Bhagat KamdarAGRICULTURE OFFICE 
301 Binod Kr. Gupta ClerkS.D.O. Office, Sadar, Medininagar 
302 Binod Kr. Thakur Upper Division ClerkDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
303 Binod Kumar PeonEDUCATIONRK +2 High School Patan
304 Binod Kumar Accounts ClerkQuality control Division 
305 Binod Kumar Jha CLERCKD E OU.H.S. SINGRA KALA
306 Binod Kumar Ram PANCHAYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
307 Binod Kumar Sahu DriverRCD, ROAD DIVISION 
308 Binod Paswan S.F.W.DISTRCIT MALARIA OFFICE 
309 Binod Prasad PeonHospital Sadar Hospital
310 Binod Prasad Saw AssistantMunicipal Corporation 
311 Binod Rajak AADESHPALB.D.O OFFICE 
312 Binod Ram Data Entry OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
313 Binod Ram BLOCK RESOURCE PERSONBLOCK RESOURCE CENTER 
314 Binod Ram PeonFOREST DIVISION
315 Binod Singh ASSISTENT CLERKZILA PARISHAD 
316 Binos Kumar Mandal JUNIOR ENGINEERDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
317 Bipin Kumar DAIRY TECHNICAL OFFICERDISTRICT DAIRY DEVELOPEMENT OFFICE 
318 Bipin Roy JUNEAR ENGINERR.W.D . Works Division 
319 Birendera Kumar Singh JUNIOR ENGINEERDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
320 Birendera Singh PeonWater Resource Department 
321 Birendra Kumar V.L.WB.D.O OFFICE 
322 Birendra Oraon JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION 
323 Birendra Kr. Srivastav CHAIN MANS C O 
324 Birendra Kr. Thakur STENOS.D.E.O OFFICE 
325 Birendra Kr.singh ClerkHigh SchoolG L A HIGH SCHOOL DATONGANJ
326 Birendra Kumar Upper Division ClerkArt Culture Sports and Youth Affairs Department
327 Birendra Kumar PeonMunicipal Corporation 
328 Birendra Kumar Computer OperatorDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT
329 Birendra Kumar Mishra STENOGRAPHERDIST. CONSUMER FORUM 
330 Birendra Kumar Sharma assistantFOREST DIVISION 
331 Birendra Kumar Singh TREASURE GUARDRCD, ROAD DIVISION 
332 Birendra Kumar Tiwari PeonHospital Sadar Hospital
333 Birendra Kumar Tiwari AnusewakDistrict Nazarat Office 
334 Birendra Pd. ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K HIGH SCHOOL NARSINGHPUR
335 Birendra Ram assistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
336 Birendra Ram AnushevakDEOR.K +2 HIGH SCHOOL, MEDININAGAR, PALAMU
337 Birendra Saw CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
338 Birja Mochi PANCHAYAT SEVAKPANCHAYAT 
339 Bishu Parahiya PeonCO Office 
340 Bishun Toppo MDM COMPUTER OPRATERBlock Resource Center 
341 Bishwanath Prashad PeonR.M.S.A. PALAMU 
342 Bishwjeet Kumar ASSITANT TEACHERDEOupgraded high school kamgarpur
343 Bisundeo Prasad CLERCKAGRICULTURE OFFICE 
344 Brahmanand Mahto OFFICE ASSITANTMunicipal Corporation 
345 Brahmdev Narayan Pandey ClerkD.C. OFFICE, GENERAL SECTION, PALAMAU 
346 Braj Kish0re Ram ASSISTANTAnchal Office 
347 Braj Nandan Thakur Assistant Commissioner of Commercial TaxesCOMMERCIAL TAXES 
348 Bramhdeo Yadav P.G.TEducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
349 Brhamjeet Oraon PeonFOREST DIVISION
350 Brihaspati Kumarchaubey ASSISTANT TEACHERDEOR. K. GANDHI HIGH SCHOOL UNTARI ROAD PALAAMAU
351 Brij Mohan Das COMPUTER OPERATORDISTRICT INDUSTRIES CENTRE 
352 Brij Nandan Ram PeonEDUCATION DEPARTMENT 
353 Brijbihari Thakur TYPISTCF, TERRITORIAL CIRCLE
354 Brijmohan Pathak PeonSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
355 Budhadeo Pal TECHNICAL EXPERTD R D A OFFICE
356 Budhan Singh PeonRural Development Special Division 
357 Budhdeo Biswakarma PeonEducationRK GLA High School Medininagar
358 Bushra Perween Assistant TeacherDEOUPGRADED HIGH SCHOOL, RAMPUR, CHAINPUR
359 Champa Devi 4TH GRADEANM SCHOOL
360 Chanarik Singh PeonWATER WAYS DIVISION 
361 Chanda Kunwar PeonDistrict Hospital 
362 Chandan Kumar AminD.L.A.O OFFICE 
363 Chandan Kumar ASSITANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG High School Chiyanki Medininagar Palamau
364 Chandan Kumar Mahto Computer OperatorRural Development Special Division
365 Chandra Deep Ram Assistant Programme OfficerJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
366 Chandra Prakash 4th GradeHEALTH DEPARTMENT
367 Chandra Shekhar Singh EX. ARMY WARDERHOME, JAIL
368 Chandrabhushan Dubey assistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
369 Chandrashekhar Kumar CLERCKWELFARE DEPARTMENT 
370 Chandreshwar Prasad Sinha LECTURERSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
371 Chaneshwar Ram AnushevakBlock Office 
372 Chhathu Kumar Singh Accounts ClerkMINOR IRRIGATION 
373 Chhatu Ram PeonZILA PARISHAD 
374 Chinta Devi Peonpramary teacher trening college satbrwapramary teacher trening college satbrwa
375 Chinta Devi PeonMunicipal Corporation 
376 Chinta Devi PeonMunicipal Corporation 
377 Chintamani Vishwakarma Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
378 Chitranjan LDC, CLERKR.W.D., WORKS DIVISION
379 Chulan Ram CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
380 Chunni Prasad Sinha Male Ward AttendantPHC 
381 Dadan Kumar DriverDISTRICT DEVELOPMENT SECTION 
382 Dadan Ram PeonSpecial Land Acquisition Office 
383 Dalu Soren T. V. O.Animal Husbandary 
384 Damodar Upadhayay ASSISTANT TEACHEREducationRajkiya +2 High school(Zila School) Medininagar
385 Danujari Prasad CHAIN MANRehabilitation Office
386 Daroga Singh AnushevakIrrigation Division 
387 Daroga Rai Assistant Mining OfficerMINES AND GEOLOGY 
388 Dasharath Mistri 4TH GRADEA.C.M.O OFFICE
389 Dashrath Singh DAFTARYRCD, ROAD DIVISION 
390 Dashrath Prasad Yadav Road roller driverRCD, ROAD DIVISION 
391 Dasu Oraon assistantD C OFFICE 
392 Daya Nand Khalkho ChainmanLAND ACQUISITION OFFICE 
393 Dayanand Prasad DISTRICT ANIMAL HUSBANDARY OFFICERDISTRICT ANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
394 Dayanuz Khalkho PeonWater Resources Department 
395 Dayashankar Prasad DriverHealth & Family Welfare Department
396 Deepak Kumar ASSISTANT ENGINEERRCD, ROAD DIVISION 
397 Deepak Kumar FIELD STAFFNAGAR PARISAD 
398 Deepak Kumar Hazam CLERK-CUM-COMPUTER OPERATORMunicipal Corporation 
399 Deepak Kumar Tiwary ClerkANIMAL HUSBANDRY 
400 Deepika Singh JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
401 Deepraj Kumar Paswan Computer OperatorB.D.O OFFICE 
402 Deo Kumar Mishra PeonDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
403 Deo Narayan Uraon Upper Division ClerkDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
404 Deo Nath Ram ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRK High School Poldih
405 Deokaran Paswan Mali cum ChoukidarForest Division
406 Dev Nandan Pd. ASSITANT TEACHERHIGH SCHOOLR.K.S.S.B.S.High School Namudag
407 Devendra Kumar CLERCKAUSH 
408 Devendra Kumar AsistantD.C. OFFICE, GENERAL SECTION, PALAMAU 
409 Devendra Mandal TREASURE GUARDROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
410 Devendra Singh ASSISTANT TEACHEREducationProject Ramdhani sahu Girls high school, Lesliganj
411 Devesh Kumar Pal ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRK +2 KALYAN HIGH SCHOOL PANDU
412 Devesh Kumar Singh ASSISTANT TEACHERDepartment Of EducationR.K..+2 HIGH SCHOOL TARHASI
413 Dewendra Ram PeonEDUCATIONProject Girls High School Patan
414 Dhan Bhadur Thappa ChowkidarDesign Division-2
415 Dhanajai Singh ClerkS.D.O Sadar MedininagarJAPLA HIGH SCHOOL
416 Dhananjay Kumar STSSUB DIVISONAL HOSPITALGraduation Hons Botony Sub Divisional Hospital Chhattarpur
417 Dhananjay Kumar OFFICE MANAGERD R D A OFFICE 
418 Dhananjay Kumar Sinha STENOGRAPHERDISTRICT INDUSTRIES CENTRE 
419 Dhananjay Tiwari PeonDRDA 
420 Dharmdew Singh Pump ChowkidarJharkhand Hill Area Lift Irrigation Corp. Ltd. 
421 Dharmendera Kumar PeonHIGH SCHOOL
422 Dharmendra Baitha V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
423 Dharmendra Kumar ASSISTANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTGOVT UPG HS KHAJUARI CHHATTRAPUR
424 Dharmendra Kumar Chandravanshi AssistantForest Division 
425 Dharmendra Kumar Dubey COMPUTER OPERATORRegional Chief Conservator of Forests
426 Dhiraj Kumar AssistantMunicipal Corporation 
427 Dhiraj Kumar Gupta Community OrganizerNagar Panchayat 
428 Dhirendra Kumar DriverHOME, JAIL
429 Dhirendra Pal AnushevakDEOR.K SARVODYA HIGH SCHOOL, BELHARA, PANDU
430 Dileshwar Ram SUPERVISERAgriculture and Sugar Cane 
431 Dilip Dubey ClerkR.K ADARSH JANTA HIGH SCHOOL DIPAUWAR.K ADARSH JANTA HIGH SCHOOL DIPAUWA PATAN
432 Dilip Kr. Singh PeonB.D.O OFFICE 
433 Dilip Kumar ClerkEducationR.K. S.S.P.H high School, Chainpur
434 Dilip Kumar DriverB.D.O OFFICE 
435 Dilip Kumar InvestigatorDIST. STATISTICAL OFFICE 
436 Dilip Kumar ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
437 Dilip Kumar Chaubey AadeshpalCHC 
438 Dilip Kumar Prasad PHARMACISTPHC 
439 Dilip Kumar Ram ClerkC.H.C 
440 Din Dyal Singh PeonRural Development Special Division 
441 Dina Nath Singh PeonBuilding Construction Circle 
442 Dinanath Kumar LAB TECHNICIANHEALTH DEPARTMENT
443 Dinesh Kumar V.L.WBLOCK OFFICE 
444 Dinesh Mandal PeonROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
445 Dinesh Oraon NIGHT GERADMINES AND GEOLOGY 
446 Dinesh Uranw ClerkDISTRCIT MALARIA OFFICE 
447 Dipak Kumar Soni ELECTRICIANC.H.C CHC LESLIGANJ
448 Dipankar Ram Market SupervisorAgriculture and Sugar Cane 
449 Diwakar Bhagat JUNIOR ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION
450 Diwakar Kr. Singh PeonEducationR.K High School, Poldih
451 Dr Snehlata Tripathi MEDICAL OFFICERHealth & Family Welfare Department
452 Dubraj Singh PeonIrrigation Division 
453 Durga Devi PeonANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
454 Durgawati Devi AssistantS.D.O Sadar Medininagar 
455 Durgesh Pandey JUNIOR ENGINEERRural Development Special Division 
456 Edmond Minz DISTRICT AGRICULTURE OFFICERAgriculture and Sugar Cane 
457 Elijabath Topno LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
458 Gagandeo Ram ClerkDistrict Welfare OfficeGraduate Sadar Hospital, Daltonganj
459 Ganesh Singh PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
460 Ganesh Uraon PeonS.D.O. Office, Sadar, Medininagar 
461 Ganesh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
462 Ganesh Rai ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K SITA+2HIGH SCHOOL HARIHAR GANJ PALAMU JHARKHAND
463 Ganesh Singh PeonQuality control Division 
464 Ganga Saw TREASURE GUARDQuality control Division 
465 Ganga Agrawal HEADMASTERDEOR.K +2 HIGH SCHOOL, HAIDARNAGAR
466 Ganga Sagar Ram Tax CollecterMunicipal Corporation 
467 Gaurav Gupta Computer OperatorBlock Office 
468 Gautam Thakur PeonCE Water Resources Department 
469 Gautam Sinha Executive EngineerR.C.D., Road Division 
470 Gaya Thakur AnusewakS.D.O. Office, Sadar, Medininagar 
471 Geeta V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
472 Ghanashym Prasad AccountantIndustrial Department 
473 Ghanshyam Dubey assistantA C OFFICE 
474 Ghanshyam Mandal Cooperative Extentsion OfficerCO-OPERATIVE OFFICE 
475 Ghosh Mahato ESTIMATORBUILDING CONSTRUCTION DIVISION 
476 Ghuneshwar Ganjhu AminFOREST DIVISION 
477 Girendra Shukla ClerkEducationRK Barahman high school Medininagar
478 Girendra Singh PeonEducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
479 Girja Ram PeonWater Resources Department 
480 Gita Chourasiya Lady SupervisorCDPO OFFICE 
481 Gopal Diwedi PeonS.D.O Sadar Medininagar 
482 Gopal Dubey PeonDistrict Superintendent of Education 
483 Gopal Rajak PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
484 Gopal Sharan Rana +2 TEACHEREducation DepartmentR K SITA +2 HIGH SCHOOL, HARIHARGANJ
485 Gopal Thakur PeonCDPO OFFICE 
486 Goswami Yogendr Bharti Computer OperatorJharkhand State Beverages Corp. Ltd. 
487 Gudiya Kunwar PeonNagar Panchayat 
488 Gulab Ram PeonEducationRK Barhaman High School Medininagar
489 Gulam Murtaza Assistant TeacherHIGH SCHOOLUPG High School Mohammadganj
490 Gulam Rabani ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG HS RATNAG, PANDU, PALAMU
491 Gulshan Khatun A.N.M.C.H.C. C.H.C, LESLIGANJ
492 Gupteshwar Pandey 4th GradeC.H.C daltonganj
493 Gupteshwar Ram ClerkPRAMARY TEACHER TRENING COLLEGEPTT college Rehla Palamu
494 Gupteshwer Kumar Mehta TREASURE GUARDRCD, ROAD DIVISION 
495 Gyanendar Nath Sriswatwa JUNIOR FIELD INVESTIGATORDIST STATISTICS OFFICE 
496 Gyanendra Kumar Sinha JUNIOR ENGINEERDesign Division-2 
497 Gyaneshwar Pathak ClerkDSE 
498 Hamir Shankar Sardar HEALTH EDUCATORCHC Manatu 
499 Harendra Kr. Singh PeonDIST. PROVIDENT FUND OFFICE 
500 Harendra Kumar Male Ward AttendantC.H.C. C.H.C PATAN
501 Hari Das Mochi ROAD COOLIRCD, ROAD DIVISION 
502 Haridwar Prasad Singh Assistant TeacherHIGH SCHOOLUPG High School Kharagpur
503 Harsh Lata Kashhap COPYIST (COPYING CLERK)REVENUE AND LAND REFORM 
504 Himansu Tiwari PeonEducationRajkiya +2 High School (Zila School) Medininagar
505 Hiraman Prajapati PeonC. O. OFFICE 
506 Hirdesh Kumar Panna PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
507 Hirmatee Devi ClerkDIST. SUPLLY OFFICE 
508 Hiru Oranow PeonCE Water Resources Department 
509 Hridayanand Srivastava PeonM.I.
510 Ikbal Ansari DriverFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TCother Other
511 Imtiyaz Alam PeonFOREST DIVISION
512 Imtiyaz Ali ClerkDSE 
513 Inderdeo Ram PeonDesign Division-2 
514 Indra Mani Pandey LascarArt Culture Sports and Youth Affairs Department44 Jharkhand Bn NCC, Daltonganj
515 Indradeo Ram AnusewakDistrict Land Aquisition Office 
516 Indu Kumari Assistant TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG HIGH SCHOOL ITAHE
517 Intkhabur Rahman ASSISTANT URDU TRANSLATORB.D.O OFFICE 
518 Ishtiyaque Ahmad Nihal Assistant TeacherHIGH SCHOOLUPG High School, Mohammadganj
519 Ishwar Deo Kumar PeonRoad Construction Department 
520 Ishwari Kumar Singh ClerkDSE 
521 Islam Ansari PeonIrrigation Division 
522 Iswari Dayal Ram ClerkDSE 
523 Jaganath Mistri Kasth kalaEducationRajkiya +2 Zila high school, Medininagar
524 Jagat Prasad Mehta ACCOUNT ASSISTANT (MGNREGA)B.D.O OFFICE 
525 Jagdish Yadav P.G.THUMAN RESOURCE DEVELOPMENTGOVT. +2 HIGH SCHOOL(ZILA SCHOOL)DALTONGANJ
526 Jagdish Mahto PeonB.D.O OFFICE 
527 Jagdish Prasad assistantDistrict Welfare Office 
528 Jageshwar Chaudhary PeonCO Office 
529 Jagmohan Oranow PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
530 Jagmohan Tamsoy Junior Plant Protection OfficerAgriculture and Sugar Cane 
531 Jagnarayan Singh Yadav EX. ARMY WARDERHOME, JAIL
532 Jagritee Sharma LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
533 Jagsahay Munda PeonWATER WAYS DIVISION 
534 Jahangir Ansari AnusewakBlock Office 
535 Jai Prakash Shukla TYPISTCF, TERRITORIAL CIRCLE 
536 Jai Shankar Prasad PeonDEOproject indira gandhi girl high school, tarhasi
537 Jaigovind Mehta AssistantMunicipal Corporation 
538 Jainab Bibi FEMALE WARD ATTENDANTCHC Manatu 
539 Jairam Singh Yadav District Disaster Management officerA C OFFICE 
540 Jamil Ahamad Khan PeonBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
541 Janki Prasad Yadav EX. ARMY WARDERHOME, JAIL
542 Janmejay Kr. Singh MOHARIR(LIPIK)REVENUE AND LAND REFORM 
543 Janmejay Singh Computer OperatorForest Division 
544 Jashmuddin Kha FOURTH GRADEANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
545 Jasinta Kujur LADY SUPERVISORCDPO OFFICE 
546 Jawahar Prasad BEEOBEEO OFFICE 
547 Jawahar Ram ASSISTANT ENGINEERRural Development Special Division 
548 Jawed Akhtar Ansari PeonJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
549 Jay Prakash Prasad DAFTARYDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
550 Jay Prakash Ram Accountant cum Computer OperatorBLOCK RESOURCE CENTER, NAWA BAZAR 
551 Jay Prakash Ram +2 ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRK +2 Sarvodaya High School Satbarwa
552 Jay Prakash Thakur Accountant cum Computer OperatorBLOCK RESOURCE CENTRE PANDWA
553 Jay Shankar Prasad Soni Assistant TeacherHIGH SCHOOLUPG High School Itahe Lesliganj
554 Jaynandan Singh Panchayat SewakPANCHAYAT 
555 Jaynidhi Kr Dubey assistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
556 Jayprakash Das JUNIOR ENGINEERDesign Division-2 
557 Jayram Sharma Social OrganiserLabour, Employment and Training Department 
558 Jayshri Paswan PeonSDO Office 
559 Jaywant Lakra MEDICAL OFFICERHEALTH DEPARTMENT
560 Jeet Wahan Singh ASSITANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTGOVT BASI SCHOOL TETRAI
561 Jeetendra Kumar AccountantDRDA 
562 Jitender Ram SweeperNagar Panchayat 
563 Jitendra Prasad assistantDISTRICT SOCIAL WELFARE OFFICE
564 Jitendra Bahadur Singh ASSISTANT TEACHERSECONDARY EDUCATION JHARKHAND+2 R. K. HIGH SCHOOL HAIDARNAGAR
565 Jitendra Kumar Excise Superintendent OfficerExcise Department 
566 Jitendra Kumar AssistantForest Division 
567 Jitendra Kumar Accounts ClerkCO Office 
568 Jitendra Kumar Data Entry OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
569 Jitendra Kumar Mishra JUNIOR ENGINEERRCD, ROAD DIVISION 
570 Jitendra Ram Accountant cum Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
571 Jitendra Vishwkarma Computer OperatorZILA PARISHAD 
572 Jitu Manjhi PeonCDPO OFFICE 
573 Jitu Ram AsistantDIST. LEGAL SECTION 
574 Jugal Singh CHOWKIDARMINOR IRRIGATION DIVISION 
575 Jyoti Ranjan V.L.WB.D.O OFFICE 
576 Jyoti Devi ClerkDSE 
577 Jyoti Goswami AssistantCDPO OFFICE 
578 Jyoti Gupta SupervisorB.D.O OFFICE 
579 Kabita Kumari ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG. High School Singra Kala Medininagar
580 Kaila Dom PeonCE Water Resources Department 
581 Kailash Hasda WARDERHOME, JAIL 
582 Kailash Ram PeonATMA 
583 Kailash Tiwary MistryMunicipal Corporation 
584 Kalawati Devi PeonMunicipal Corporation 
585 Kalawati Devi Peon+2 HIGH SCHOOL+2 Govt. Grils High School
586 Kalawati Kunwar PeonTREASURY OFFICE 
587 Kalim Kha ClerkEducationProject R.M.P.M. G high school, Chainpur
588 Kamakhya Smriti Bhattacharya AssistantSDO OFFICE 
589 Kamal Khalkho AsistantFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
590 Kamal Kishore Bharti ASSISTANT ENGINEER (MGNREGA)B.D.O OFFICE 
591 Kamesh Ram AnusewakBlock Office 
592 Kameshwar Pahariya AsistantDIST. SUPLLY OFFICE 
593 Kameshwar Mahato PANCHAYAT SEVAKBLOCK OFFICE 
594 Kameshwar Mistri Pump ChowkidarJharkhand Hill Area Lift Irrigation Corp. Ltd. 
595 Kameshwar Tiwari JUNIOR ENGINEERRCD, ROAD DIVISION 
596 Kameswar Singh PeonEducationProject High School, Kasmar
597 Kamlesh Kumar Gupta Accountant Cum Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
598 Kamlesh Kumar Singh CORRESPONDENCE CLERKWATER WAYS DIVISION 
599 Kamleshwar Kumar Electric FitterMunicipal Corporation 
600 Kamta Prasad Mehta TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
601 Kanak Kumar Computer OperatorSOCIAL SECURITY CELL 
602 Kanchan Kumar Singh Computer OperatorBlock Office 
603 Kanchan Kumari CLERCKA C OFFICE 
604 Kanhai Singh ClerkDSED. S. E. OFFICE PALAMAU
605 Kanhaiya Prasad Singh ASSISTANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTR K SITA+2 HIGH SCHOOL HARIHARGANJ PALAMU JHARKHAND
606 Kanhiya Pd. PeonM.I.
607 Kapil Deo Prasad CHAIN MANREHABILITATION OFFICE, NORTH, KOIL PORJECT 
608 Kapil Deo Singh PeonDesign Division-2 
609 Kapil Ram CHAIN MANR.W.D., WORKS DIVISION
610 Kapildeo Mandal PeonHIGH SCHOOLR.K. +2 High School Chhatarpur Palamau
611 Karama Urown PeonFOREST DIVISION
612 Karamchandra Ram LAB- TECHNICIANSUB DIVISONAL HOSPITALJ.S. COLLEGE, DALTONGANJ CHHATARPUR
613 Karan Baskey POST GRADUATE TEACHEREDUCATION DEPARTMENTR.K +2 KALYAN HIGH SCHOOL, PANDU
614 Karnal Ranjit Kishor ASSITANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT
615 Kartik Kumar AnushevakBlock Office 
616 Karu Ram CO-OPERTIVE EXTENSION OFFICERB.D.O OFFICE 
617 Kasturi Manjhi PeonCF, TERRITORIAL CIRCLE 
618 Kausailya Devi PeonCE Water Resources Department
619 Kaushalendra Dutta Mishra +2 ASSISTANT TEACHEREducationR.K. +2 Girls High school, Hussainbad
620 Kaushlendra Kumar Singh PeonROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
621 Kayum Alam ASSISTANT TEACHEREducationR.K. Bakshi High school, Hussainabad
622 Kedar Prasad DOCTORPHC 
623 Keshaw Paswan CHAIN MANMINES AND GEOLOGY 
624 Keshwer Oranow DARWANWELFARE SECTION ( DC OFFICE) 
625 Kewal Kumar Singh District Account ManagerHealth & Family Welfare Department
626 Kiran Devi GRAM SEVIKAB.D.O OFFICE 
627 Km Sanju Kumari ASSITANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPGRADED HIGH SCHOOL CHANDO CHAINPUR
628 Komal Ram PeonD R D A OFFICE 
629 Krishana Ram PeonDIST ESTABLISHMENT SECTION 
630 Krishna Deo Ram AnushevakIrrigation Division 
631 Krishna Devi GRAM SEVIKABLOCK OFFICE 
632 Krishna Kumar Tiwari ClerkEducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
633 Krishna Manjhi ANCHAL AMINAnchal Office 
634 Krishna Mochi AnushevakBlock Office 
635 Krishna Murari Pandey CLERCKSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
636 Krishna Murari Sharma Sanitary InspectorMunicipal Corporation 
637 Krishna Ram RAJASWA KARMACHARICO Office 
638 Krishna Ram PeonHigh SchoolG L A HIGH SCHOOL PALAMAU
639 Krishna Ram TREASURE GUARDMINOR IRRIGATION DIVISION
640 Krishna Ram Assistant TeacherDEOUPGRADED HIGH SCHOOL, RAMPUR, CHAINPUR
641 Krishna Ram DriverDC CONFIDENCIAL SECTION 
642 Krishna Ram Lower Division ClerkNational Cadet Corps 
643 Kuleshwar Ram +2 ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K +2 HIGH SCHOOL, PANKI, PALAMAU
644 Kumar Dharmbir PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
645 Kumar Brajesh JUNIOR ENGINEERRural Development Special Division 
646 Kumar Chandan PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
647 Kumar Gaurav Forest GuardForest Division 
648 Kumar Narendra FOREST RANGE OFFICERFOREST DIVISION
649 Kumar Pranay Ranjan AssistantD.L.A.O OFFICE 
650 Kumar Sanjeev Sharan COUNSELLORC.H.C 
651 Kumar Virendra Balajee AsistantCO-OPERATIVE OFFICE 
652 Kumari Rita ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentS.S.G.P.H. HIGH SCHOOL CHAINPUR PALAMU
653 Kumari Shanti Lady SupervisorCDPO OFFICE 
654 Kumari Veena GRAM SEVIKAB.D.O OFFICE
655 Kunal Kumar DriverFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
656 Kundan Kumar Singh Computer OperatorC. O. OFFICE 
657 Kunil Shukla Male Ward AttendantC.H.C. C.H.C HUSSAINABAD
658 Kunjbihari Ram 4 th GradeHEALTH DEPARTMENT
659 Ladle Hasan Male Ward AttendantC.H.C. C.H.C, CHATARPUR
660 Lakshamana Rajak MWAHEALTH DEPARTMENT
661 Lakshman Ram PeonEducationRajkiya +2 High school (Zila school) Medininagar
662 Lakshman Tiwari PeonS.D.O Sadar Medininagar 
663 Lakshmi Narayan Kapoor POST GRADUATE TEACHERDEOR.K +2 HIGH SCHOOL, PANKI
664 Lakshmi Prasad PeonCE Water Resources Department 
665 Lal Babu Prasad Singh DriverForest & Environment Department, Tutorial Circle
666 Lal Chandrakushwaha +2 ASSISTANT TEACHER (P.G.T.)Department Of EducationR.K.+2 HIGH SCHOOL, TARHASI
667 Lala Singh PeonSOCIAL WELFARE OFFICE
668 Lalan Pandey FOURTH GRADEANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
669 Lalan Kumar ClerkHEALTH DEPARTMENT
670 Lalan Mishra LECTURER+ 2 HIGH SCHOOL 
671 Lalan Pd. ClerkDEOR. K. GANDHI HIGH SCHOOL UTRARI ROAD
672 Lalan Pd. Singh TREASURE GUARDREO
673 Lalan Ram Clerk-Cum-TypistB.D.O OFFICE 
674 Lalan Ram AsistantFOREST DIVISION
675 Lalan Saw TREASURE GUARDDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
676 Lalita Devi PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
677 Lalita Kumari Jha LADY SUPERVISORCDPO OFFICE 
678 Lalji Mishra PeonIrrigation Division 
679 Lallu Ram ClerkIrrigation Division 
680 Lalmani Ram CORRESPONDENCE CLERKMINOR IRRIGATION DIVISION 
681 Lalmuni Kunwar PeonDISTRICT ESTABLISHMENT 
682 Lalmuni Ram Night GuardBEEO CUM BRCC OFFICE 
683 Lalta Prasad Yadav Junior EngineerPlanning Quality Control and Monitoring Division 
684 Lalti Devi GRAM SEVIKAB.D.O OFFICE 
685 Lalti Devi SweeperB.D.O OFFICE 
686 Lalu Orano PeonREVENUE AND LAND REFORM 
687 Lambodar Kumar Das JUNIOR ENGINEERM.I. 
688 Lawkush Kumar Singh ClerkDEOUPGRADED HIGH SCHOOL, KAMGARPUR, HUSSAINABAD
689 Laxmi Devi peon Cum ChowkidarLabour, Employment and Training Department 
690 Laxmi Devi PeonMINOR IRRIGATION DIVISION
691 Laxmi Kumari ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
692 Leela Devi 4TH GRADEHEALTH DEPARTMENT
693 Lila Kuawar PeonDIST.ACCOUNT OFFICE 
694 Lila Kunwar SweeperNagar Panchayat 
695 Lina Agrawal GRAM SEVIKABLOCK OFFICE 
696 Linjun Kujur ASSISTANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTupgraded high school bisrampur pithawara, hariharganj palamu
697 Linus Tirki PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
698 Lochan Mahto PeonCE Water Resources Department 
699 M.jarar PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
700 Madan Mohan Prasad Upper Division ClerkCOMMERCIAL TAXES 
701 Madan Ram SweeperNagar Panchayat 
702 Madheshwar Pandey AnushevakIrrigation Division 
703 Madhu Kant Lal Rabi PeonRural Development Special Division 
704 Madhu Lata Sinha LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
705 Madhusudan Purty JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
706 Mahabir Kumar CLERCKDISTRICT LAND ACQUISITION OFFICE 
707 Mahadew Ram ChainmanMINOR IRRIGATION 
708 Mahamaya Prasad PeonCE Water Resources Department
709 Mahamud Hwari AnusewakDistrict Nazarat Office 
710 Mahavir Mahto PeonWATER WAYS DIVISION 
711 Mahendra Bakhla Night GuardRoad Construction Dept. 
712 Mahendra Kumar Ram AnushewakDistrict Land Acquisition Office 
713 Mahendra Kumar Singh Accounts ClerkMINOR IRRIGATION 
714 Mahendra Pd. Sharma ASSISTANTCO Office 
715 Mahendra Prasad Ij PeonCO Office 
716 Mahendra Rajak PeonCO Office 
717 Mahendra Ram REVENUE KARAMCHARICO Office 
718 Mahendra Ram PeonCE Water Resources Department 
719 Mahendra Ram PANCHAYAT SEVAKBlock Office 
720 Mahendra Ram PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
721 Mahendra Ram JUNIOR ENGINEERDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
722 Mahendra Singh PeonCDPO OFFICE
723 Mahendra Yadav ASSISTANT TEACHERHIGH SCHOOLUPG HS DALI HUSSAINABAD
724 Mahesh Pd. Sharma Accounts ClerkIrrigation Division 
725 Mahesh Ram PeonEDUCATION DEPARTMENT 
726 Maheshwery Singh MALE FAMILY PLANNING WORKERC.H.C 
727 Majistar Chaudhary PeonWater Resources Department 
728 Mamta Devi ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K HIGH SCHOOL NARSINGHPUR
729 Man Mohan Pandey PeonD C CONFIDENTIAL SECTION 
730 Manatu Dom PeonWater Resources Department 
731 Mandeep Uraon PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
732 Mandlal Kumar PeonHIGH SCHOOLr. k +2 high school
733 Maneesh Kumar Paswan ClerkSchoolR.K.H.L +2 High School, KISHUNPUR
734 Manesh Mahto PeonDRINKING WATER & SANITATION DEPARTMENT 
735 Mangal Ram Upper Division ClerkDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
736 Mangal Vishwakarma ELECTRICIANMunicipal Corporation 
737 Mangaldew Bhagat Lower Division ClerkDesign Division-2 
738 Manik Singh CIRCLE INSPECTORAnchal Office 
739 Manikant Pd. ASSISTANTCO Office 
740 Manish Kumar V.L.WB.D.O OFFICE 
741 Manish Deepankar Xaxa POST GRADUATE TEACHEREDUCATION DEPARTMENT 
742 Manish Kumar Data Entry OperatorBLOCK RESOURCE CENTER, NAWA BAZAR 
743 Manish Kumar +2 ASSISTANT TEACHER (P.G.T.)Department Of EducationR.K.+2 HIGH SCHOOL, TARHASI
744 Manish Kumar AssistantBLOCK OFFICE 
745 Manish Kumar Paswan GeologistMINES AND GEOLOGY 
746 Manish Kumar Singhj ManagerJharkhand State Beverages Corp. Ltd. 
747 Manish Kumar Sinha AssistantB.D.O OFFICE 
748 Manish Prasad AccountantBEEO CUM BRCC OFFICE 
749 Manisha Kumary PeonRCD, ROAD DIVISION 
750 Manju Devi ClerkCO Office 
751 Manju Devi Corrospondance ClearkWATER WAYS DIVISION 
752 Manju Devi A.N.M.Health & Family Welfare Department 
753 Manju Kumaripandey +2 ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentK G +2 HIGH SCHOOL DALTONGANJ
754 Manju Kuwar FEMALE WARDHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT 
755 Manki Ram PeonDSE 
756 Mano Kunwar PeonEducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
757 Manohar Kerketa ORDERLYR.W.D., WORKS DIVISION
758 Manohar Manjhi POST GRADUATE TEACHERDEOR.K +2 HIGH SCHOOL, CHHATTARPUR
759 Manoj Chaudhary PeonMunicipal Corporation 
760 Manoj Kr. Dubey assistantFOREST DIVISION
761 Manoj Kr. Paswan ClerkSUB DIV. EDUCATION OFFICE DUMKA 
762 Manoj Kumar CHAIN MANS C O 
763 Manoj Kumar Accountant cum clerkATMA 
764 Manoj Kumar ASSISTANT TEACHERSECONDARY EDUCATION JHARKHANDR.K. RAHMANIA HIGH SCHOOL,TARA
765 Manoj Kumar PeonIrrigation Division 
766 Manoj Kumar LAB ASSISTANT+ 2 HIGH SCHOOL 
767 Manoj Kumar ClerkSoil Conservation Department 
768 Manoj Kumar Dubey AsistantFOREST DIVISION
769 Manoj Kumar Pal DriverCDPO OFFICE
770 Manoj Kumar Pandey Assistant EngineerD.W.&.S, MECH. DIVISION, PALAMAU 
771 Manoj Kumar Pandey Assistant TeacherHIGH SCHOOLUPG High School Naugadha
772 Manoj Kumar Sah assistantDistrict Welfare Office 
773 Manoj Kumar Sinha TECHNICIL ASSISTANTANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
774 Manoj Prasad Gupta SERVILANCE INSPECTORC.H.C 
775 Manzar Karim COMPUTER OPERATORDISTRICT SOCIAL SECURITY CELL 
776 Mariyam Minj PeonIrrigation Division 
777 Mary Graceekka ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K HIGH SCHOOL NARSINGHPUR
778 Masroor Ali CLERCKDISTRICT HORTICULTURE OFFICE 
779 Mathura Pathak PeonWater Resource Department 
780 Md Alam Ansari Driversdo office chhatarpur 
781 Md Ashique Ansari AadeshpalDC Office 
782 Md Aslam STATISTICAL ASSTT.D R D A OFFICE 
783 Md Azam DRESSERHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT CHC LESLIGANJ
784 Md Azam Beg Assistant Urdu TranslatorB.D.O OFFICEprabhakar ojha
785 Md Dagul Khan PeonZILA PARISHAD 
786 Md Danish Khan Computer OperatorS.D.O. Office, Sadar, MedininagarJANTA SHIVRATRI, DALTONGANJ
787 Md Hamidimam ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K HIGH SCHOOL NARSINGHPUR
788 Md Imran Khan COMPUTER OPERATORROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
789 Md Irfan Ahmad HEALTH WORKERC.H.C. C.H.C HUSSAINABAD
790 Md Irfan Ansari ClerkDEOU.P.G HIGH SCHOOL, RATNAG, PANDU
791 Md Mansur Alam ClerkEDUCATIONRK Sarvodaya High School Satbarwa
792 Md Mokhtar Mohsin Kadri ClerkDEOJ. B HIGH SCOOL REHLA, BISHRAMPUR
793 Md Parwez Alam JUNIOR ENGINEERDesign Division-2 
794 Md Rabbani ASSISTANT TEACHERSECONDARY EDUCATION JHARKHANDR. K. BAKSHI HIGH SCHOOL, HUSSAINABAD
795 Md Sarwat Hayat Ali +2 Assistant Teacher+ 2 HIGH SCHOOLR.K. + 2 GIRL'S HIGH SCHOOL, HUSSAINABAD
796 Md Taufiqueansari ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentGIRIWAR +2 HIGH SCHOOL ,DALTONGANJ
797 Md Tauqir Hussain ClerkHIGH SCHOOLR.K. Ramdhari High School, Rajwadih
798 Md Zulfekar Ansari BLOCK DEVELOPMENT OFFICERB.D.O OFFICE 
799 Md. Mohsin Ansari CHAIN MANWater Resource Department 
800 Md. Adnan Ashraf Computer OperatorBlock Development Office 
801 Md. Alim URDU TYPISTB.D.O OFFICE 
802 Md. Anwar Under SecretaryCE Water Resources Department 
803 Md. Anwar Alam LAB TECHNICIANSADAR HOSPITAL
804 Md. Aslam AssistantAnchal Office 
805 Md. Hasnain Khan Tax CollecterMunicipal Corporation 
806 Md. Hesamuddin AssistantCDPO OFFICE
807 Md. Idrish Ansari ClerkEDUCATIONRK High School Harinamar Chainpur
808 Md. Irshad Hussain FIELD WORKER (URBAN MALARIA SCHEME)DISTRCIT MALARIA OFFICE 
809 Md. Isteyak Shah Labour Suprivisor Municipal Corporation 
810 Md. Jamil Akhtar EXECUTIVE ENGINEERDesign Division-2 
811 Md. Javed Shah Computer OperatorCO Office 
812 Md. Kalim Ansari PeonROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
813 Md. Matin Ansari Accounts ClerkQuality control Division 
814 Md. Naruddin Anshari PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
815 Md. Nausad C. ClearkExecutive Engineer, Building division 
816 Md. Nayem Anwar ClerkC S OFFICE
817 Md. Rafique Ansari Computer OperatorDISTRICT DAIRY DEVELOPEMENT OFFICE 
818 Md. Rashid DriverRCD, ROAD DIVISION 
819 Md. Reyazuddin Ansari BLOCK EXTENTION EDUCATORC.H.C daltonganj
820 Md. Rizwan Khan Chief Electoral OfficerCO-OPERATIVE OFFICE 
821 Md. Sabir Ansari ASSISTANT TEACHERGovernment Sanskrit High School, PalamauGovernment Sanskrit High School, Palamau
822 Md. Shakil AssistantSDO OFFICE 
823 Md. Shakil Akhatar HEALTH EDUCATORHealth & Family Welfare Department 
824 Md. Wasim Rajja LDC, CLERKDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
825 Meena Kujur ClerkDEOUPGRADED HIGH SCHOOL, CHIYANKI, DALTONGANJ
826 Meera Kumari Swansi LADY SUPERVISIORCDPO OFFICE 
827 Megh Nath Ram ClerkEducationR.K. High School, Poldih
828 Mehnaz ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUpg. High School Kanda, Nawabazar
829 Melani Tigga A.N.M.HEALTH DEPARTMENT
830 Mina Kumari PATRACHAR LIPIKRCD, ROAD DIVISION 
831 Mina Kumari ClerkCO Office 
832 Minhajauddin CORRESPONDENCE CLERKROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
833 Mirdula Kumari Sharma OverseerANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
834 Misbahuddin ClerkB.D.O OFFICE 
835 Miss. Kumari Susila Tiyu Excise ConstableExcise Department 
836 Mithilesh Kumar DriverCO Office 
837 Mithilesh Kumar ASSISTANT TEACHEREducation Departmentproject high school kasiyadih,palamau
838 Mithilesh Kumar Saw Gardener D C CONFIDENTIAL SECTION 
839 Mithilesh Kumar Singh PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
840 Mithilesh Kumar Singh WARDERHOME, JAIL
841 Mithilesh Kumar Singh EX. ARMY WARDERHOME, JAIL
842 Mithilesh Prasad TECHNICAL EXPERTIndustrial Department 
843 Mithilesh Ram HEALTH WORKERHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT CHC PATAN
844 Mithlesh Kumar Chandravanshi NIGHT GERADATMA 
845 Mithun Kumar PeonREO OFFICE 
846 Mobin Uddin Kuraishi ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentS. S. G. P. H. HIGH SCHOOL CHAINPUR PALAMU
847 Mohammad Minhaj Hussain clerkHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT
848 Mohammad Touhid AnushevakDC Office 
849 Mohan Singh PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TCChhipadohar High School, Chhipadohar Daltonganj
850 Mohan Tiwari CHAIN MANLAND ACQUISITION OFFICE 
851 Mohara Sanga HEAD WARDERHOME, JAIL
852 Mohi Uddin PeonREVENUE AND LAND REFORM 
853 Mohit Kumar Computer OperatorD.W.&.S MECH. DIVISION PALAMAU 
854 Moti Lal Pal B.C.E.OB.D.O OFFICE 
855 Moti Lal Sundi CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
856 Moti Roy Leyangi PeonRoad Construction Department 
857 Mr. Dheeraj Kumar Singh ClerkS C O 
858 Mr. Pankaj Kumar Saw PeonDSE 
859 Mrityunjay Kumar B R PBEEO CUM BRCC OFFICE 
860 Mufti Anwar District CoordinatorDRDA 
861 Mukesh Kumar Accounts ClerkROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
862 Mukesh Kumar ASSITANT TEACHERDEOUPG HIGH SCHOOL SILDILIYA, PALAMU
863 Mukesh Kumar Upper Division ClerkArt Culture Sports and Youth Affairs Department44 Jhakhand Bn NCC, Daltonganj
864 Mukesh Kumar CORRES PONDES COLERKMINOR IRRIGATION DIVISION
865 Mukesh Kumar LDC, CLERKCE Water Resources Department 
866 Mukesh Kumar Paswan PeonDIST. STATISTICAL OFFICE 
867 Mukesh Kumar Sinha RESOURCE PERSONBLOCK RESOURCE CENTER 
868 Mukhan Mahto PeonBLOCK OFFICE 
869 Mukund Oraon ASSISTANT ENGINEERWATER WAYS DIVISION 
870 Mukund Marandi BEEOBEEO 
871 Mukur Bara Chief Electoral OfficerCO-OPERATIVE OFFICE 
872 Mumtaz Ahmad PeonFOREST DIVISION 
873 Muna Manjhi PeonREVENUE AND LAND REFORM 
874 Muneshwar Sharma PeonWater Resources Department 
875 Muni Bibi DaftariForest Division
876 Muni Kunwar AnusewikaLEGAL SECTION 
877 Munma Devi CHOWKIDARROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
878 Munna Kumar AnushevakAssistant Registrar, Co-Operative Societies Circle 
879 Munni Kumari ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG H.S CHIYANKI
880 Murari Prasad PeonDesign Division-2
881 Murari Mishra ASSISTANT TEACHEREDUCATIONRk+2 Kalyan High School Pandu
882 Murari Pd.singh ClerkEDUCATIONRK +2 High School Patan
883 Murli Dhar Pandey CHAIN MANIrrigation Division 
884 Murli Manohar Singh Data Entry OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
885 Murli Ram PeonZILA PARISHAD 
886 Mustak Ali ClerkCE Water Resources Department 
887 Nabin Kr. ClerkDepartment Of EducationRajkiyakrit Ramdhari High School, Rajwadih
888 Nabin Kumar ClerkCE Water Resources Department 
889 Nagdeo Yadav ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K SITA +2 HIGH SCHOOL HARIHARGANJ PALAMU JHARKHAND
890 Nagendra Ram V.L.WB.D.O OFFICEV L W MANATU MANATU
891 Nagendra Dubey Male Ward AttendantDistrict Hospital
892 Nagendra Kumar CSC District ManagerDC Office 
893 Nagendra Kumar Male Ward AttendantP. H .C PHC PANKI
894 Nagendra Kumar Mehta PeonDC Office ( Revenue Section ) 
895 Nageshwar Oranv PeonWater Resources Department 
896 Nageshwer Dubey 4TH GRADESADAR HOSPITAL
897 Najru Ram ASSISTANT ENGINEERMINOR IRRIGATION DIVISION
898 Nand Deo Oraon HEALTH EDUCATORHealth & Family Welfare Department 
899 Nand Kishor Ram PANCHAYAT SEVAKPANCHAYAT 
900 Nand Kr. Singh PeonDISTRICT DEVELOPMENT OFFICE 
901 Nand Kumar Ravi LIVE STOCK ASSISTANTVeterinary Surgeon Office 
902 Nand Lal Mahto Block Education Expansion OfficerEducation DepartmentPRIMARY TEACHER EDUCATION COLLEGE PINDRAJORA
903 Nand Lal Prasad Gupta PeonD C OFFICE 
904 Nanddew Uraon PANCHYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
905 Nandjee Singh assistantForest & Environment Department, S.F.D. 
906 Nandlal Mochi PeonC. O. OFFICE 
907 Nandu Ram JUNIOR ACCOUNTS CLERKTEACHER
908 Nandu Ram PeonEducation DepartmentR.K.+2 HIGH SCHOOL, TARHASI
909 Nanheshwer Sharma CHAIN MANSpecial Land Acquisition Office 
910 Narendra Ram TREASURE GUARDRCD, ROAD DIVISION 
911 Naresh Kumar assistantCE Water Resources Department 
912 Naresh Ram TREASURE GUARDIrrigation Division 
913 Naresh Pd.gupta Assistant TeacherBASIC SCHOOLGovt Basic School Panki Palamu
914 Naresh Rajak B.C.G. TECHNICIANDistrict TB Centre Palamau District TB Centre Palamau
915 Naresh Saw PeonIrrigation Division 
916 Nasim Ahmad ClerkDC Office 
917 Navneet Kumar ClerkB.D.O OFFICE 
918 Nawrang Prakash Shukla CHAIN MANRehabilitation Office 
919 Nawratna Prasad Bhagat NIGHT GUARDBEEO CUM BRCC OFFICE 
920 Nayan Tara Pandey GRAM SEVIKAB.D.O OFFICE 
921 Nayyar Kamal Accounts ClerkCE Water Resources Department 
922 Neelam Kumari LADY SUPERVISIORCDPO OFFICE 
923 Neeti Singh ASSISTANT TEACHERHigh SchoolG L A HIGH SCHOOL DALTONGANJ
924 Nesar Ahmed DriverS.D.O Office sadar medininagar 
925 Nidhi Kumari Verma TBHVSadar Hospital SADAR HOSPITAL
926 Nikahat Perween A.N.M.HEALTH DEPARTMENT 
927 Nilam Kumari AsistantFOREST DIVISION 
928 Nilam Kunwar AnusewikaDistrict Development Section 
929 Nilesh Kumar Pandey BDMC.H.C 
930 Nilkanta Singh Munda JUNIOR ENGINEERCE Water Resources Department 
931 Nilu Devi WARDERHOME, JAIL
932 Niraj Kumar P.G.TR K HIGH SCHOOLrk+2 kalyan high school pandu palamau
933 Niraj Kumar ASSISTANTC. O. OFFICE 
934 Niraj Kumar CLERK-CUM-COMPUTER OPERATORMunicipal Corporation 
935 Niraj Kumar AssistantMunicipal Corporation 
936 Niraj Kumar RESOURCE PERSONBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
937 Niraj Kumar Dwivedi P.G.TEducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
938 Niraj Kumar Sahi ASSITANT TEACHERHIGH SCHOOLUPG high School, Dali, Chhattarpur
939 Niraj Kumar Singh ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K +2 SITA HIGH SCHOOL HARIHARGANJ PALAMU JHARKHAND
940 Niraj Kumar Singh AsistantFOREST DIVISION
941 Niranjan Bihari Ram PeonS D O OFFICE 
942 Niranjan Kr.paswan CLERCKAGRICULTURE OFFICE 
943 Nirmal Daud Lakra COOPERATIVE EXTENSION OFFICERAssistant Registrar, Co-Operative Societies Circle 
944 Nirmal Kumar RESOURCE PERSONJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
945 Nirmal Kumar Sandilaya JUNIOR ENGINEERWATER WAYS DIVISION 
946 Nirmal Purty GeologistMINES AND GEOLOGY 
947 Nirmala Devi PeonIrrigation Division 
948 Nirmala Devi PeonForest Division
949 Nirmala Kuwar PeonBlock Office 
950 Nishant Joshi Tirkey City ManagerNagar Parishad 
951 Nishant Kumar COMPUTER OPERATORZILA PARISHAD 
952 Nishat Amber LADY SUPERVISIORCDPO OFFICE 
953 Nitesh Kumar JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
954 Nitya Nand Yadaw SURVEYORMINOR IRRIGATION DIVISION 
955 Noor Hasan Alam Lower Division ClerkWater Resource Department 
956 Ohmanti Khalkho AsistantDistt Choukidari Office Palamu 
957 Om Parkash DAFTARYROAD CONSTRUCTION DEPARTMENT 
958 Om Prakash Ojha CORRESPONDENCE CLERKWater Resource Department 
959 Om Prakash Pandey PeonSchoolR.K +2 HIGH SCHOOL, LESLIGANJ
960 Om Prakash Singh JUNIOR ACCOUNTS CLERKRURAL WORKS DEPARTMENT 
961 Om Prakash Sinha TECHNICIL ASSISTANTANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
962 Orendra Kumar Yadav ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR K SITA+2 HIGH SCHOOL HARIHARGANJ PALAMU JHARKHAND
963 Panchan Kumar Rabidas JUNIOR ENGINEERWATER WAYS DIVISION 
964 Pankaj Kumar V.L.WAGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
965 Pankaj Kishore Biswakarma MALARIA INSPECTORDISTRCIT MALARIA OFFICE
966 Pankaj Kumar Lower Division ClerkWater Resource Department 
967 Pankaj Kumar POST GRADUATE TEACHEREDUCATION DEPARTMENTR.K +2 HIGH SCHOOL, PATAN
968 Pankaj Kumar ClerkB.D.O OFFICE 
969 Pankaj Kumar Mishra PeonForest & Environment Department, S.F.D. 
970 Pankaj Kumar Pandey ClerkEducation DepartmentR K +2 HIGH SCHOOL, PANKI, PALAMAU
971 Pankaj Kumar Pandey e -District ManagerD C OFFICE 
972 Pankaj Kumar Patra TracerCE Water Resources Department
973 Pankanj Kumar TECHNICAL ASSISTANTDRDA 
974 Panna Lal AssistantMunicipal Corporation 
975 Panpati Devi PeonREVENUE AND LAND REFORM 
976 Pappu Kumar Male Ward AttendantCHC
977 Pappu Kumar Singh Accounts ClerkRoad Division 
978 Paras Nath Thakur 4TH GRADEC S OFFICE
979 Pardeep Kumar AssistantB.D.O OFFICE 
980 Pardeep Paswan ELECTRICIANExecutive Officer 
981 Pardip Kumar Tiwari Upper Division ClerkArt Culture Sports and Youth Affairs Department
982 Parmeshwar Mahto LascarArt Culture Sports and Youth Affairs Department
983 Parmhans Clerk+ 2 HIGH SCHOOLR.K. +2 High School Satbarwa
984 Parmila Chodhri PeonDistrict Fisheries Office 
985 Parmod Pd. PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
986 Parshuram Pathak +2 Assistant TeacherSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
987 Parwej Alam Ansari URDU TYPISTS.D.O. Office, Sadar, Medininagar 
988 Parwez Ahmed Computer OperatorBlock Office 
989 Paulus Hemrom PeonM.I.
990 Pavan Kumar Sinha PeonDIST. CONSUMER FORUM 
991 Pawan Kumar Keshri Computer OperatorCE Water Resources Department 
992 Pawan Kumar Mehta Tax CollecterMunicipal Corporation 
993 Pawan Kumar Pandey TREASURE GUARDRural Development Special Division 
994 Pawan Kumar Vishwakarma LDC, CLERKR.W.D., WORKS DIVISION
995 Pawan Lakra ClerkREVENUE AND LAND REFORM 
996 Peaus Ambastha StenoD C CONFIDENTIAL SECTION 
997 Phaneshwar Kumar REV.KC.CO Office 
998 Pilatus Xalxo PeonIrrigation Division 
999 Pinki Kumari LDC, CLERKREVENUE AND LAND REFORM 
1000 Pooja Prasad ASSITANT TEACHEREDUCATION DEPARTMENTUPG. GRIL H/S CHIYANKI
1001 Poonam Kumari LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
1002 Prabhakar Kumar Accounts ClerkRoad Construction Department 
1003 Prabhat Kumar City ManagerNagar Panchayat
1004 Prabhat Ranjan Singh COMPUTER OPERATORFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
1005 Prabhu Ram PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
1006 Prabhunath Dubey DRESSERSADAR HOSPITAL
1007 Pradeep Kumar Dubey EX. ARMY WARDERHOME, JAIL
1008 Pradeep Kumar Mehta OFFICE ASSITANTMunicipal Corporation 
1009 Pradeep Kumar Sinha Accounts ClerkRCD, ROAD DIVISION 
1010 Pradeep Prajapati Assistant TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENTUPG HIGH SCHOOL ITAHE
1011 Pradeep Ram ClerkSUB DIV. EDUCATION OFFICE DUMKA 
1012 Pradip Ram PeonRCD, ROAD DIVISION 
1013 Praful Oraon PeonDesign Division-2
1014 Prafulimat Lakada ASST. TEACHEREDUCATIONRK Sarvodaya High School Satbarwa
1015 Prakash Bhengra ASSISTANT TEACHEREducation DepartmentR.K. JANTA HIGH SCHOOL LOHARSI-PAGAR, PANKI, PALAMU
1016 Prakash Jha District Project ManagerZila Parishad 
1017 Prakash Kumar Singh Computer OperatorSOIL CONSERVATION SURVEY OFFICE 
1018 Prakash Ram COMPUTER OPERATORDC Office 
1019 Prameshwar Kumar ClerkDSE 
1020 Prameshwer Roy PeonIrrigation Division 
1021 Pramila Devi PeonREO, palamu 
1022 Pramod Kumar CLERK-CUM-COMPUTER OPERATORLabour, Employment and Training Department 
1023 Pramod Kumar Choubey Assistant TeacherSanskrit Upshastri College, Daltonganj 
1024 Pramod Kumar Dubey ClerkD.C.L.R. SADAR, MEDININAGAR 
1025 Pramod Kumar Pandey P.G.THUMAN RESOURCE DEVELOPMENTGOVT+2 HIGH SCHOOL (ZILA SCHOOL ) DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
1026 Pramod Kumar Paswan PeonTREASURY OFFICE 
1027 Pramod Kumar Pathak DriverNational Saving 
1028 Pramod Kumar Singh PeonDDC Office 
1029 Pramod Kumar Thakuar ASSISTANT TEACHERDEO 
1030 Pramod Kumar Vikal ASSISTANT TEACHERDEOS.S.B.S H/S NAMUDAG
1031 Pranit Kumar Thakur Trained Graduate TeacherR K HIGH SCHOOLU M S KEDLI KALAN
1032 Praphul Kumar Singh AadeshpalC.H.C. C.H.C PATAN
1033 Prasant Bhasker AssistantFOREST DIVISION
1034 Prashant Kumar Ram PlumberMunicipal Corporation 
1035 Prashant Kumar Tiwari S.M.S.BLOCK AGRICULTURE OFFICE 
1036 Pratap Kr Manjhi T V OANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
1037 Pratibha Kumari ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
1038 Pratik Pranaw ClerkDEOUPGRADED URDU HIGH SCHOOL, RANNEBHARRI, PANKI
1039 Pratima Devi PeonD.L.A.O. Palamu 
1040 Pratima Devi ClerkAREA EDUCATION OFFICE 
1041 Pratima Lakra GNMANM SCHOOL
1042 Praveen Kumar SUPRITENDENTHOME, JAIL
1043 Pravesh Kumar Thakur PeonWater Resource Department 
1044 Pravin Kumar ASSISTANT TEACHERHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT 
1045 Pravin Kumar Ojha Accountant cum Computer OperatorBLOCK RESOURCE CENTRE, CHAINPUR (SSA) 
1046 Pravin Raj B.T.M.BLOCK AGRICULTURE OFFICE 
1047 Pravin Sidharth MEDICAL OFFICERHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT 
1048 Prawin Kumar PHARMACISTC.H.C 
1049 Prawind Kumar Singh PeonRCD, ROAD DIVISION 
1050 Prayag Sah PeonQuality control Division 
1051 Prem Kumar Gupta PROJECT OFFICERIndustrial Department
1052 Prem Narayan Pandey ASSISTANT TEACHEREDUCATIONProject High School Kasyadih
1053 Prem Shankar Dubey clerkHIGH SCHOOLProject High School, Panki
1054 Prem Sheela Toppo A.N.M.HEALTH DEPARTMENT
1055 Premjit Anand Divisional Forest OfficerForest & Environment Department, S.F.D. 
1056 Prince Kumar Singh FINANCIAL LOGISTIC ASSISTANTSadar Hospital Hospital
1057 Pritam Kumar Clerk+2 Zila SchoolGovt +2 High School Daltonganj
1058 Priya Ranjan Kumar Lower Division ClerkHOME, JAIL
1059 Priyanka Kumari Assistant TeacherHUMAN RESOURCE DEVELOPMENT
1060 Priyaranjan Kumar JUNIOR ENGINEERBEEO CUM BRCC OFFICE 
1061 Punam Kumari LADY SUPERVISORCDPO OFFICE
1062 Punam Prasad ClerkA.C.M.O OFFICE
1063 Purshotam Jha COMMERCIAL TAXES OFFICERCOMMERCIAL TAXESp.s. amjora
1064 Pushpa Kujur H.M.EducationRK Bharaman High School Medininagar
1065 Pushpa Kumari Karn A.N.M.C.H.C. Chainpur CHC CHAINPUR
1066 Puspa Kumari LECTURERDEOPRATHAMIK SIKSHAK SIKSHACHHA MAHA VIDIYALAY SATBARWA PALAMAU
1067 Putan Ram PeonEducation DepartmentR.K.H.L.High School, Kishunpur
1068 Pyush Satyam JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1069 Rabindra Chaudhary CHOUKIDARAnchal Office 
1070 Rabindra Kr. KHALASIRural Development Special Division 
1071 Rabindra Kumar DriverAnchal Office 
1072 Rabindra Kumar Singh Tax CollecterMunicipal Corporation 
1073 Rabindra Nath Mishra PeonWater Resource Department 
1074 Rabindra Tiwari AsistantDIST ESTABLISHMENT SECTION 
1075 Radha Toppo PeonDesign Division-2
1076 Radha Devi SAFAIWALANAGAR PARISADRAJKIYA MADHYA BISHYALAY COMMUNITY HEALTH CENTER
1077 Radhe Shyam Ram PANCHYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
1078 Radheshyam Manjhi Roller KhalasiRCD, ROAD DIVISION 
1079 Radheshyam Sharma Panchayat SewakB.D.O OFFICE 
1080 Radheshyam Kumar Paswan Computer OperatorBEEO CUM BRCC OFFICE 
1081 Rafhat Ara Computer OperatorC. O. OFFICE 
1082 Rahi Paswan Clerck+ 2 HIGH SCHOOL 
1083 Rahmudin Ansari DriverA.C. OFFICE, PALAMAU 
1084 Rahul Kumar AsistantFOREST DIVISION
1085 Rahul Kumar AnushevakDIST CHOKIDARI SEC 
1086 Rahul Kumar Pathak ASSISTANT STATISTICAL OFFICERDRDA 
1087 Raj Kishor Singh Head ClerkB.D.O OFFICE 
1088 Raj Kishore Pd. INCHARGE H.M.Education DepartmentR K HIGH SCHOOL NARSINGHPUR
1089 Raj Kr. Prajapti RAJASWA KARMACHARICO Office 
1090 Raj Kumar +2 Lecturer+ 2 HIGH SCHOOLRk sita +2 high school hariharganj
1091 Raj Kumar Mahto ROAD COOLIRCD, ROAD DIVISION 
1092 Raj Kumar Gourav JUNIOR ENGINEERWater Resources Department 
1093 Raj Kumar Singh BLOCK PROGRAME MANAGERC.H.C 
1094 Raj Nandan Prasad CHAUKIDARMINOR IRRIGATION 
1095 Rajan Dey Computer OperatorB.D.O OFFICE 
1096 Rajan Singh community organizerMunicipal Corporation 
1097 Rajbali Tiwari Pump ChowkidarJharkhand Hill Area Lift Irrigation Corp. Ltd. 
1098 Rajeev Prasad RESOURCE PERSONJHARKHAND EDUCATION PROJECT 
1099 Rajeev Ranjan M.OHEALTH AND FAMILY WELFARE DEPARTMENT
1100 Rajeev Ranjan Pandey Technical AssistantDRDA 
1101 Rajendera Oraon FAMILY HEALTH WORKERHEALTH DEPARTMENT 
1102 Rajendra Das CONSTABLEExcise Department 
1103 Rajendra Prasad PeonDesign Division-2
1104 Rajendra Ram NIGHT GUARDANIMAL HUSBANDRY DEPARTMENT 
1105 Rajendra Giri PeonDEOproject harivansh narayan girl high school,panki
1106 Rajendra Khakha PeonCE Water Resources Department 
1107 Rajendra Kumar PHARMASISTCHC Manatu
1108 Rajendra Pd. Singh LAB ASSISTANT+ 2 HIGH SCHOOLGIRWAR +2 HIGH SCHOOL
1109 Rajendra Prasad PeonIrrigation Division 
1110 Rajendra Prasad PATRACHAR LIPIKRCD, ROAD DIVISION 
1111 Rajendra Prasad Gupta PeonDesign Division-2 
1112 Rajendra Ram assistantD.L.A.O OFFICE 
1113 Rajendra Ram ClerkEducationNavsthapit High School
1114 Rajendra Sharma Computer OperatorC. O. OFFICE 
1115 Rajendra Singh PeonZILA PARISHAD 
1116 Rajendra Singh PeonHIGH SCHOOLR.K. Janta High School, Bishrampur
1117 Rajendra Tiwari Bull AttendentANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
1118 Rajesh Pd. Sinha ClerkEDUCATIONProject Girls High School Patan
1119 Rajesh Kamat Accounts ClerkMINOR IRRIGATION DIVISION 
1120 Rajesh Kr. Sinha ClerkD.C. OFFICE, RECORD ROOM, PALAMAU 
1121 Rajesh Kr.ram AssistantCO Office 
1122 Rajesh Kumar MEDICAL OFFICERHEALTH DEPARTMENT
1123 Rajesh Kumar Agarwal Medical OfficerDEPARTMENT OF HEALTH AND FAMILY WELFARE 
1124 Rajesh Kumar Shukla PeonD.L.A.O PALAMU 
1125 Rajesh Kumar Singh Assistant Computer ProgrammerNATIONAL INFORMATICS CENTER 
1126 Rajesh Kumar Sinha CLERK-CUM-COMPUTER OPERATORDRDA 
1127 Rajeshwar Mahto PANCHYAT SEVAKB.D.O OFFICE 
1128 Rajeshwer Sahu ASSISTANT TEACHEREducationProject kartik oraon high school, Manatu
1129 Rajev Ranjan PeonAGRICULTURE OFFICE 
1130 Rajiv Kumar S.M.S.AGRICULTURE & CANE DEVELOPMENT DEPARTMENT 
1131 Rajiv Kumar Singh POST GRADUATE TEACHEREDUCATION DEPARTMENTR.K +2 HIGH SCHOOL, PANKI
1132 Rajiv Ranjan PeonHIGH SCHOOLR.K. Kalyan High School Pandu Palamu
1133 Rajiv Ranjan Pandey AnusewakS.D.O. Office, Sadar, Medininagar 
1134 Rajiv Ranjan Singh Block Programme OfficerBLOCK RESOURCE CENTRE, LESLIGANJ 
1135 Rajkishore Kumar 4TH GRADEA.C.M.O OFFICE
1136 Rajkumar Mahto PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
1137 Rajkumar Uraon DriverB.D.O OFFICESALAMAT ANSARI SALAMAT ANSARI
1138 Rajkumari Devi PeonFOREST DIVISION
1139 Rajmani Prajapati AnusewakC. O. OFFICE 
1140 Rajo Singh Singh PeonS.D.O Office sadar medininagar 
1141 Raju Ram PeonFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC
1142 Rakesh Kumar ASST. TEACHEREDUCATIONRK +2 High School Patan
1143 Rakesh Kumar ClerkB.D.O OFFICE 
1144 Rakesh Kumar PeonIrrigation Division 
1145 Rakesh Kumar Mishra ClerkEducation 
1146 Rakesh Kumar Shrivastava assistanta c office 
1147 Rakesh Kumar Singh Assistant TeacherEDUCATION DEPARTMENTUPG High School Mohammadganj
1148 Rakesh Kumar Singh Technical OfficerIndustrial Department 
1149 Rakesh Kumar Singh CIty Mission ManagerMunicipal Corporation 
1150 Rakesh Kumar Sinha COMPUTER OPERATORWater Resource Department 
1151 Rakesh Kumar Yadav P.G.TEducation DepartmentGIRIWAR+2HIGH SCHOOL DALTONGANJ PALAMU JHARKHAND
1152 Rakesh Prasad COMPUTER OPERATORCOMMERCIAL TAXES 
1153 Rakesh Prasad DriverLabour, Employment and Training Department 
1154 Ram Adhar Baidh Draft ManMINOR IRRIGATION DIVISION
1155 Ram Babu Singh COMPUTER OPERATORFOREST & ENVIRONMENT DEPARTMENT, CF,TC 
1156 Ram Bachan Singh STENOGRAPHERAYUSH
1157 Ram Bilash Mahto ORDERLYFOREST DIVISION 
1158 Ram Binod Singh HEAD ASSISTANTZILA PARISHAD 
1159 Ram Briksh Yadav Panchayat SewakB.D.O OFFICE 
1160 Ram Chandra Pd. Yadaw TREASURE GUARDDesign Division-2
1161 Ram Chandra Ram PeonC. O. OFFICE 
1162 Ram Chandra Singh LDC, CLERKRural Development Special Division 
1163 Ram Das Sahu Clerk+ 2 HIGH SCHOOLGovt +2 High School Panki
1164 Ram Dayal Thakur PeonCO Office
1165 Ram Jee Ram PeonHIGH SCHOOLGovt High School (Zila School) Daltonganj
1166 Ram Ji Verma CookSADAR HOSPITAL
1167 Ram Lakhan Prasad Yadav PeonCE Water Resources Department 
1168 Ram Lakhan Ram AsistantBLOCK OFFICE 
1169 Ram Lal Ram PeonDIST ESTABLISHMENT SECTION 
1170 Ram Nagina Singh PeonRURAL WORKS DEPARTMENT 
1171 Ram Nandan Ram PeonB.D.O OFFICE 
1172 Ram Naresh Mahto Home GuardDistrict Geological Office 
1173 Ram Naresh Mahto PeonMINOR IRRIGATION DIVISION 
1174 Ram Naresh Ram B.E.E.OEDUCATION DEPARTMENT 
1175 Ram Naresh Singh PeonRCD, ROAD DIVISION 
1176 Ram Nath Pd. Yadaw PeonANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
1177 Ram Nath Singh Social OrganiserLabour, Employment and Training Department 
1178 Ram Padarath Kumar ClerkGENERAL SECTION 
1179 Ram Prakash Sharma +2 ASSISTANT TEACHEREducationR.K. S.S.G.P.H +2 high school, chainpur
1180 Ram Prasad Singh PeonDesign Division-2
1181 Ram Prasad Singh PeonM.I.
1182 Ram Pravesh Shukla PeonCO Office 
1183 Ram Pravesh Singh PeonDesign Division-2
1184 Ram Prawesh Singh CORRESPONDENCE CLERKRCD, ROAD DIVISION 
1185 Ram Prawesh Ram GARDNERANIMAL HUSBANDRY OFFICE 
1186 Ram Prayag Ram PeonLabour, Employment and Training Department labour office palaamu
1187