Registered Employee Details of Division South Chotanagpur division
   
Sl NoNameDesignationDepartmentOther DetailsPresent
1 Abhijeet Kumar Lower Division ClerkMines and Geology 
2 Abhishek Trivedi DriverForest DivisionTana Bhagat High School RIMS
3 Ajay Mistri JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
4 Amar Kumar Computer OperatorD.W & S Division Ranchi West Ranchi 
5 Amrit Lakra District CoordinatorD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
6 Angad Kumar Yadav GAURDDivisional Commissioner Office 
7 Anil Kishor Lal Computer OperatorR.W.D . Works Division 
8 Anish Kumar Computer OperatorD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
9 Aniwesh Mishra DIVISIONAL COMPUTER PROGRAMMERDivisional Commissioner Office 
10 Ashish Kumar Assistant EngineerR.W.D . Works Division 
11 Ashutosh Kumar District CoordinatorD.W & S Division Ranchi West Ranchi 
12 Ataur Rahman Computer OperatorDrinking Water and Sanitation Swarnrekha Distribution Division 
13 Baby Kujur ORDERLYD.W & S Division Ranchi West Ranchi 
14 Beena Kumari AccountantDrinking Water & Sanitation DivisionVBU Hazaribag
15 Binod Kumar GAURDDivisional Commissioner Office 
16 Blacius Lakra JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
17 Chandra Shekhar Sharma Computer OperatorD.W.&S. Division, CHATRA 
18 Debendra Pathak Accounts OfficerRegional Deputy Director of Education Office 
19 Deepak Kumar Accounts ClerkRoad Construction Department
20 Dilkishor Bhagta Computer OperatorForest DivisionGauri Datt Mandaliya High School RIMS
21 Karamlal Swansi DriverDeputy Director(Panchayti Raj Office) 
22 Laxmi Narayan Oraon JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
23 Madheshwar Prasad CHAUKIDARExecutive Engineer, Building division 
24 Maini Devi SWEEPARForest Division 
25 Md. Akbar Imam JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
26 Mohammad Afzal Computer OperatorRoad Construction Department 
27 Mohammad Nasir Computer OperatorD. W. & S. Division Hatia Project 
28 Mukesh Kumar Computer OperatorRoad Construction Department 
29 Nandkishor Mahto GAURDDivisional Commissioner Office 
30 Narendra Kumar Data Entry OperatorDivisional Commissioner Office 
31 Neha Sinha Computer OperatorD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
32 Nitish Ranjan JUNIOR ENGINEERRoad Construction Department 
33 Partho Singha Deb Computer OperatorDW&S Mech. Urban Division 
34 Pradeep Kumar Mahto Computer OperatorR.W.D . Works Division 
35 Pramod Bihari Giri Dy. DirectorWater Resources Department 
36 Praveen Ranjan Asst. ProgrammerREGISTRATION DEPARTMENT 
37 Pravin Pratap Singh JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
38 Puja Kumari Computer OperatorD.W & S Division Ranchi West Ranchi 
39 Rajkumar Jha GAURDDIV. Commisioner Office 
40 Ram Janam Prasad Computer OperatorDDC Officeram lakhan singh yadav collegr ranchi
41 Ramanand Bhogta GAURDDivisional Commissioner Office 
42 Reeta Mehta Computer OperatorDrinking Water & Sanitation Mechanical Circle Ranchi 
43 Sadanand Rajak JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
44 Salkhu Mahto CHAUKIDARD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
45 Sharad Chandra Mahto MACHINE OPERATORD.W & S Division Ranchi East Ranchi 
46 Shiv Kumar Yadav DriverBuilding Construction Divison,Chatra 
47 Shravan Kumar Thakur Computer OperatorRoad Construction Department 
48 Sita Kumari Data Entry OperatorDivisional Commissioner Office 
49 Smt. Nilu Marandi C. ClearkRoad Construction Department 
50 Somnath Dutta Computer OperatorDRINKING WATER & SANITATION DIVISION 
51 Sonal Singh Computer OperatorD. W. & S. Division Hatia Project 
52 Sri Sanjay Kumar District CoordinatorD.W & S Division Ranchi West Ranchi 
53 Sudarshan Kumar JUNIOR ENGINEERR.W.D . Works Division 
54 Vidya Sagar Ojha GAURDDivisional Commissioner Office 
55 Vijay Kumar Computer OperatorDivisional Commissioner Office 
56 Vijay Prasad Singh DriverDW&S Mech. Urban Division 
57 Vikas Karmkar Data Entry OperatorDistrict Malaria office, simdega Diatrict Malaria office, simdega
58 Vishal Asthana Lower Division ClerkWater Resources Department